Vettelé az első rajthely Bahreinben

2010.03.13. 11:49
A Red Bullt csak a Ferrarik tudták megszorítani, Massa elverte Alonsót, az 5. Rosberg simán megelőzte Schumachert az időmérőn.

Meglepetések nélkül indult az időmérő első két harmada, a tízbe az esélyesek kerültek, közülük is kiemelkedett Sebastian Vettel és a Ferrarik.

Az utolsó harmadban a német csak egy kört futott, azzal meg is szerezte a legjobb rajthelyet. A Ferrarinál Felipe Massa megelőzte Fernando Alonsót, és a második sorba szorította, Lewis Hamilton mellé.

A harmadik sorban van a jobbik Mercedes, Nico Rosbergé, valamint a másik Red Bull, Mark Webberé. Michael Schumacher a hetedik helyről kezdheti visszatérőversenyét, a világbajnok Jenson Button mellől.

A német és az angol a legobb tíz közé is épphogy bekerült, így eredményük nem váratlan. Vettel Red Bullja és a Ferrarik nagyjából egyforma erősnek tűnnek, sokat számít majd a futamon, kinek a gumijai bírják jobban: azzal a garnitúrával kell kezdeni, amivel az időmérőt befejezték.

A McLaren már másodperces hátrányban van, Schumacher a Mercedesszel pedig még saját csapattársától is elmaradt közel három tizedmásodperccel.

A futam magyar idő szerint vasárnap kora délután, egy órakor rajtol.

A Bahreini GP időmérője percről percre

12.00: Elindult az első harmad, 20 perc, a teljes mezőny indul, heten esnek ki. A második harmadban szintén heten, a harmadikra a 10 legjobb marad.

12.02: Lucas di Grassi egy Virgin-Cosworthtal a pályán. A három új csapat nagyon lassú, a Lotus és a Hispania pilótái is ki fognak esni az első harmadban, valójában a hetedik búcsúzó neve csak a kérdés.

12.06: Alonso öt másodperccel gyorsabb di Grassinál, 1:55.9, simán vezet.

12.10: Massa vezet, Rosberg, Alonso, Hamilton a sorrend, Schumacher nyolcadik.

12.12: Mark Webbernek még nincs köre, egyelőre ő a hetedik kieső.

12.13: Webber első körével harmadik.

12.15: Vettel 1:55.0-val átvette a vezetést, Webber a második, vezet a két Red Bull.

12.20: 1:54.6, Alonso vezet, Adrian Sutil harmadik.

12.21: Kiesett a hat új autó és Jaime Alguersuari Toro Rossója.

Alonso, Vettel, Sutil, Webber, Massa, Hamilton, Rosberg, Kubica, Schumacher, Liuzzi a sorrend az élen.

12.27: Elindult a második harmad. Vettel máris a pályán.

12.30: 1:54.035, Vettel új rekorddal az élen, Webber harmadik, Alonso második, Massa negyedik, Rosberg és Hamilton utánuk.

12.37: Schumacher csak kilencedik, tizen jutnak tovább. Button tizenegyedik.

12.39: Három perc a végéig, mindenkinek egy köre lesz, mindenki a pályán.

12.45: 1:53.8, Vettel óriási idővel nyert, Button utolsó körével tizedik, Schumacher kilencedik, épp bekerültek a harmadik harmadba. Kiesett a két Williams, a két Sauber, Petrov, Buemi és Liuzzi.

12.50: indul a döntő szakasz a Red Bullokkal, a Ferrarikkal, a mcLarenekk, a Mercedesekkel, Kubicával és Sutillal. A pilótknak el kell dönteniük, hogy a keményebb vagy a lágyabb gumival mennek, mert utána azzal kell kezdeniük a futamot, az időmérő után változtatni nem lehet. A keményebb tartósabb, később kopik el, a lágyabbal gyorsabb kört lehet menni. A kocsik nincsenek megtankolva, csak 1-2 körre elég benzin van bennük.

12.52: A Ferrarié lesz az első két kör, jön Massa, mögötte Alonso.

12.54: Csak 1:55-ös köröket futottak, Alonso, Massa, Hamilton a sorrend. A lágyabb gumival mennek.

12.57: Már csak három perc van, a többieknek még körük sincs, a legtöbben egyetlen körrel fogják kvalifikálni magukat.

13.01: 1:54.101, Vettelé az első rajthely.

13.02: Massa, Alonso, a két Ferrari mögötte. Hamilton negyedik, Rosberg ötödik, Webber hatodik,  Michael Schumacher hetedikként indulhat.