Fraser-Pryce lehagyta Usain Boltot

2023.08.22. 10:55
Shelly-Ann Fraser-Pryce 15. atlétikai világbajnoki érmét szerezte hétfőn Budapesten, ezzel lehagyta jamaicai honfitársát, Usain Boltot – írja az MTI.

A 36 esztendős sprinter a vb-csúcsot futó amerikai Sha'Carri Richardson és a szintén jamaicai Shericka Jackson mögött ért célba 100 méteren a magyar fővárosban,

tíz arany és négy ezüst után ez volt az első bronzmedálja vb-ről.

A 2017-ben visszavonult sprinterlegenda, a nyolcszoros olimpiai bajnok Bolt 11 aranyat, 2 ezüstöt és 1 bronzot gyűjtött össze vb-ken. A csúcstartó húsz érmével az amerikai Allyson Felix, aki 13 medált váltó tagjaként érdemelt ki.

Nem kell mindig tudnod a választ, csak menni és küzdeni. Ma este hálás vagyok, hogy bronzéremmel távozhatok

– fogalmazott a háromszoros olimpiai bajnok Fraser-Pryce, aki annak ellenére a táv esélyese volt, hogy térdsérülése miatt keveset versenyzett idén. Budapesten még bővítheti vb-éremkollekcióját a 4×100-as váltóval.