Hét halott a stadionban
Az indulatok elszabadultak, a nézők beözönlöttek a pályára. A szurkolók összeverekedtek, kövekkel dobálták egymást. A rendőrség a nézők megfékezésére könnygázt vetett be, amely azonban csak olaj volt a tűzre. A drukkerek pánikba estek, egymást taposva menekültek.
A tömeg több embert agyontaposott, mások megfulladtak. A szerencsétlenség a legutolsó hírek szerint nyolc ember életét követelte, legalább ötvenen megsebesültek. Az ország hírközlési minisztere Kikaya Bin Karubi az ország legsúlyosabb labdarúgó tragédiájának nevezte az ország második legnagyobb városában bekövetkezett szerencsétlenséget.
A rendőrség hibázott
Az okok most is ugyanazok, mint általában a minden stadionkatasztrófánál . A stadion befogadóképességénél jóval több szurkolót engedtek be a nézőtérre. Az eredetileg negyvenezer fősre tervezett stadionba húszezerrel többen, hatvanezren voltak. A túlzsúfolt lelátókhoz mellett rossz volt a szervezés, és a rendőrség nem volt képes ellátni a feladatát.
Európában az 1985-ös brüsszeli Heysel tragédéia, és az 1989-es sheffieldi katasztrófa után radikális intézkedéseket tettek. A pályákon túlnyomó részben megszüntették az állóhelyeket, modernizálták a biztonsági rendszereket, kitiltották a notórikus rendbontókat. Most ugyanezeket a döntéseket Afrikában is meg kell hozni, mert különben ismét újabb katasztrófákról fognak hírt adni a hírügynökségek.