Davidson másfél másodpercet vert Schumacherre

2004.09.24. 07:52
A BAR fiatal tesztpilótája, Anthony Davidson könnyedén nyerte az első Kínai GP pénteki szabadedzéseit. Az első és a második tréningen is nagyon gyors volt. Michael Schumacher előbb műszaki okok miatt csak a tizenötödik, majd a nyolcadik helyen végzett, míg Baumgartner tizenkilencedikként zárta a napot.
Közép-európai idő szerint péntek kora reggel megtartották az első Forma-1-es szabadedzést Kínában. A shanghaji pályán a BAR-Honda tesztpilótája, Anthony Davidson futotta a legjobb időt a csapat kékre festett autójával. Másodikként a háromhónapos kihagyást követően balesete után az F-1-be visszatérő williams-es Ralf Schumacher, míg harmadik a német csapattársa, Juan Pablo Montoya lett.

Massa volt a legjobb ferraris

A legjobb Ferrari-motoros autó a negyedik helyen végzett, ám ez nem egy piros kocsi, hanem Felipe Massa Sauber-Petronasa volt. Az igazi Ferrarikkal Rubens Barrichello a hetedik, világbajnok márkatársa, Michael Schumacher a tizenötödik időt futotta. A hétszeres világelsőt műszaki problémák hátráltatták.

Baumgartner Zsolt az utolsó, 25. helyen végzett, több mint három másodperccel lemaradva a Minardi tesztpilótájától, Bas Leinderstől, és majd' néggyel csapattársától, Gianmaria Brunitól.

Csak a világbajnoknak voltak gondjai

A Jordannél a szezon utolsó három futamán Giorgio Pantano helyén induló Timo Glock a tizenhetedik, az új Jordan-tesztelő abszolút újonc Robert Doornbos a 23. pozícióban zárt. A tizenegy hónapos kihagyás után egy Renault-val induló Jacques Villeneuve a 14. lett, négy tizeddel maradt el csapattársától, Fernando Alonsótól.

A tréningen egyetlen kicsúszás sem volt, egyedül Michael Schumachernek akadtak problémái, egyszer a bokszutca kijáratától kellett visszatolni a meghibásodott autóját.

Davidson a másodiknak is majd' egy másodpercet adott

A második szabadedzésen Davidson megvédte elsőségét, előnyét viszont jócskán, majd egy másodperccel növelte az új második Button előtt. A két McLaren, Raikkönen és Coulthard végeztek a harmadik-negyedik helyen, Michael Schumacher a tizenötödikről a nyolcadik pozícióba jött föl.

Baumgartner Zsolt szintén javított, és a tizenkilencedik helyen zárta a Kínai GP pénteki, első napját.

Villeneuve három tizedre Alonsótól

A visszatérő pilóták közül a három hónapot kihagyott Ralf Schumacher a hetedik, a majd' egy év után Renault-val futó Jacques Villeneuve a 15. lett. A kanadai helyezése nem túl jó, viszont csak három tizeddel volt lassabb, mint csapattársa, Alonso.

A Jordan új versenyzői, az utolsó három futamon induló Timo Glock a huszonkettedik, az új tesztelő, Robert Doornbos a huszonnegyedik időt futotta.

A második szabadedzés percről percre

8.00: elkezdődött a második edzés. Bas Leinders, a Minardi tesztpilótája már futott is egy kört - 1:40.779.

8.06: Ralf Schumacher jócskán megjavította a holland idejét, és 1:36.889-cel átvette a vezetést. A toyotás Ricardo Zonta jött föl mögé.

8.09: már Jenson Button vezet, ideje 1:36.126, Michael Schumacher van mögötte, és Alonso is megelőzte Ralf Schumachert, aki így már csak negyedik.

8.12: Felipe Massa 1:36 alá ment - 1:35.508, és pillanatnyilag övé a legjobb kör.

8.15: Michael Schumacher javított saját legjobbján - 1:35.872 -, de Massát nem tudta megelőzni. Kimi Raikkönen a negyedik, David Coulthard az ötödik helyre jött föl.

8.18: Kimi Raikkönen faragott Massa legjobbjából, 1:35.370-nel az első helyre ugrott. Massa, M. Schumacher, Button, Barrichello mögötte a sorrend. Jacques Villeneuve a 13. helyen áll.

8.23: folyamatosan köröznek az autók, hiszen a pályát még senki nem ismeri. Ezúttal Rubens Barrichello futott új körrekordot, 1:35.045 és vezet.

8.26: Jenson Buttonnak sikerült elsőként 1:35 alá mennie, az angol 1:34.787-et futott, így ismét változott az állás a mezőny elején.

8.35: rövidebb szünet után Raikkönen futott új csúcsot - 1:34.648. Mögötte Button, Barrichello, Massa, Alonso, Panis, M. Schumacher, Montoya, Coulthard a sorrend.

8.43: ismét Buttoné az első hely, 1:34.177-tel sokat javított a pályacsúcson. M. Schumacher már csak tizenegyedik. Baumgartner nem futott még mért kört.

8.46: Baumgartner Zsolt teljesítette első körét 1:39.220-szal a huszonegyedik.

8.55: a magyar minardis rengeteget javított, 1:37.076-tal tizenkilencediknek jött föl.

8.58: Anthony Davidson majdnem egy másodpercet javított Button idején, 1:33.289-cel remek időt futott, és a második kínai szabadedzést is megnyerte. Button, Raikkönen és Coulthard végeztek a közelében, Michael Schumacher csak nyolcadik lett, 1,5 másodperces hátránnyal.