Vasárnapra halasztották az F1-időmérőt

2015.10.24. 17:33
Szombaton csak a 3. szabadedzést tudták megrendezni az időjárás miatt.

A teljes bizonytalanság végén a terveknek megfelelően, az utolsó pillanatban elkezdődött öttől az utolsó tréning Austinban. Esett, egyre jobban, de néhány kört már tudtak menni a pilóták a vízes pályán.

A pilóták összevissza csúszkáltak, a pálya alkalmatlan volt a versenyzésre. Csak teljes esőgumit lehetett használni - átmenetit sem -, de így is alig tudtak a pályán maradni a gépek. Rosberg össze is törte az első szárnyát, Vettel két nagyot pördült, következmények nélkül.

Texast sújtja a rossz idő, a vihar Mexikó felől érkezik, és vasárnapig várhatóan nem is fordul jobbra. Eddig csak az első szabadedzést tudták rendben megtartani, azt Rosberg nyerte péntek délelőtt.

UPDATE: Háromnegyed nyolckor közölték, hogy az időmérő legalább félórát csúszik, 20:30 volt a kezdés, de negyed kilenckor már 9-re módosítottak, aztán még félóra és még félóra. Nagyon rákezdett Austinban.

Bobák Róbert, az M4 riportere telefonon tudósított Austinból fél 10 körül, azt mondta, "mindenki látja, hogy itt ma már ebből nem lesz semmi, megpróbálják majd vasárnap megrendezni az időmérőt".

11 órakor a biztonsági kocsi kiment két körre, majd hivatalosan közölték, hogy helyi idő szerint vasárnap reggel 9-re, nálunk délután háromra halasztották az időmérőt. A futam rajtja változatlan, este nyolc óra magyar idő szerint.