![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=nSCbubuYpDWJZLZs0TssLrbt33Lk5kbipuiZrkg89G3.g7/stparam=xbrthjqpwp/fastid=iqxkuwfcditpsobpxffawmnxommq/nc=0)
Belső harcokkal nem lehet sikeres a magyar futball
További Futball cikkek
-
A Ferencváros számára ismeretlen kihívás teljesítése kellene a címvédéshez
- A súlyos vereség után lapátra került Dragóner Attila a Tatabányánál
- Betelt a pohár, kirúgták Dárdai Pál utódját a Herthánál
- Robbie Keane segítője a Fradi veresége után: Lehet, olyan elvárásaink vannak, amiket a játékosok nem tudnak teljesíteni
- Rasszizmus miatt szakadt félbe egy meccs a világ egyik legerősebb futballbajnokságában
"Örülök, hogy újra itt lehetek, szeretem Magyarországot. Ötven éve, még az AIK Stockholm játékosaként voltam itt először, azóta rendszeresen jövök. Hévízen a test és a lélek is feltöltődik, ezért is választottam a várost a nagy csata, a választási harc előtt. Felkészültem a nagy küzdelemre" - mondta budapesti sajtótájékoztatóján az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elnöke, Lennart Johansson.
Az egyenlőség elve
A svéd sportvezető aztán nyomatékosította, hogy a tizennégy nap múlva esedékes düsseldorfi elnökválasztásnak nem csekély a tétje. "Jómagam továbbra is az egy ország egy szavazat elvét képviselem, ily módon továbbra is szeretném támogatni a kis és közepes futballal rendelkező országokat. Hamarosan eldől, a futball visszakapja-e azt, ami megtermelt?" - tette fel önmagának is a kérdést.
Utalt arra, nem lenne szerencsés, hogy az országoknak fizetni kelljen az egyesületeknek, csak mert játékosaikat "elkérik" a nagy nemzetközi tornákra. Hozzátette, az egyenlőségre törekvő filozófiájában nem lesznek változások, az összes bejövő pénzt nem tartják meg maguknak, hanem igazságosan szétosztják, és a győztesek nem vihetnek mindent.
Az alelnökök döntő szava
A hetvenhét éves Johansson elárulta, a németek már előre jelezték: mellette állnak - rajtuk kívül másokra is számít, akik felfedik pártállásukat -, és mind a négy jelenlegi alelnök azt kérte tőle, hogy méresse meg magát újra a tagság előtt.
Még képes a harcra, rengeteg tapasztalatot szerzett az elmúlt tizenhét évben, tisztában van azzal, mit jelent a lojalitás és a szolidaritás, sugallták neki a kollégái, ezért is rugaszkodik még egyszer neki a jelöltségnek.
Lennart és Michel
Nagy riválisát, az ötvenegy éves Michel Platinit kedves embernek és az elmúlt időszak egyik legnagyobb játékosának tartotta, de megjegyezte, hogy a tagságnak kell eldönteni, olyan embert akar-e kinevezni, aki képes a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) ellen fair módon harcolni. Ezzel egyszersmind érzékeltette, hogy az egykori francia klasszis a svájci FIFA-elnök, Sepp Blatter - sokak szerint káros - irányvonalát képviseli.
A horvát-magyar 2012-es Európa-bajnoki pályázat kapcsán kifejtette, kitűnő a beadott anyag, ezt az UEFA főigazgatója mondta neki. Johansson elismerte, pár évvel ezelőtt ő szorgalmazta, hogy akár két ország is legyen rendező egyszerre, és szerinte ez egy helyes út.
Legyenek türelmesek
A magyar futball szereplőinek azt tanácsolta, ne nézzenek örökösen a múltba, az Aranycsapat időszakára. "Ha abbahagyják a belső harcokat, összefognak, akkor a magyar futball visszakerülhet oda, ahová tartozik. A legjobbak közé. Van már új székházuk, edzőközpontjuk is létesülhet, tíz éven belül visszajöhetnek az elit közelébe. Legyenek türelmesek" - kérte.
Az európai futball első embere sajnálta, hogy nem lehetett Budapesten Puskás Ferenc temetésén, ezért is látogatta meg most a síremlékét a Bazilikában. "Puskás a világ egyik legjobb játékosa volt, e mellett fantasztikus ember és barát. Mindnyájunknak hiányzik" - összegzett.
Az elnökválasztás kiemelten fontos lehet Magyarországnak, hiszen ha jó oldalra állunk, akkor életben maradhatnak a rendezési tervek, ha viszont szavazatukkal nem a befutó elnököt támogatják, akkor vélhetően távol kerülnek a rendezéstől.
![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=nSCbubuYpDWJZLZs0TssLrbt33Lk5kbipuiZrkg89G3.g7/stparam=xbrthjqpwp/fastid=iqxkuwfcditpsobpxffawmnxommq/nc=0)