Árpád

Hajnal Tamás és Huszti is gólt rúgott

2008.04.17. 10:23
A Valencia nyerte a 107. spanyol kupát, a Copa del Reyt. Ronald Koeman csapata hetedszer hódította el a trófeát, ezzel az ötödik legsikeresebb csapat a kupa történetében. Magyar gólok a Bundesligában. Egy találat született az olasz kupa elődöntőjében. Két másodosztályú csapat a francia kupa negyeddöntőjében.

Spanyol Kupa, döntő

Két éven belül másodszor jutott a fináléba a Getafe. A múlt héten a Bayern elleni UEFA-kupa-párharcban drámai körülmények között kiesett csapatot fűtötte a bizonyítási vágy, de motivációban a másik oldalon sem volt hiány. Mióta Ronald Koeman irányítja a Valenciát, 21 bajnokiból csak négy győzelmet arattak, és sokan úgy vélekedtek, a csapat háza táján, hogy ezzel a sikerrel megmenthetik az egész szezont, és a Valencia jövőre is európai kupainduló lehet.

Mindössze 11 perc telt el, és tetemesnek mondható előnyre tett szert a Valencia. Előbb Mata fejese csapattársa, Arizmendi hátán változtatott irányt, a kapusnak nem sikerült hárítania, majd hét perc múlva egy szögletet követően Alexis robbant be, és már 2-0 volt az állás. Mindkét beadást Silva prezentálta.

A huszadik perc tájékán ébredt a Getafe a bekapott gólok okozta sokkból, és a lehető legjobb pillanatban, a félidő lefújása előtt büntetőből szépített, visszahozva a meccset. Lövése a kapufáról vágódott be.

A második félidőben David Villa hagyott ki két ziccert, majd Granero bombája csattant a keresztlécen. A második félidő második felében a küzdelem dominált, aprították egymást szépen a játékosok. A végén Tenának és Barajának akadt egy-egy nagy helyzete, majd a 83. percben Morientes végleg eldöntötte a kupa sorsát. A 89. percben Celestini csúnyán szabálytalankodott David Villával, így számára korábban ért véget a finálé.

Összességében a Valencia megérdemelten nyert. Többet, veszélyesebben és nem utolsó sorban eredményesebben támadtak.

Valencia-Getafe 3-1

Bundesliga

Hajnal Tamás szerezte csapata, a Karlsruhe egyetlen gólját az MSV Duisburg elleni idegenbeli találkozón a német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában.

Betalált a kapuba a szintén győztes meccsen szerepelt Huszti Szabolcs is. A magyar válogatott futballista a Hannover harmadik gólját szerezte Dortmundban.

A listavezető Bayern München két góllal nyert az Eintrach Frankfurt vendégeként, és már tíz pont az előnye a második helyezett Werder Bremennel szemben.

Sikeresen debütált a Schalke kispadján Michael Büskens. A 40 esztendős mester első meccsén a gelsenkircheni alakulat legázolta a Cottbust. A találkozó azért is marad emlékezetese, mert Kevin Kuranyi 4 gólt szerzett. Legutóbb 2004-ben Martin Petrov talált ennyiszer a hálóba. Kuranyi 22 perc alatt mesterhármasnál tartott, ez a szezon leggyorsabban elért triplája. Kuranyi pályafutása során 4. alkalommal lőtt három gólt, és ezzel Kloséval együtt vezeti a jelenleg aktív Bundesliga-játékosok vonatkozó rangsorát.

Schalke-Cottbus 5-0

Olasz Kupa, Serie A

Egy érvényes és egy meg nem adott gól született az olasz kupa elődöntőinek első mérkőzésén. A Roma a második félidő 36. másodpercében szerzett Totti-bombagóllal nyert a Catania ellen, de a vendégek minden dicséretet megérdemelnek, a találkozó első félidejében uralták a játékot. Csapatkapitányának gólja után a Roma támadóbb szellemben futballozott, de több találat nem született.

Az Inter a Laziót fogadta a San Siróban, a 77. percben Tomasso Rocchi talált a hálóba, de a bíró les címén nem adta meg a találatot, jól döntött. Az Inter kevés veszélyt jelentett a kapura, kevés ötlet volt a játékukban. Mindkét találkozó visszavágóját május 7-én rendezik.

Halasztást pótolt a Juve és a Parma. A BL-indulásra hajtó torinói csapat győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben, győzelmükkel már nyolc ponttal elléptek az őket üldöző Fiorentina elől.

Juventus-Parma 3-0

Francia Kupa

Két másodosztályú csapat, az Amiens és a Sedan is ott van a francia kupa elődöntőjében. A kedden és szerdán játszott találkozókon mindössze 3 gól született, a bajnoki címre pályázó Bordeaux hatalmas meglepetésre kiesett, miután hazai pályán nem bírt a második vonalban csak 6. helyen álló Sedan csapatával szemben. 120 perc után sem esett gól, a 11-eseket a vendégek lőtték jobban, ők jutottak tovább.

Két másodosztályú csapat párharcából az Amiens lépett tovább, míg a Lyon minimális győzelmet aratott az élvonalból már kiesett Metz felett. Véget ért az ötödosztályú Carquefou menetelése. A kiesés ellen küzdő Paris SG diadalmaskodott, 1-0 arányban.

Eredmények:

Spanyol Kupa-döntő: Valencia-Getafe 3-1 (Mata 4., Alexis 11., Morientes 83., ill. Granero 45., 11-esből)
Bundesliga, 29. forduló. Szerdán: Eintracht Frankfurt-Bayern München 1-3 (Köhler 29., ill. van Buyten 60., Toni 74., 85.), VfB Stuttgart-Nürnberg 3-0 (Cacau 4., da Silva 13., Meira 31.), MSV Duisburg-Karlsruhe 0-1 (Hajnal 81.), Dortmund-Hannover 1-3 (Frei 65., ill. Bruggink 38., Fahrenhorst 42., Huszti 79.), Arminia Bielefeld-Bayer Leverkusen 1-0 (Mijatovics 51.). Kedden: Schalke 04-Energie Cottbus 5-0 (Da Silva 31., öngól, Kuranyi 37., 41., 59., 80.), Hertha BSC-Hamburger SV 0-0, Hansa Rostock-Werder Bremen 1-2 (Hähnge 75., ill. Frings 57., Klasnic 82.), Wolfsburg-Bochum 0-1 (Sestak 88.). A góllövőlista élmezőnye: Luca Toni (Bayern, 20), Mario Gomez (Stuttgart, 15), Kevin Kuranyi (Schalke, 14).
A bajnokság élcsoportja:
1. Bayern München 29 18 9 2 55-17 63
2. Werder Bremen 29 16 5 8 62-41 53
3. Schalke 29 14 9 6 47-31 51
4. Hamburg 29 12 12 5 34-21 48
5. Stuttgart 29 15 3 11 48-43 48
Olasz Kupa, elődöntő, első mérkőzés: AS Roma-Catania 1-0 (Totti 46.), Intzer-Lazio 0-0.
Serie A, elmaradt meccs: Juventus-Parma 3-0 (Trézéguet 16., Palladino 30., Morrone 77., öngól).
Francia Kupa, negyeddöntő: Carquefou (V. oszt.)-Paris SG 0-1 (Pauleta 76.), Bordeaux-Sedan (II.) 0-0, 11-esekkel: 3-4, Olympique Lyon-Metz 1-0 (Benzema 39.), Amiens (II.)-Dijon (II.) 1-0 (Contout 87.).