Vlagyimir Klicsko bal kézzel is tud kivégezni
További Boksz cikkek
- Egy héttel győzelme után meghalt Paul Bamba világbajnok bokszoló
- Csaltak a pontozók, meglopták volna Tyson Furyt?
- Uszik ismét megverte a Cigánykirályt, már csak Dubois áll közte és a halhatatlanság között
- Tyson Fury negyedmázsával nehezebb Olekszandr Usziknál
- Tizenegy percig bámulták egymást, Uszik és Fury már a meccs előtt rekordot döntött
A 33 éves Vlagyimir Klicsko tavaly júniusban élete legjobbját nyújtva verte az üzbég Ruszlan Csagajevet, mindössze egyszer hagyta magát megütni, akkor is állj után. A jobb kezét akkor igazán nem is kellett használnia, mert a megelőző bal egyenesekkel rendre fel tudta tartani a nála lényegesen alacsonyabb riválisát.
Sokan mondták, ha a kilenc hónapos kihagyás után is az ilyen tökéletes állapotban lévő ukrán nehézsúlyú bajnokot láthatjuk, csak az a kérdés, melyik menetben üti ki a jelenlegi legjobb amerikait, Eddie Chamberst.
A pittsburghi kihívónak, akitől eléggé tartott Klicsko, egy esélye volt, hogy sok belharcra kényszeríti a 15 centivel magasabb, és 15 kilóval súlyosabb, erősebb Klicskót. Ütőereje azonban nem az igazi, Dimitrenkót sem tudta padlóra küldeni, pedig a végén már alig állt a lábán az orosz.
Megint látszott: Klicsko más kategória ebben a súlycsoportban, az amerikai a legtöbb menetben nem tudta, mit kezdjen vele, kettős fedezéke mögül nézte, hogyan közelít felé az ukrán. Harcra nem is tudta kényszeríteni kétméteres, szálkás riválisát.
Amikor úgy tűnt, kibírja a ritka nagy verést Chambers, akkor egy nem túl komolynak látszó ütés KO-ponton, a halántékán találta el, összecsuklott, a kötelek alá zuhant, vélhetően eszméletét is elveszítette. 37. meccsén másodszor kapott ki, Klicsko 57. meccsén 54-szer nyert. Chambers semmit sem mutatott abból, miért keresztelték el Gyorsnak.
A párharc menetenkénti bontása.
Első menet: Nem estek egymásnak, Klicsko egy jobbegyenese befért a kesztyűk közé, akkor hördültek fel először a nézők. (Ötvenezren voltak a düsseldorfi stadionban.) Ennyi elég is volt a menet megnyeréséhez.
Második menet: Klicsko bal kézzel bomlasztotta a kettős fedezéket, Chambers gánccsal válaszolt - előtte felemelte riválisát -, ütni nem tudott. Egy nagy ütést benyelt az amerikai, meg is rogyott tőle, a köteleknek csapódott, de kihúzta a menet végéig.
Harmadik menet: Az történt, amit Klicsko akart, az amerikai nem tudott közel férkőzni az ukránhoz.
Negyedik menet: Lényegében értékelhető, jól lassítható ütés nélkül ért véget ez a 3 perc.
Ötödik menet: Kétszer is elengedte a jobb kezét Klicsko, de nagy kárt nem okozott. Chambers megint nem tudott közel kerülni.
Hatodik menet: Bal kézzel többször próbálkozott testre az ukrán, sikerrel.
Hetedik menet: Húsz szurkáló balkezes után jött a jobb, a menet vége felé egyszer nem túl meggyőzően visszatámadott az amerikai.
Nyolcadik menet: Edzője, Emmanuel Steward ebben a menetben várta, hogy vége lesz a meccsnek, de rosszul számolt, bár Chambers fáradni látszott.
Kilencedik menet: Nyilvánvaló lett, hogy az amerikai kizárólag egy nagy ütésben bízhat. Erre várt, de a támadást nem tudta hitelesen imitálni.
Tizedik menet: Késve kezdődött, mert Chambers kesztyűjével gondok voltak, ki is cserélték Ütni most sem próbált.
Tizenegyedik menet: Volt egy vagy két szép Klicsko-ütés.
Tizenkettedik menet: Pontosan az történt, ami az egész meccsen. Klicsko ballal megtalálta a rést a kettős fedezéken, egyszer kétszer elengedte jobb kezét, az amerikai állta a verést. Kihúzni viszont nem tudta, egy balcsapott nagyon eltalálta a halántékán a menet vége előtt 13 másodperccel, összecsuklott tőle, és elterült. Fél perc után felállt, de tekintete árulkodó volt, nem tudta, hol van.