Hihetetlen fordítással, őrült hajrával dőlt el a 4x400

2018.06.12. 16:41

A 400 méteres síkfutás egyszerű számnak tűnik, de mégsem lehet csak úgy ész nélkül végigsprintelni. A 4x400-as váltó pedig még ennél is nehezebb, az érzelmek miatt felelőtlen tempót is választhatnak a futók, az előnyőket és hátrányokat fejben és jól fel kell mérni. Erre volt tökéletes példa az amerikai egyetemi bajnokság, ami drámai utolsó kört hozott a nőknél.

Úgy tűnt, a Purdue csapatától már nem lehet elvenni a győzelmet, Jahneya Mitchell elég nagy különbséggel vezetett az Oregon futója előtt, míg a harmadik helyen álló Kendall Ellistől jó huszonöt méternyire volt.

Az utolsó kanyarból kijőve már látszott, hogy Mitchell mozgása kezd szétesni, de még mindig nyerhetőnek tűnt neki a verseny. Ellist viszont friss maradt, megőrizte a sebességét, lépésről lépésre közeledett, a célvonalon be is fogta Mitchellt, és végül célfotóval megnyerte az USC-nek a bajnokságot.