További Futball cikkek
- A végén jött a dráma, kétgólos hátrányból fordítva nyerte az AC Milan a Szuperkupát
- Tükörsima győzelemmel jutott tovább a Real Madrid a Spanyol Kupában
- Rivális klubtól érkezhet Gulácsi Péter és Willi Orbán új csapattársa
- Hivatalossá vált, hogy Kecskeméten folytatja a Fradi magyar válogatott labdarúgója
- Hatalmas fizetéssel marasztalná távozófélben lévő sztárját a Liverpool
Az európai bajnokságok közül az előttünk álló hétvégén az angol Premier League-ben rendezik a legkomolyabb rangadókat, köztük egy történelmi jelentőségűt, és egy olyat, amelyre egy hete még szót sem pazaroltunk volna. A Liverpool-Manchester United mérkőzés bárhol, bármelyik sorozatban - a két csapat tabellán elfoglalt aktuális helyezésétől függetlenül - az angol bajnokság egyik legnagyobb rangadója, a Manchester City-Chelsea összecsapásra viszont nem azért vagyunk elsősorban kíváncsiak, mert a harmadik fogadja az elsőt.
Manchester égszínkék fele mindenféle értelemben jól kapta el a rajtot, hiszen egyrészt a harmadik helyen áll a bajnokságban, másrészt a tulajdonosváltáson átesett csapat olyan tőkeinjekcióhoz jutott, hogy két hete mást sem hallanak a szurkolók, mint százmillió font feletti összegekért csábított kulcsjátékosok hírét. Hogy nem a levegőbe beszélnek, azt Robinho leigazolása is mutatja, aki nem mellesleg a világ egyik legjobban fizetett labdarúgója is lett.
A brazil szélső pályára lépése azért is pikáns, mert az átigazolási piac megnyitása óta folyamatosan a hétvégi ellenfél, a Chelsea játékosaként képzelte el a jövőjét, végül azonban a Real Madrid (elsősorban a londoniak etikátlan viselkedése miatt) nem engedte hozzájuk a játékost. Az átigazolási szezon utolsó óráiban érkezett a City, és akkorra már végtelen mennyiségű pénzzel a háta mögött leigazolta Robinhót.
A Chelsea a táblázat élén várja a szombati mérkőzést, de a hírek szerint hónapokra kidőlt a londoniak védekezésének egyik kulcsfigurája, Michael Essien. A City feltétlenül a gyorsaságban, és nem az erőben bízik: a két szélen Wright-Phillips és Robinho, a csatársorban Jo és Elano támadja Cech kapuját, míg a Chelsea 4-3-3 rendszere is inkább a hatékony támadójátékban, mint a biztos védekezésben látja a siker kulcsát.
Az északnyugati derbi az angol futball legnagyobb eseményei közé tartozik, ráadásul most a Liverpool csak rosszabb gólkülönbségével szorul a második helyre, a Manchester United pedig egy meccsel kevesebbet játszva esetleges győzelmével meg is előzné az örök riválist. Mindkét csapatnál komoly hiányzók vannak, a hazaiaknál a két legfontosabb láncszem, Steven Gerrard biztosan, Fernando Torres nagy valószínűséggel nem lép pályára (breaking news - a legfrissebb hírek szerint mégis mindketten játszani fognak!), Alex Ferguson pedig Cristiano Ronaldo játékára nem számíthat.
A mérkőzés azért is ígérkezik a hazaiak számára mindennél fontosabbnak, mert 1990-ben megszerzett bajnoki címük óta inkább a nagy rivális dominált az angol bajnokságban (17 bajnoki címükből tízet ebben az időszakban nyertek), így annyira ráközelített a 18 elsőséggel vezető Liverpoolra, hogy ha idén megnyerné a bajnokságot, behozná az örökranglistán.
A fentiek fényében nem meglepő, hogy a két csapat legutóbbi mérkőzései inkább a manchesteriek szája íze szerint alakultak, most azonban sérültjei ellenére a Liverpool nagyon szeretné megőrizni veretlenségét. Érdekes lehet a tavaly még a Tottenhamben játszó csatárpáros, Robbie Keane (Liverpool) és Dimitar Berbatov (Manchester) párbaja, valószínűleg mindketten kezdeni fognak.
Az angol csúcsrangadó mellett Németországban játszanak derbit, ahol szintén egymás szomszédságában lévő riválisok csapnak össze a Ruhr-vidék rangadóján. A Dortmund (remélhetőleg Hajnal Tamással a kezdőjében) és a Schalke összecsapása mindig kiemelt figyelmet kap a Bundesligában, idén ráadásul mindkét csapat remekül rajtolt: 7-7 pontjukkal a táblázat élén állnak.
A jobb gólkülönbségükkel listavezető gelsenkircheniek a várhatóan csordultig megtelt Signal-Iduna-Parkban (az egykori Westfalenstadionban) sem esélytelenek, hiszen a dortmundiak eddig két idegenbeli győzelmük mellett pont otthon játszottak döntetlent, bár hozzá kell tennünk, a Schalke két otthoni győzelme mellett idegenben vesztett eddig csak pontokat. Kizárt, hogy békés döntetlen szülessen.
Az olasz bajnokságban nem rendeznek csúcsrangadót a hét végén, de érdekes mérkőzés így is akad a Serie A-ban. Négy európai kuparésztvevő is összecsap, a Juventus a tavalyi remek szezonjának folytatásában bízó Udinesét fogadja, a remek Napoli pedig (igaz, félelmetes stadionjának részleges lezárása mellett) a nagyszerűen megerősített, BL-résztvevő Fiorentinát látja vendégül.
Nem ígérkezik könnyűnek a Roma szicíliai túrája sem, a szezon első edzőváltását lebonyolító Palermo otthonában bárkire veszélyes, a Milan pedig Genovában próbálja kiköszörülni az első játéknap csúnya bakiját. Az Inter sem becsülheti le a győzelemmel kezdő, harcias Cataniát, és érdekesnek ígérkezik a két újonc összecsapása is (Lecce-Chievo).
Klasszikus rangadót a spanyol bajnokság fordulója sem ígér, bár mindenképpen figyelemre méltó a két, vereséggel nyitó nagycsapat hazai bemutatkozása (Real Madrid-Numancia, Barcelona-Racing Santander), valamint az első fordulóban pont a madridiakat verő Deportivo vendégjátéka a roppant erős Villarreal otthonában.
A francia bajnokság ötödik fordulójában a Ligue 1 egyeduralkodója, a Lyon a negyedik helyen álló Nice-t fogadja, a forduló rangadója mégsem ez a mérkőzés lesz, hanem a Bordeaux-Marseille. Az utóbbi években ez a két csapat próbálta (sikertelenül) letaszítani a Lyont a trónjáról, most a vendégek a táblázat élén állnak, a Girondins pedig felemás kezdet után a hetedik helyről várja a csatát.