Mark Cavendish történelmet írt, kisajátította a L'Equipe címlapját is

2024.07.04. 10:40

Sprintbefutóban Mark Cavendish nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny szerdai, ötödik szakaszát szerdán, ezzel pályafutása 35. etapsikerével egyedüli csúcstartó lett.

A 39 éves brit kerekes – aki 2008-ban diadalmaskodott először – eddig a belgák legendás versenyzőjével, Eddy Merckxszel (1969–1975) társbérletben volt rekorder 34-34 szakaszgyőzelemmel, de most – a Saint-Jean-de-Maurienne és Saint-Vulbas közötti 177,4 kilométeres táv megnyerésével – sikerült történelmet írnia.

Mögötte a belga Jasper Philipsen és a norvég Alexander Kristoff végzett a második, illetve harmadik helyen.

Cavendisht a célba érkezést követően több riválisa is köszöntötte és gratulált neki a csúcsdöntéshez – Cavendish az idei Tour de Hongrie-n is szakaszgyőzelmet ünnepelhetett, ugyanis a második etapon ő bizonyult a leggyorsabbnak.

A legendás francia sportnapilap, a L'Equipe csütörtöki címlapját szinte teljes egészében a rutinos versenyzőnek szentelte:

Összetettben továbbra is a kétszeres győztes, favorit Tadej Pogacar vezet. A szerdai szakasz után Cavendish odament a szlovénhoz és viccesen csak annyit mondott neki, hogy: „Ne döntsd meg!”

Pogacar gratulált, majd mosolyogva válaszolt: „Nem fogom!”

Az UAE versenyzője egyébként a napszemüvegét Cavendish fiának ajándékozta az etap után.