Halálos balesetet szenvedett Spában a hollandok fiatal autóversenyzője

2023.07.01. 15:34
Halálos balesetet szenvedett a belgiumi GP-pályán a 18 éves autóversenyző, Dilano van ’t Hoff – számolt be róla a BBC.

A Formula regionális Európa-bajnoksága néven futó sorozat Spa-Francorchamps-ban rendezett második futamán veszítette életét.

Ugyanitt hunyt el 2019-ben egy F2-es versenyen a francia tehetség, Anthoine Hubert is.

A verseny szervezői őszinte részvétüket nyilvánították ki a család, a csapat és a barátok részére. A baleset után az összes további futamot töröltek a helyszínen, és egyperces néma csenddel emlékeznek meg a fiatal sportolóról, aki ebben a hónapban töltötte volna be a 19. életévét.

Rendkívül szomorúan vettük tudomásul a hírt, hogy Dilano van ’t Hoff elhunyt Spa-Francorschamps-ban. Dilano a motorsport csúcsáról szőtt álmai megvalósítása során hunyt el. Az egész motorsportközösséggel együttérzésünkről biztosítjuk a családot

– írta Twitter-oldalán az F1 főnöke, Stefano Demenicali.

Dilano van ’t Hoff 2021-ben mutatkozott be a versenyzők között, az F4 spanyol szériájában 21 futamból tízet megnyert, ezzel pedig az összetettben is az első helyen zárt.

A fentebb nevezetett sorozatban tavaly mutatkozott be, 13 futamon egy dobogós helyezése volt, ebben az idényben nyolc versenyen indult, nem állhatott a pódiumra.