Sorban állt le mindenki az utolsó teszten

2014.03.02. 16:31

Icipicit ugyan, de sikerült előrébb lépnie a Red Bull Renault-nak az utolsó idei tesztnapon Bahreinben, miután Sebastian Vettel a mezőny első felében végzett megtett körök alapján, ám az RB10-es így is elég sokat akadozott.

A világbajnok még az ebédszünet előtt megpördült kocsijával, amelyet ismét trailerrel kellett visszavinni a bokszba. Ott hosszasan szerelték, de végül újra ki tudott hajtani, igaz, csak mérsékelt tempóval, így csak a kilencedik legjobb köridő lett az övé, bő négy másodperccel elmaradva Hamiltontól.

Vettel kicsúszása a bahreini teszten

Vettel egyébként maga is elismerte a teszt alatt, hogy jelenleg nem várható a Red Bulltól, hogy versenyben legyenek a világbajnokságban, míg Christan Horner még péntek este, a 10. tesztnap után mondta, hogy pontosan 10 nap lemaradásban vannak ahhoz képest, ahol lenni szeretnének, vagyis jelezte: katasztrófa eddig az RBR előszezonja.

A Toro Rosso kivételével a többi renault-s csapat sem remekelt, Grosjean alig 32 körig jutott a Lotusszal, míg Kobajasi ugyan 16-ot ment a Caterhamben ülve, de 5 másodpercre volt a legjobbaktól, ráadásul idő előtt be kellett fejezniük a tesztet a váltó meghibásodása miatt.

Szintén korán véget ért az utolsó tesztnap Grosjeannak, aki akár csak Button és Hülkenberg, motorhiba miatt állt ki.

A Sauber a tegnapi korai leállás miatt ma adott még egy fél napot Sutilnak, aki Gutierrezzel együtt 177 kört ment, jelezve, hogy a svájci csapat is viszonylag jól áll. Az egyéni körrekord azonban Bottasé volt a Williamsben, akik annyira előre jártak a tesztben, hogy szándékosan kifogyasztották a pályán a kocsiból az üzemanyagot - vagyis a tesztek alatt a Williams volt az egyetlen csapat, amely nem állt le a pályán váratlan hiba miatt.

Vergne a Toro Rossóban a 74 megtett körének örülhetett, amivel a legjobb napjukat zárták a szezon előtt, míg Hamilton a leggyorsabb kört szerezte meg limitált idő alatt, hiszen a délelőtt jó részében nem hajthatott váltóprobléma miatt.

Az összesen 8 piros zászló miatt a rendezők plusz 35 percet engedélyeztek a csapatoknak a pályán, akik így kaptak egy kis ízelítőt abból, hogy milyen lesz a szahíri pálya villanyfényben majd április elején.

12. Romain Grosjean Lotus-Renault 1:39,302 +6,024 32

Az utolsó, összesen 12. tesztnappal lezárult a Forma-1 hivatalos előszezonja, a március 16-i első futamig már csak apró simításokat végezhetnek a csapatok.