Judit

Leverkusenben lemosták a Realt

2004.09.16. 00:01
Szerdán a Bajnokok Ligája szezonbéli második játéknapján a Bayer Leverkusen 3-0-ra nyert a Real Madrid ellen. A sztárcsapat edzője, José Antonio Camacho Zidane-t a félidőben, Figót és Ronaldót alig egy óra után cserélte le, de még a helyükre beküldött Celades és Solari sem tudott segíteni a csapaton.
A római balhé mellett hét meccset lejátszottak a Bajnokok Ligája első fordulójának második játéknapján. Szerdán jobbára a várható eredmények születtek, de egy nagy meglepetés azért volt: a Real Madrid 3-0-ra kapott ki. A madridiak Leverkusenben, a Bayertől szenvedtek sima vereséget.

Az edző összevissza cserélt

A szünetben még csak 1-0 volt az állás, Zidane-t viszont már ekkor lecserélte José Antonio Camacho edző. A második félidő elején ennek ellenére két újabb gólt kapott a csapat, előbb Franca, majd Berbatov talált a hálóba. Erre Camacho az 58. percben Figo helyére Celadest, Ronaldo helyére Solarit küldte be, de még így sem tudott gólt elérni csapata, és 3-0-ra kikapott.

Van Nistelrooy mentette meg az MU-t

Közel állt a zakóhoz a Manchester United is, hiszen a Lyon félidőben már két góllal ment, de a szünet után magára talált van Nistelrooy, kétszer is villant, és döntetlenre hozta a meccset.

Magabiztos sikert aratott ellenben a BL-be egy év kihagyás után visszatérő Liverpool, amely kissé szürke és sablonos játékkal ugyan, de 2-0-ra nyert a májusban BL-döntőt játszott Monacóval szemben. Az első gólt Cissé erőből, a másodikat az Eb-gólkirály, Milan Baros ésszel szerezte: káprázatosan, vállal vett át egy negyven méteres átadást, lerázta Squillacit, majd az alapvonal közeléből visszafelé mozogva ellőtte a labdát a kimozduló kapus fölött.

Jól kezdett a Juventus

A Juventus is idegenben lépett pályára szerdán, és folytatta az olasz csapatok kedden megkezdett pozitív sorozatát: Pavel Nedved pengés góljával 1-0-ra győzött az Ajax ellen. A 2003-as aranylabdás egy visszagurított labdát jobb külsővel, ritkán látható mozdulattal nyesett a jobbfelső sarokba.

Egygólos meccset játszottak Izrael fővárosában is, ahol az előző kiírásban leszerepelt Bayern München a Maccabi Tel-Avivot verte 1-0-ra, Makaay tizenegyesgóljával.

Szintén 1-0-ra nyert a Fenerbahce, a gólt a veterán holland légiós, Pierre van Hooijdonk szerezte az első félidőben, a Sparta ellen.

Csakúgy mint egy nappal korábban, újra egy 0-0-s találkozó volt, a Deportivo otthon nem boldogult az Olympiakosz ellen.

Bajnokok Ligája, csoportmérkőzések, 1. forduló, második játéknap
A-csoport:
FC Liverpool (angol)-AS Monaco (francia) 2-0 (1-0)
gól: Cissé (22.), Baros (84.)
Deportivo La Coruna (spanyol)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 0-0
B-csoport:
AS Roma (olasz)-Dinamo Kijev (ukrán) - a Kijev 1-0-ás félidei vezetésénél félbeszakadt
Bayer Leverkusen (német)-Real Madrid (spanyol) 3-0 (1-0)
g: Krzynowek (39.), Franca (50.), Berbatow (55.)