Klujber még emberelőnyben jó ütemben játszotta ki Szöllősi-Schatzlnak, aki ahogyan azt kell, ziccerben a bal alsóba dobta, remek!

HUN
    22
    23 SWE Jamina Roberts (8)
    45’

Üres kapuval jöttek a svédek, sokáig passzolgattak, majd Linqvist tört volna be, de megállították. Végül Roberts távolról sajnos nagy gólt dobott, újra ott az előny.

• 44’
    hétméteres: bent | Magyarország | 2. félidő
    HUN Klujber Katrin (42)
    22
    22 SWE
    44’

Az időkérés után Vámost tört volna be, megállították a védők, Kuczora passza volt nagyon rossz, háta mögött rossz ütemben érkezett Klujber, labdavesztés a vége. De a svédek is hibáznak, Carlson hagyta el a labdát, aki aztán saját kapuja előtt szabálytalankodott Vámos ellen, nagyot kapott a magyar játékos, két perces kiállítás a vége, és hétméteres. A hétméterest Klujber bedobta.

• 42’
    HUN
    21
    22 SWE Olivia Löfqvist (49)
    42’

Lindqvist lövését védte Böde-Bíró, üresen állt a svéd kapu, de nem sikerült sajnos kapura lőni. Felállt védelem ellen viszont újabb labdavesztés a vége, Vámosnál akadt el a figura. Ezt pedig büntetik a svédek, beállóból szereznek újabb gólt. Jön is a magyar időkérés. Hátul sokszor előfordul, hogy nagyon nem vagyunk meg.

• 40’
    21
    21 SWE
    40’

Kuczora csinált helyet Klujbernek, aki kilőtte a jobb felső sarkot. Sőt, támadás közben szabálytalankodott Koppang, két perces kiállítást kapott ezért.

• 39’
    HUN
    20
    21 SWE Nathalie Hagman (24)
    39’

Vámos hagyta el a labdát, gyorsan büntetnek a svédek. Hagman a szélről.

• 39’
    HUN
    20
    20 SWE Elin Hansson (38)
    39’

A svédek szélsője viszont nem tud hibázni, eljutott a labda Hanssonig, aki magabiztosan lőtte ki a hosszú sarkot.

• 38’
    HUN Győri-Lukács Viktória (66)
    20
    19 SWE
    38’

Passzívnál volt a svéd támadás, Kuczora szerzett labdát Carlson passzából, Győri-Lukács kapta ziccerben a másik oldalon, megvan a vezetés! Jó védekezés, jól reagáltunk a helyzetre, és egy ragyogó befejezés.

• 38’
    HUN Vámos Petra (38)
    19
    19 SWE
    38’

Vámos kapta gyorsan a labdát, szerencsére jön kis tőle az újabb gól, nagy gólt lőtt a kapu közepébe.

• 37’
    HUN
    18
    19 SWE Nathalie Hagman (24)
    37’

Koppang ugrott fel távolról, nem volt elég pontos a lövése, védett Böde-Bíró! Gyorsan kapta az indítást Szöllősi-Schatzl, lemaradtak róla a védők, kezében maradt a vezetés, nem úgy ,mint Hagman esetében, aki lerohanásból könnyű gólt dobott.

• 35’
    18
    18 SWE
    35’

Passzívnál volt a magyar támadás, Klujber mozgott el jó ütemben, de ziccerben védett a svéd kapus. Maradt nálunk a labda, eljutott Győri-Lukácsig, aki viszont már eredményes!

• 34’

A svéd támadásnál Carlsonra jött ki most a lövés, de nem találta el távolról a kaput, ezzel nem volt dolga Böde-Bírónak. Megbüntetni viszont ezt most sikerült, Vámos hozta helyzetbe a jobb szélen Klujbert, aki kicsit kisodródott, és már nem tudott a kapura tekerni. A másik oldalon Blohm a kapufát találta el.

• 33’
    17
    18 SWE
    33’

Jön gyorsan a válasz, Klujber lendületből a bal alsóba!

• 33’
    HUN
    16
    18 SWE Linn Blohm (7)
    33’

Kapuscsere volt időközben a svédeknél, Koppang nagyon jó ütemben játszotta be középre Blohmnek, aki a bal alsó sarokban lőtt, Böde-Bíró sajnos tehetetlen volt.

• 32’
    16
    17 SWE
    32’

Kuczora tört volna be két védő között, de szabálytalankodtak ellene, hétméteres a jutalma. A hétméterest Klujber jó szokásához híven magabiztosan lőtte be.

• 31’
    HUN
    15
    17 SWE Elin Hansson (38)
    31’

Ugyanúgy Böde-Bíró és Bundsen a két kapuban. Carlson jó ütemben játszotta ki a szélre Hansonnak, aki pontosan lőtte ki a bal alsót.

• 31’

A játékosok újra a pályán, most a svéd válogatotté az első támadás joga. Egy góllal vezetnek a svédek, még semmi nem dőlt el, hajrá, magyarok!

• 30’

Az első félidő utolsó percében mindkét oldalon volt még gólszerzési lehetőség, de a kapusok stabilan állnak lábukon. Roberts tört be, de védett Böde-Bíró, majd Simon középről érkező lövését is hárították, az idő pedig lejárt. Első félidő után Magyarország–Svédország 15–16, még semmi nem dőlt el.

• 29’

Blohm hagyta el a labdát, Simon kapta gyorsan a passzt, középről lőtt, de volt előtte egy nagy fal, védett a svéd kapus. Ennek ellenére Vámos labdát szerzett, Simon kapta ziccerben, de klasszis mozdulattal védett a svéd. Nagy kár érte.

• 28’
    gól | Magyarország | 1. félidő
    15
    16 SWE
    28’

Hansson lövését védte Böde-Bíró, de észnél van a túloldalon a svéd kapus is, Győri-Lukácsnak védett a szélről. De maradt nálunk a labda, Vámos tudott betörni, és újabb gólt szerzett. Erről van szó!

• 27’
    HUN Simon Petra (77)
    14
    16 SWE
    27’

Simon remekül forgatta be védőjét, ajtó-ablak ziccerben pedig nem hibázott, nagyon szép volt ez a fiatal játékostól.

• 27’
    gól | Svédország | 1. félidő
    HUN
    13
    16 SWE Jenny Carlson (42)
    27’

Carlson nem teszi meg azt a szívességet, hogy megint hibázzon a szélről, jó ütemben kapta a labdát, nem bántották a védők, ő pedig gólt szerzett.

• 26’
    13
    15 SWE
    26’

Most mindkét oldalon volt hiuba, előbb Pásztor szerzett labdát, Papp indított, de az imént pályára lépő Simon Petra elhagyta A másik oldalon Carlson is hibázott, Vámos pedig megint végig ért, gól!

• 25’
    HUN
    12
    15 SWE Nina Koppang (3)
    25’

A svédek is gyorsan válaszolnak, Koppang kapta a labdát, könnyű gólt dobott.

• 24’
    12
    14 SWE
    24’

Carlson most elmérte a lövését, köszöntük szépen a lehetőséget, hosszú indítást kapott Győri-Lukács, aki ziccerben újabb gólt lőtt.

• 24’
    11
    14 SWE
    24’

De nagyon hamar jön a válasz, elcserélték magukat a svédek, Vámos kapura tört, remek gól, erről van szó.

• 23’
    HUN
    10
    14 SWE Jenny Carlson (42)
    23’

Carlson is megvillant a svédeknél, hatalmas gólt dobott a jobb felsőbe.

• 23’
    hétméteres: bent | Magyarország | 1. félidő
    10
    13 SWE
    23’

Passzívnál volt már a magyar támadás, de Pásztor ki tudott harcolni hétméterest belül védekezésért. A hétméterest Klujber dobta be magabiztosan.

• 22’
    HUN
    9
    13 SWE Elin Hansson (38)
    22’

Albek jött a pályára, üres kapuval ment a magyar támadás, majd pont Albekre jött ki a lövés, betört a jobb szélről, de gyenge volt a lövése, kapufa külső részét érte csak el. Büntetnek is egyből a svédek, Roberts jó ütemben játszotta ki Hansonnak, aki bevágta.

• 21’
    HUN
    9
    12 SWE Elin Hansson (38)
    21’

Nem örülhettünk sokáig, Hansson kapta a bal szélen és nagy erővel bedobta a hosszú sarokba. Ezt megelőzően sajnos Papp szabálytalankodott, két perces kiállítást kapott érte.