Kemény bukás után mentőhelikopter vitte el a holland GP2-pilótát Spából

2012.09.01. 16:41

Nagy balesetet szenvedett a spái GP2-futam rajtja után Nigel Melker, amikor a híres Eau Rouge-ban elvesztette az uralmát a kocsija fölött, kicsúszott a bukótérre, és teljes, legalább 250 km/órás sebességgel a gumifalba csapódott.

Az Ocean csapat pilótája megpróbált kiszállni a kocsiból, de képtelen volt rá, a mentők vitték el, majd helikopterrel szállították kórházba.

A futamot újraiakarták ndítani, de néhány kör biztonsági autós forduló után félbeszakították, mert a becsapódás úgy megrongálta a gumifalat, hogy idő kellett a megjavításához. Ez sikerült, ám nem érkezett másik mentőhelikopter, ezért a versenyt csak egy szűk óra múlva tudták ismét elindítani.

A legfrissebb hírek szerint a pilóta jól van, csak kivizsgálásra szállították kórházba.

A 21 éves tehetség a tavalyi idényzáró után idén került fel véglegesen a GP2-be, eddig összesen 18-szor rajtolt a kategóriában, győzelme, pole-ja nincs. Tavaly a GP3-ban Kiss Pál Tamás egyik ellenfele volt, harmadikként zárta a sorozatot.

A GP2 az egyik betétfutam a Forma-1-es Belga Nagydíj hétvégéjén.

Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.