A tökéletes Alonsóé az első rajthely

2007.09.08. 14:02
A McLaren-Mercedes pilótái foglalták el az első rajtsort Monzában, Fernando Alonso kivételesen gyors volt, övé a legjobb hely. Lewis Hamilton második, Massa harmadik, a tartalékautóval köröző Kimi Raikkönen ötödik.

Ferando Alonso szenzációsan gyors körökkel szerezte meg az első rajthelyet a vasárnapi Olasz Nagydíjra. A kétszeres világbajnokot második csapattársa, Lewis Hamilton sem tudta megszorítani.

A Ferrarik csak a második sorért lehettek versenyben, Felipe Massa harmadik lett, Kimi Raikkönen viszont csak ötödikként startolhat. A finn pilóta a tartalékautójával kényszerült körözni, mert a délelőtti szabadedzésen technikai hiba miatt balesetet szenvedett, kocsija nagyon összetört.

A BMW-s Nick Heidfeldnek sikerült is megelőznie a lassabbik Ferrarit, övé a negyedik kocka.

Alonso a futam favoritja, külön klasszis ezen a hétvégén, pole pozíciót jelentő köre kvázi tökéletesen sikerült, mindhárom időszektorban ő volt a leggyorsabb. Az utóbbi futamokon viszont a Ferrarik rendre a McLarenek mellé, sokszor eléjük kerültek versenykörülmények között, így szoros futam várható.

A spanyol bajnok gondja jelenleg a kémügyben betöltött szerepe. Pénteken kiderült, az ő és tesztpilóta társa, Pedro de la Rosa e-mail váltása ad új bizonyítékot a McLaren ellen a kémügyben. Alonso csütörtökön cáfolta, szándékosan adta volna föl istállóját, szombaton megerősítette, nem ez volt a szándéka, de engedelmeskednie kellett az FIA felhívásának.

A szövetségnek valahogyan a tudomására jutott az e-mail, amiben a Ferrari 2007-es autójának beállításairól tanakodott a két versenyző, és felszólította őket, mondják el, amit tudnak.

"Hülyeség, hogy a csapatomnak akartam ártani, el kellett küldenünk, amink volt, nem volt más választás. Őszintén és profin viselkedtem, remélem, mindenki megérti" - nyilatkozta szombaton.

Az Olasz Nagydíj vasárnap 14 órakor rajtol.

Az Olasz GP időmérője percről percre

14.00: Elkezdődött az időmérő.

14.04: Raikkönen délelőtt felfüggesztés-hiba miatt kicsúszott az Ascari-kanyarban, autója totálkárosra tört, de a tartalékautóval máris vezet.

14.08: 1:21.956, Lewis Hamilton az első a hétvégén, aki 1:22 alá ment.

14.10: Alonso megverte Hamiltont, 1:21.718, szenzációsan gyors.

14.10: Massa hat tizeddel lemaradva harmadik, a McLareneken és a Ferrarikon kívül 1:23 alá sem tud menni senki.

14.16: Liuzzi, Coulthard, Szato, R. Schumacher, Sutil, Yamamoto nem folytathatják, a skót megpördült az első sikánnál. Az élen Alonso, Hamilton, Massa, Raikkönen.

14.20: Elkezdődött a második harmad.

14.24: Jarno Trulli az első a pályán.

14.29: 1:21.993, Ferrari először 1:22 alatt, Felipe Massával.

14.30: 1:21:746-tal Hamilton megelőzte Massát, Raikkönen csak 1:22.3-at futott.

14.31: 1:21.356-tal Alonso újabb szenzációsan gyors kört futott, egyelőre magasan ő a legjobb a hétvégén.

14.38: Wurz, Barrichello, Fisichella, Webber, Davidson, Vettel nem mentek tovább.

14.45: Elkezdődött az utolsó harmad, a 10 legjobb a pályán.

14.48: Üzemanyagot fogyasztanak a versenyzők bő tíz percig, jövőre viszont ez a lebonyolítás változni fog: az utolsó időmérő-harmadot lerövidítik. A csapatok javaslatát viszont még az FIA-nak is jóvá kell hagynia.

14.52: A pilóták új szett gumit tettek föl.

14.55: 1:22.360-nal Hamilton vezet, Massa második, Raikkönen harmadik.

14.56: 1:21.997, Alonso újra első, ráadásul mindhárom szektorban leggyorsabb volt, kvázi a tökéletes kört teljesítette.

14.57: Új gumit kaptak a kocsik, még mindenkinek lesz egy köre.

15.00: Massa és Raikkönen maradtak a 3-4. helyen.

15.01: Hamilton 1:22.0-t futott, Alonsóé a pole, az utolsó körén el is vette a gázt. A kétszeres világbajnok kiemelkedik az első négyből is.

15.02: Vége a tréningnek, Heidfeld elvette a negyedik helyet Raikkönentől.