HUN Klujber Katrin (42)
    9
    11 SWE
    21’

Remek támadás után Klujber tört be a jobb szélső, Vámostól kapta jó ütemben, és nem hibázott.

• 20’
    HUN Vámos Petra (38)
    8
    11 SWE
    20’

Most nem léptek ki Vámosra, szép indulócsellel került gólhelyzet, megbontotta a falat, és nagy gólt ragasztott a svéd kapuba Aztán a másik oldalon jön a magyar védés, Böde-bíró fogta Koppang távoli bombáját.

• 19’
    gól | Svédország | 1. félidő
    HUN
    7
    11 SWE Linn Blohm (7)
    19’

Vámos passza volt pontatlan, újabb magyar labdaeladás, a svéd beállóra pedig megint nem figyeltünk, Blohm kapta senkitől sem zavartatva, és szerzett újabb gólt.

• 18’
    HUN
    7
    10 SWE Linn Blohm (7)
    18’

Üres kapuval jöttek a svédek, és fölényük hamar kifizetődött, Roberts jóm ütemben játszotta be Blohmnak, aki megint nem hibázott.

• 17’
    HUN Győri-Lukács Viktória (66)
    7
    9 SWE
    17’

De jön gyorsan a magyar válasz, Kuczora remekül játszotta ki a szélre Győri-Lukácsnak, aki magabiztosan lőtte ki a jobb felsőt. Remek.

• 16’
    HUN
    6
    9 SWE Linn Blohm (7)
    16’

Nem sikerült az időkérés után gólt szereznünk, Klujber kapta üresen középen, leütötte még és lőtt, de odaért a svéd kapus, és gond nélkül hárított. A svéd támadásnál eljutott a labda a beállóig, jó volt a bejátszás, Blohm pedig nem hibázott.

• 15’
    HUN
    6
    8 SWE Nathalie Hagman (24)
    15’

És újabb magyar technikai hiba, Debreczeni-Klivinyi vesztett labdát, gyorsan büntetnek a svéde, most Roberts játszotta Hagmannak, aki lerohanásból dobott újabb gólt. Kisebb zavar a magyar csapatnál, jön is az időkérés.

• 14’
    HUN
    6
    7 SWE Jamina Roberts (8)
    14’

Volt itt bőven nem megértés most a magyar támadásnál, Kuczora hagyta el a labdát, Koppang megszerezte, Roberts kapta ziccerben, nem hibázott.

• 14’

Még fél perc maradt a svéd emberelőnyből, kijátszották a szélre Hagmannak, aki jó ütemben került ziccerbe, de Böde-Bíró szépen takarta a hosszú sarkot, és védett! Sajnos ezt sem tudtuk megbüntetni, Füzi-Tóvizi kapta beállóban a labdát, de kiszorított helyzetből már nem célzott pontosan. A következő támadásánál is hibáztak a svédek, Hansson lőtt a bal szélről, de csak a kapufát találta el.

• 13’

Itt az első magyar kiállítás a mérkőzésen, Vámost állították ki, vagy mondhatjuk, kiharcolta ezt a svéd. De nem sikerült kihasználniuk az emberelőnyt passzívnál volt a svéd támadás, Füzi-Tóvizi pedig remek ütemben szerzett labdát. A másik oldalon üres kapuval jött a magyar támadás, de Debreczeni-Klivinyi közeli lövését védte a svéd kapus.

• 11’
    HUN Kuczora Csenge (59)
    6
    6 SWE
    11’

Megyünk tovább a svédekkel, most mindkét oldalon potyognak a gólok. Kuczora ellenállhatatlanul bombázott a jobb alsó sarokba, szép lövés volt.

• 10’
    HUN
    5
    6 SWE Kristin Thorleifsdóttir (29)
    10’

Megint betörésből eredményesek a svédek.

• 10’
    5
    5 SWE
    10’

Klujber a jobb felső sarokba bombázott, azonnal jön a magyar válasz.

• 9’
    HUN
    4
    5 SWE Nina Koppang (3)
    9’

Kuczora lába ért össze Robertsszel, szabad dobást kaptak a svédek, megint a beállóra jött ki a figura, aki hasonlóan lőtt a hálóba Füzi-Tóvizi mellett, mint tette azt néhány pillanattal ezelőtt.

• 9’
    4
    4 SWE
    9’

Jön a válasz magyar oldalon, Kuczora középről nagy erővel a bal alsó sarokba lőtt.

• 8’
    HUN
    3
    4 SWE Nina Koppang (3)
    8’

Újra az előny a svédeknél, Koppang tört be, nagyon erőszakos volt, meg is volt ennek az eredménye, estében lőtt nagy erővel a kapuba. Súrolta a lövés Böde-Bíró fejét, de ez nem ér kiállítást.

• 7’
    hétméteres: bent | Magyarország | 1. félidő
    3
    3 SWE
    7’

Roberts adta el a labdát, Klujber takarította el jó ütemben a labdát, gyorsan átért a magyar támadás, Szöllősi-Schatzl előtt volt a lehetőség, de nem célzott túl pontosan. Böde-Bíró ezt követően megint védett, majd a másik oldalon Vámos harcolt ki hétméterest jó cselek után, Klujber pedig értékesítette. Remek.

• 5’

És újra Böde-Bíró! A magyar kapus Blöhm lövését védte szépen, de sajnos ezt nem tudtuk a magunk javára fordítani, Kuczra előtt volt a lehetőség, de távolról védett a svéd kapus.

• 4’
    2
    3 SWE
    4’

Szerencsére megint gyorsan jön a magyar válasz, Vámos játszotta ki szélre Győri-Lukácsnak, aki nem hibázta el első ziccerét.

• 4’
    HUN
    1
    3 SWE Nathalie Hagman (24)
    4’

Kuczora adta el a labdát, Hansson fülelte le a passzt, gyorsan indultak a svédek, Hagman kapta ziccerben, nem volt nehéz dolga. Kár érte.

• 3’
    1
    2 SWE
    3’

Jön hamar a magyar válasz, a jobb oldalról tört be Klujber, és szépen lőtt a felső léc alá. Majd Böde-Bíró bemutatta első védését, Roberts lövését fogta.

• 3’
    HUN
    0
    2 SWE Jamina Roberts (8)
    3’

Klujber csak a kapufát találta el, a svédek pedig gyorsan fordultak, és Roberts lerohanásból rögtön megszerezte saját m aga és csapata második gólját.

• 2’
    HUN
    0
    1 SWE Jamina Roberts (8)
    2’

Mienk volt az első támadás, de rögtön kemény védekezéssel nyitottak a svédek. Kuczora játszotta ki szélre Győri-Lukácsnak, ő nem tudott betörni, végül passzívnál Kuczora lőtt középről, de nem talált kaput. A másik oldalon rögtön sárga lapot kapott Füzi-Tóvizi, ellenfele mezét húzta. Majd Jamina Roberts könnyen tört be, ziccerben nem hibázott.

• 1’

Kezdődjön tehát a találkozó, Magyarország–Svédország női kézilabda-negyeddöntő a párizsi olimpián. A mérkőzésen bosnyák bírók tevékenykednek, Amar Konjicanin és Dino Konjicanin lesznek a „főnökök”. A mérkőzést a magyar válogatott kezdte. Hajrá, magyarok!

• Elképesztő a hangulat Lille-ben, a Pierre-Mauroy Stadionban, közel 20 ezer szurkoló tekinti meg a helyszínen a mérkőzést. A játékosokat ezekben a pillanatokban szólítják a pályára, ezt követően jönnek a himnuszok, majd a találkozó!

• Női kézilabda-válogatottunk legutóbb 2008-ban, Pekingben jutott négy közé, akkor nem jött össze az éremszerzés. A válogatott történetének legeredményesebb szereplése a 2000-es olimpián elért olimpiai döntő és ezüstérem. Tokióban, még az Elek Gábor irányította csapat hetedik lett.

A svédek legjobb helyezése a tokiói 4. hely volt.

• Debreczeni-Klivinyi Kinga és Janurik Kinga is visszakerült a párizsi olimpia negyeddöntőjére készülő női kézilabda-válogatott keretébe. A nemzetközi szövetség honlapja szerint a balátlövő Debreczeni-Klivinyi poszttársát, Kácsor Grétát váltotta, Janurikkal is poszton belül cserélt cserélt Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány, ugyanis ő Szemerey Zsófi helyét vette át.

• Az olimpia A-csoportjában a svédek a norvégokat négy, a németeket három, Dél-Koreát hat, míg a szlovénokat zárásként négy góllal győzték le, egyedül a dánok ellen szenvedtek vereséget, mindössze két góllal a szinte végig szorosan alakuló találkozón.

A svéd női kézilabda-válogatott
    Fotó: Getty Images

A magyar csapat csoportja harmadik helyén jutott a legjobb nyolc közé. Kezdésként a francia válogatott győzte le női kéziseinket három góllal, majd következett a brazilok elleni szűk siker, Simon Petra utolsó pillanatos góljával. A harmadik mérkőzésen Angola ellen nem jött össze a siker, 31–31-es döntetlen lett a vége, majd a spanyolokat győzte le válogatottunk 27–24-re. A csoportkör utolsó mérkőzésén, a biztos továbbjutás tudatában Hollandia négy góllal győzte le a magyarokat. Innen jöhet a folytatás.

• Az egymás elleni mérleg összességében a magyar csapat felé billen, 30 találkozóból 19 magyar győzelemmel. A tétmérkőzéseket tekintve már sokkal kiegyensúlyozottabb a statisztika: 15 mérkőzésből 7 magyar és 6 svéd győzelem, 2 döntetlen mellett. A legutóbbi tíz találkozó tovább árnyalja ezeket a számokat, hiszen inkább Svédország számára jött ki jobban a lépés az utóbbi években.

• Új helyszínen, a csoportkörnek otthont adó Dél-párizsi 6-os arénát elhagyva, Lille-ben folytatódnak a férfi- és női kézilabda-tornák az olimpián. Így női kézilabda-válogatottunk is „költözött”, Golovin Vlagyimir csapata már vasárnap megérkezett a Párizstól mintegy 220 kilométerre fekvő Lille-be, és megkezdte felkészülését a negyeddöntőre.