Hat aranyérmet nyertek a magyar ultrafutók Gloucesterben

2023.08.14. 12:15
A magyar ultramaraton-futók nyolc éremmel, közte hat arannyal zárták a 48 órás világbajnokságot, amit az angliai Gloucesterben rendeztek meg az elmúlt hétvégén.

A szervezők tájékoztatása szerint a férfiak versenyét Beda Szabolcs nyerte, aki két nap alatt 390,8 kilométert futott, míg honfitársa, Fodor Szilárd (276,026 km) a 9. helyen végzett.

A nőknél Brown Viktória 349,6 kilométeres egyéni csúccsal bizonyult a legjobbnak, és ezzel megvédte tavalyi elsőségét. A többi magyar induló egymás mögött, a 8., a 9. és a 10. helyen ért célba: Drabik Krisztina (266,048 km), Hornyánszki Christiane (251,202 km) és Ignácz Marietta (248,32 km) sorrendben.

Így aztán a férfiak és a nők csapatversenyében sem volt jobb a magyaroknál. A dobogóra lépett riválisok közül előbbiek a házigazda angolokat és a svájciakat, utóbbiak a finneket, valamint a németeket utasították maguk mögé.

A korosztályokra bontott mezőnyben Brown Viktória és Beda Szabolcs ugyancsak első lett, míg Drabik Krisztina és Fodor Szilárd ott már ezüstérmet szerzett.

A vb-t egy 400 méteres atlétikai pályán rendezték, 18 ország 93 versenyzőjének részvételével.

A következő 48 órás vb-t jövő májusban Balatonfüreden rendezik.