Schumacher szerezte meg az első kockát

2004.07.24. 13:52
A világbajnok Michael Schumachert a Német Nagydíj elő-kvalifikációján tízen is megelőzték, az 'éles' körében viszont már senki nem volt jobb nála: a világbajnok könnyedén szerezte meg az első rajtkockát a Német Nagydíjra.
A kvalifikáció első részében a Williams-BMW-k voltak a leggyorsabbak a Német Nagydíjon, Juan Pablo Montoya csupán egy tizeddel előzte meg a Ralf Schumachert helyettesítő Antonio Pizzoniát. A hatszoros világbajnok Michael Schumacher csak a tizenegyedik időt futotta, ám az 'éles' körében már senki nem tudott gyorsabb lenni nála: 1:13.305 ös körrel megszerezte a pole pozíciót. Érdekes, hogy a hazai kedvenc karrierje során először indulhat az élről Hockenheimben, bár a szombati már a 61. kvalifikáció-sikere.

A második helyről a szintén remekül futó Juan Pablo Montoya indulhat, a harmadikről Kimi Raikkönen. A finn egyébként csak a negyedik időt futotta, Jenson Button megelőzte őt, ám az angolt motorcsere miatt tíz kockával hátrébb sorolták, így vasárnap csak a 13. helyről rajtolhat.

Baumgartner Zsolt egy picit hibázott a gyors körében, így csapattársától is elmaradt három tizedmásodperccel és csak az utolsó, huszadik pozícióból vághat neki a futamnak. A Minardi magyar versenyzője több mint öt másodperccel volt lassabb Michael Schumachernél.

Giancarlo Fisichella 14. helye említést sem érdemelne, ám a legutóbbi hockenheimi boxpletykák szerint az olasz aláírt a Renault-hoz, így jövőre Jarno Trulli helyett ő lesz Fernando Alonso csapattársa a francia márkánál.

A Német Nagydíj időmérője percről percre

13.58: Baumgartner Zsolt volt a leglassabb, így ő futhat először az 'éles' időmérőn. A magyar versenyző már meg is kezdte a bemelegítő körét.

14.01: 1:18.399-et futott a minardis pilóta. Bruni a pályán.

14.03: 1:18.055-öt futott Baumgartner olasz csapattársa.

14.04: 1:16.309-cel a jordanes Nick Heidfeld átvette a vezetést.

14.06: 1:16.192-vel már Heidfeld márkatársa, Giorgio Pantano áll az élen.

14.08: a TF104B kódjelű vadonatúj Toyotával Cristiano da Matta 1:15.454-et futott és vezet.

A legutóbbi hírek szerint Giancarlo Fisichella állítólag szerződést kötött a Renault-val, így jövőre Jarno Trulli helyett ő lesz Fernando Alonso csapattársa.

14.13: már Mark Webberé a legjobb idő, az ausztrál 1:14.802-t ment.

14.15: Christian Klien nem tudta megelőzni csapattársát, második 1:15.011-es teljesítménnyel. Két Jaguar az élen.

14.16: a BAR-Hondás Takuma Sato mindenkit megelőzött, 1:14.286-tal az első helyre ugrott.

14.18: Barrichello, bár csak kilenc ezreddel volt jobb Satónál, vezet.

14.20: Michael Schumacher 1:13.305-öt ment, kívülről tökéletesnek látszó kört futott és egy másodpercet vert csapattársára, Barrichellóra.

14.25: Fisichella két másodperccel volt lassabb Schumachernél, így csak hatodik.

14.27: Felipe Massa ideje csak a nyolcadik helyre elegendő.

14.28: KImi Raikkönen 1:13.690-es ideje elmarad Schumacherétől, így csak a második a finn.

14.30: 1:14.134-et futott Jarno Trulli, így a Renault versenyzője a harmadik.

14.32: Panis egy másodperccel volt lassabb az új Toyotával, mint Schumacher, így a hatodik.

14.37: David Coulthard fél másodperccel volt lssabb Schumachernél, így a harmadik időt futotta.

14.39: Fernando Alonso majd' hat tizeddel maradt el Schumachertől, így negyedik.

14.41: Jenson Button csak három tizeddel maradt el Schumachertől, így a második időt futotta, ám mivel szombat délelőtt a kocsijában motor cseréltek, legjobb esetben is csak a 12. helyről indulhat vasárnap a versenyen.

14.43: a Ralf Schumacher-helyettes Pizzonia 1,250 másodperccel ment rosszabbat Michael Schumachernél, így csupán a tizedik.

14.45: Juan Pablo Montoya néhány ezredmásodperccel megelőzte Jenson Buttont, és második lett. Az első rajtkockából Michael Schumacher indulhat.