Lerobbant Raikkönen Ferrarija

2007.02.02. 09:48
Megszakadt Fernando Alonso sorozata a valenciai Forma-1-es teszt harmadik napján: a toyotás Ralf Schumacher és a két Renault is a világbajnok előtt végzett. A hét közepéig a spanyol mclarenes volt a legjobb, aki nagy riválisát, Kimi Raikkönent megelőzte. A ferraris csak a hatodik idővel végzett, tönkrement alatta egy motor is.

A toyotás Ralf Schumacher két nap után megverte Fernando Alonsót, és az első helyen végzett a valenciai Forma-1-es teszten, csütörtökön. Eddig a világbajnok volt a leggyorsabb, a német a hét legjobb idejét is jegyezte, egy bő másodperccel gyorsabb volt, mint a Mclarenes még kedden.

Alonso ezúttal csak negyedik lett, fél másodperccel lemaradva, igaz saját korábbi rekordján javított mintegy fél másodpercet. A második és a harmadik helyen, ahogy szerdán, újra a két Renault végzett, ismét Giancarlo Fisichella, Heikki Kovalainen sorrendben.

Klikk!

A kétszeres világelsőt Nick Heidfeld követte a BMW-vel, Kimi Raikkönen csak hatodik lett, és tönkrement alatta egy Ferrari-motor, a kocsi a pályán állt le.

A Renault a jó idők mellett megbízható is volt, a két gép 229 kört futott, Fisichella 121-gyel a második legtöbb időt töltötte az aszfalton. A legszorgalmasabbnak a Super Aguri-Honda versenyzője, Anthony Davidson bizonyult, 133-szor forult.

A hét eleji eső után csütörtökön körözhettek a pilóták először napos, teljesen száraz időben, a korábbi kedvezőtlen viszonyok miatt a gyakorlást péntek délután öt óráig meghosszabbították.