Belső harcokkal nem lehet sikeres a magyar futball
További Futball cikkek
- Parádés átlövéssel jelentkezett a Török Kupában, góllal indította az évet a magyar válogatott szélső
- Válogatottjával hosszabbított, junior világbajnokát kitette keretéből az MTK Budapest
- A Bournemouth bejelentése után már csak idő kérdésének tűnik Kerkez klubváltása
- Másfél év után visszatért a Sepsi OSK-hoz a magyar válogatott védő
- Szoboszlai szerdai játéka még mindig kérdéses, kezdő bizonyosan nem lesz Londonban
"Örülök, hogy újra itt lehetek, szeretem Magyarországot. Ötven éve, még az AIK Stockholm játékosaként voltam itt először, azóta rendszeresen jövök. Hévízen a test és a lélek is feltöltődik, ezért is választottam a várost a nagy csata, a választási harc előtt. Felkészültem a nagy küzdelemre" - mondta budapesti sajtótájékoztatóján az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnöke, Lennart Johansson.
Az egyenlőség elve
A svéd sportvezető aztán nyomatékosította, hogy a tizennégy nap múlva esedékes düsseldorfi elnökválasztásnak nem csekély a tétje. "Jómagam továbbra is az egy ország egy szavazat elvét képviselem, ily módon továbbra is szeretném támogatni a kis és közepes futballal rendelkező országokat. Hamarosan eldől, a futball visszakapja-e azt, ami megtermelt?" - tette fel önmagának is a kérdést.
Utalt arra, nem lenne szerencsés, hogy az országoknak fizetni kelljen az egyesületeknek, csak mert játékosaikat "elkérik" a nagy nemzetközi tornákra. Hozzátette, az egyenlőségre törekvő filozófiájában nem lesznek változások, az összes bejövő pénzt nem tartják meg maguknak, hanem igazságosan szétosztják, és a győztesek nem vihetnek mindent.
Az alelnökök döntő szava
A hetvenhét éves Johansson elárulta, a németek már előre jelezték: mellette állnak - rajtuk kívül másokra is számít, akik felfedik pártállásukat -, és mind a négy jelenlegi alelnök azt kérte tőle, hogy méresse meg magát újra a tagság előtt.
Még képes a harcra, rengeteg tapasztalatot szerzett az elmúlt tizenhét évben, tisztában van azzal, mit jelent a lojalitás és a szolidaritás, sugallták neki a kollégái, ezért is rugaszkodik még egyszer neki a jelöltségnek.
Lennart és Michel
Nagy riválisát, az ötvenegy éves Michel Platinit kedves embernek és az elmúlt időszak egyik legnagyobb játékosának tartotta, de megjegyezte, hogy a tagságnak kell eldönteni, olyan embert akar-e kinevezni, aki képes a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) ellen fair módon harcolni. Ezzel egyszersmind érzékeltette, hogy az egykori francia klasszis a svájci FIFA-elnök, Sepp Blatter - sokak szerint káros - irányvonalát képviseli.
A horvát-magyar 2012-es Európa-bajnoki pályázat kapcsán kifejtette, kitűnő a beadott anyag, ezt az UEFA főigazgatója mondta neki. Johansson elismerte, pár évvel ezelőtt ő szorgalmazta, hogy akár két ország is legyen rendező egyszerre, és szerinte ez egy helyes út.
Legyenek türelmesek
A magyar futball szereplőinek azt tanácsolta, ne nézzenek örökösen a múltba, az Aranycsapat időszakára. "Ha abbahagyják a belső harcokat, összefognak, akkor a magyar futball visszakerülhet oda, ahová tartozik. A legjobbak közé. Van már új székházuk, edzőközpontjuk is létesülhet, tíz éven belül visszajöhetnek az elit közelébe. Legyenek türelmesek" - kérte.
Az európai futball első embere sajnálta, hogy nem lehetett Budapesten Puskás Ferenc temetésén, ezért is látogatta meg most a síremlékét a Bazilikában. "Puskás a világ egyik legjobb játékosa volt, e mellett fantasztikus ember és barát. Mindnyájunknak hiányzik" - összegzett.
Az elnökválasztás kiemelten fontos lehet Magyarországnak, hiszen ha jó oldalra állunk, akkor életben maradhatnak a rendezési tervek, ha viszont szavazatukkal nem a befutó elnököt támogatják, akkor vélhetően távol kerülnek a rendezéstől.