Lubics Szilvia és Csécsei Zoltán nyerték a 12 órás ultrafutó ob-t

2016.09.12. 16:05

Ahogyan arra előzetesen számítani lehetett, mind a férfi, mind a női verseny az októberi 24 órás Európa-bajnokságra készülő válogatottak között dőlt el az ultrafutók 12 órás magyar bajnoksága Velencén. A férfiaknál Csécsei Zoltán futotta a legtöbbet 12 óra alatt, 135,040 km-t teljesítve, őt a szintén Eb-résztvevő Belej-Fekete Bálint követte 127,630 km-rel, a harmadik Kreidl Csaba lett 125,620 km-rel.

A résztvevő ultrafutóknak nem csak a távval, hanem az embert próbáló meleggel is meg kellett küzdeniük, ennek ellenére remek eredmények születtek a versenyen.

A női mezőnyben Dr. Lubics Szilvia bizonyult a legjobbnak, 134,330 km-res teljesítményével, a második Makai Viktória lett 129,330 km-rel - kettejüknél egyébként csak a férfi bajnok Csécsei tudott többet futni. A női harmadik helyet pedig Csupor Krisztina szerezte meg 124,370 km-es eredményével.

Az OptiVita Ultrafutó Kupa részeként a 12 órás magyar bajnokság mellett 12 órás nyílt futamban, 6, 4 és 2 órás futamban is rajthoz állhattak a résztvevők. Az ultrafutók idei utolsó országos bajnokságára, az 50 kilométeres versenyre november 5-én kerül sor, egyben ez lesz az OptiVita Ultrafutó Kupa utolsó állomása is.