Tíz éve hunyt el Simon Tibor
További Alapvonal cikkek
- Új találmányával mentené meg a magyar labdarúgást ifj. Albert Flórián
- Nagy érdeklődésre számot tartó programot indított a Magyar Olimpiai Bizottság
- A műholdas nyomkövetés mentette meg az életét a vitorlásverseny egyik résztvevőjének a Balatonon
- Andrásfi Tibor, Gémesi Csanád, Siklósi Gergely és Ekler Luca az olimpia értékeit népszerűsítették
- Szabadidős sportolók foglalták el a Nemzeti Atlétikai Központot
Egy évtizede halt meg a Ferencváros legendás jobbhátvédje, Simon Tibor, akit a Mammut bevásárlóközpontnál lévő Caffe Allure bárban olyan súlyosan bántalmaztak, hogy két nappal később a Szent János Kórházban belehalt sérüléseibe.
Simon akkor a Sopron szakvezetője volt, a Kispest elleni fővárosi sikert barátaival ünnepelte. A rendőrségi iratok szerint a futballista társasága összeszólalkozott a szomszéd asztalnál ülőkkel, majd a biztonsági személyzet is beavatkozott a vitába, amely verekedésbe torkollott.
A korábbi futballista az utcára menekült, de támadói oda is követték, és a bár egyik biztonsági őre, valamint egy szabadnapos készenléti rendőr törzsőrmester tovább bántalmazták a már földön fekvő Simont.
Súlyos koponya- és agysérüléssel a Szent János Kórházba vitték, ahol azonnal megoperálták. A következő két napon három koponyaműtétet is végrehajtottak rajta. Két nappal később még úgy tűnt, a beavatkozások sikeresek. Este azonban állapota válságosra fordult, az agyhalál tünetei jelentkeztek, és 2002. április 23-án 23 óra körül belehalt sérüléseibe.
A Fővárosi Bíróság 2004-ben, elsőfokon 8 és 12 év közötti szabadságvesztést szabott ki az elkövetőkre. Három évvel később az emberölés vádját halált okozó súlyos testi sértésre, illetve garázdaságra módosították Végül enyhítették az ítéletet, az elsőrendű vádlott 3 és fél évet kapott. A többieket a Bíróság éppen annyi szabadságvesztésre ítélte, hogy a korábban letöltött előzetes letartóztatást beszámítva már nem kellett börtönbe vonulniuk.
Simon Tibor futballkarrierje a Pénzügyőr serdülőcsapatában indult, majd KSI-hez, és 1985-ben a Ferencvároshoz került. Ebben az évben, augusztus 26-án, egy Kassa elleni barátságos meccsen mutatkozott be.
Több mint tíz évig szolgálta a Ferencvárost, 1997-ben a BVSC-be igazolt, majd visszatért az Üllői útra, ahol 1999-ig szerepelt. Később a BVSC, majd a REAC futballistája lett, utóbbi két csapatnál edzőként is dolgozott. 2001-ben az élvonalbeli Sopron szakvezetője lett, ahol halálig dolgozott.
Simon 16-szor szerepelt a magyar válogatottban, első meccsét 1989. november 15-én játszotta. A Ferencvárosban 338 bajnokin hét gólt lőtt, háromszor lett magyar bajnok, ugyanennyiszer Magyar Kupa- és Szuperkupa-győztes.
Halála után a klub visszavonultatta a kettes mezét, a tizedik évforduló kapcsán az Albert Stadion kettes szektorát nevezték el róla. A Kecskemét elleni bajnokin fia, ifjabb Simon Tibor végezte el a kezdőrúgást.
Rovataink a Facebookon