új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Vége

Nagyon közel volt a magyar női kézilabda-válogatott ahhoz, hogy kiejtse Svédországot, másodpercekkel a vége előtt még vezetett, de hosszabbításra mentették a meccset a svédek, aztán a ráadást ők bírták jobban. Az olimpiai negyeddöntőben Magyarország–Svédország 32–36. A mérkőzés részletes összefoglalója alább.

• 69’
    gól | Svédország | 1. ráadás
    HUN
    32
    36 SWE Emma Lindqvist (23)
    69’

Másodpercekkel a vége előtt még eljutott a labda a svéd beállóig, aki bedobta a kegyelemdöféssel felérő gólt. Nem bírtuk a hosszabbítást.

• 69’
    gól | Magyarország | 1. ráadás
    HUN Klujber Katrin (42)
    32
    35 SWE
    69’

Győri-Lukács harcolt ki hétméterest Hansson ellen, két perces kiállítást kapott a svéd, Klujber pedig bedobta a hétméterest.

• 69’
    HUN
    31
    35 SWE Jamina Roberts (8)
    69’

De a svédek sem lassítanak, azonnal Roberts betörésből dobott gólt, újra négy közte.

• 69’
    HUN Kuczora Csenge (59)
    31
    34 SWE
    69’

A labdaszerzésből Kuczora tört be és dobott újra gólt.

• 68’
    30
    34 SWE
    68’

Kuczora előtt csinálták meg a helyet, közelebb jött, és aztán közelről nagy gólt dobott a bal alsóba. Majd magyar labdaszerzés, Szöllősi-Schatzl reagált a leggyorsabban.

• 68’
    HUN
    29
    34 SWE Linn Blohm (7)
    68’

Klujber adta el a labdát, Blohm volt elég erőszakos, ő maga indult ziccerben, és higgadtan átejtette Böde-Bírót. Ezzel lezárva valószínűleg minden kérdést.

• 67’
    HUN
    29
    33 SWE Nina Koppang (3)
    67’

Most eljutott a labda Füzi-Tóvizi kezébe, aki jól fordult, de balszerencséjére a svéd kapus lábát találta el, nincs magyar gól. Hihetetlen. A másik oldalon pedig Koppang tovább villog, közelében került a kapuhoz, és kíméletlenül lőtt a hálóba passzívnál.

• 66’
    HUN
    29
    32 SWE Nina Koppang (3)
    66’

Üres kapuval jöttek rögtön a svédek, Koppang lendületben kapta a labdát, felugrott, és nagy gólt dobott a léc alá, már három közte, nagy kár volt ezért.

• 65’

Lindqvist lőtt közelről, Böde-Bíró lábbal védett, és így vége a hosszabbítás első 5 percének. Még öt perc van hátra.

• 64’

Szöllősi-Schatzl lőtt volna gyorsan, de védett a svéd kapus, a labdát viszont maradt nálunk. Vámosra jött ki a lövés, bal alsóba lőtt volna, de most sem járt sikerrel. Gyorsan indítottak volna a svédek, Hagman kapta, de hosszan, nem tudott már lőni. Megbüntetni ezt sem sikerül. Klujber távoli lövését fogta Bundsen.

• 63’
    HUN
    29
    31 SWE Elin Hansson (38)
    63’

Klujber vette célba a hosszú felsőt, lökték közben, maradt nálunk a labda. Aztán sajnos Vámos adta el passzívnál, lépéshiba volt, majd a másik oldalon büntetnek a svédek, Roberts adta ugyanúgy Hanssonnak, aki borzasztóan magabiztos.

• 62’
    HUN
    29
    30 SWE Elin Hansson (38)
    62’

Sokáig járt a labda az első magyar támadásnál, végül Simon tört be a bal szélről – már passzívnál –, de védett a svéd kapus. A másik oldalon üres kapuval jöttek a svédek, az utolsó pillanatban Roberts jó ütemben játszotta ki a szélre Hansonnak, aki ziccerben nem hibázott.

• 61’

Szusszantak egy kicsit a csapatok, és már jön is azonnal a hosszabbítás. 10 percük lesz a csapatoknak, hogy eldöntsék a továbbjutást. Idegőrlő csata az elődöntőért. Az első támadás joga a magyar válogatotté.

• 60’
    gól | Svédország | 2. félidő
    HUN
    29
    29 SWE Nina Koppang (3)
    60’

Üres kapuval jött az utolsó svéd támadás, Koppangra jött ki a figura, aki felugrott, és nagy gólt dobott. Nincs másra idő, Vámos még kapura dobott távolról, de blokkolták. Jön a ráadás.

• 59’
    gól | Magyarország | 2. félidő
    HUN Vámos Petra (38)
    29
    28 SWE
    59’

A magyar időkérés után Simonra jött ki a támadás, betört volna, de megállították. Aztán maradt nálunk a labda, Vámos estében betörésből pedig nagy gólt dobott, 15 másodperc van hátra, eggyel vezetünk! Svéd időkérés.

• 59’

Eladták a svédek, Löfqvisttől vették el a labdát, Szöllősi-Schatzlt rántotta vissza. Jöhetett a magyar támadás, két percen belül voltunk már ekkor, Simon jött megint a cselekkel, lőni nem tudott, aztán passzívnál volt a magyar támadás, Simon kezéből kipattant. A másik oldalon Koppang volt szabálytalan, lépéshibát fújtak rá, jön az utolsó perc, előtte magyar időkérés.

• 58’
    HUN Simon Petra (77)
    28
    28 SWE
    58’

Üres kapuval jött a magyar támadás, Simon Petra pedig egy jó csel után kiegyenlít! Elképesztő izgalmak.

• 57’
    hétméteres: bent | Svédország | 2. félidő
    HUN
    27
    28 SWE Nathalie Hagman (24)
    57’

Megint eljutott a labda a svéd beállóig, Blohm kapott nagyot, Füzi-Tóvizi pedig két perces kiállítást kapott sajnos. Emberelőnyben jött a svéd támadás, jól zárt a magyar védelem, majd Lindqvist kapta beállóként, Simon húzta le, hétméteres. Hagman a hétméterest pedig bedobta. Nagy kár most ezekért a pillanatokért.

• 56’

Nagyon kemény volt a svéd védekezés, Klujber tört volna be, szabaddobást kapott, ugyanúgy, mint később Simon. Végül Vámos lőtt passzívnál, megvolt előtte a helyzet, de védett a svéd kapus, elképesztő bravúr.

• 55’
    HUN
    27
    27 SWE Tyra Axnér (54)
    55’

Jön gyorsan a svéd válasz sajnos, Axner távolról, nagy erővel lőtte be a jobb felső sarokba.

• 54’
    27
    26 SWE
    54’

Passzívnál volt a magyar támadás, egy átadás maradt, Klujber lőtt, de védett a svéd kapus. Ugyanúgy mint a másik oldalon Böde-Bíró, ő Hanssoin eszén járt túl, aztán Simon Petra betörésből gólt dobott!

• 53’
    HUN
    26
    26 SWE Linn Blohm (7)
    53’

Sajnos megint eljutott a svéd beállóig a labda, Koppang játszotta be jó ütemben Blohmnak, aki majdnem kiejtette, aztán összeszedte, és ziccerben gólt dobott, újra egál. A magyar támadásnál Debreczeni_klivinyi tört volna be, rosszul esett, ápolni kell.

• 52’

Passzívnál volt a svéd támadás, nagyon jó összezárt a magyar vétele, egy átadásuk maradt, szabaddobásig mentek, Koppang előtte, kapufát találta el, a kipattanót pedig Füzi-Tóvizi szedte össze. Megbüntetni viszont ezt nem sikerült, Klujber ellépte.

• 51’
    HUN Szöllősi-Schatzl Nadine (6)
    26
    25 SWE
    51’

Debreczeni-Klivinyi először még csak a bal kapufát talált el, de Szöllősi-Schatzl összeszedte a kipattanót, és gólt dobott! Nagyon fontos, gyors reakció.

• 50’
    HUN
    25
    25 SWE Nina Koppang (3)
    50’

Üres kapuval jöttek a svédek, Koppangra nem figyeltünk eléggé, könnyen tört be, és egyenlített.

• 49’
    HUN Füzi-Tóvizi Petra (4)
    25
    24 SWE
    49’

Roberts adta el a labdát, Vámos volt nagyon erőszakos, aztán a magyar támadásnál végre eljutott Füzi-Tóvizi-ig a labda, aki befordult és estében gólt dobott, remek! Volt türelmünk kijátszani, ez most nagyon fontos volt, jön is a svéd időkérés.

• 48’

Türelmesen ment a magyar támadás, sok volt a passz, majd eljutott passzívig a támadás, Klujber próbálta a hosszú alsóba dobni, de lökték közben, kiállítás a vége a svéd védőnél. Klujber előtt volt nagy terület, jó lehetőség volt lövésre, lőtt is, de védett a svéd kapus.

• 47’
    HUN
    24
    24 SWE Nathalie Hagman (24)
    47’

Roberts ütközött középen Vámossal, megkapták érte a svédek a hétméterest. A büntetőtőhöz Hagman állt oda, Böde-Bíró először védett, de a svédé lett a kipattanó, aki másodjára már nem hibázott. Nagy kár érte.

• 46’
    24
    23 SWE
    46’

Megint üres kapuval jöttek a svédek, Roberts viszont be tudott törni, de Böde-Bíró hárított! Aztán a másik oldalon lerohadásból Klujber remek gólt dobott, vezetünk először a mérkőzésen.