A Barcelona a világ legjobb futballcsapata
További Futball cikkek
- Szoboszlai Dominik üzent a magyar szurkolóknak a panenkás gólja után
- Egészen lehetetlen helyzetbe került a magyar futballválogatott a pénteki NL-sorsolás előtt
- A futball élet és halál kérdése, az élet sokkal több annál
- 20 milliós büntetést kapott a román szövetség a magyarellenes rigmusok miatt
- Szalai Ádám köszönetet mondott az érte aggódóknak az amszterdami rosszullétét követően
A Manchester United kezdett határozottabban a döntőben, egy C. Ronaldo szabadrúgás utáni kipattanóból Park már a 2. percben megszerezhette volna a vezetést az angoloknak, de fölé lőtt. A Manchesternek 9 perc alatt 3 helyzete volt, a felforgatott Barcelona-védelem első rendes labdakihozatala után azonnal megszerezték a vezetést a katalánok: Andrés Iniesta passza után Samuel Eto’o becsapta Nemanja Vidicset, és csőrrel belőtte a katalánok vezető gólját.
Néhány percre megzavarta a gól a Manchester Unitedet, elsősorban Vidics tűnt bizonytalannak, de gyorsan összeszedték magukat, jó iramú játék alakult ki. A gól megnyugtatta a Barcelonát, a katalánok tudták a saját játékukat játszani, de komoly helyzet már nem volt az első félórában.
A Barcelona dominált, lassan komoly fölénybe kerültek a jobban kezdő MU ellen, de a fölényből a szünetig már nem alakult ki ziccer. Az angolok hiába kezdték nagy lendülettel, és bátor letámadásokkal, a gól minden megváltoztatott, a 10. perctől egyértelműen fölényben játszott a labdát magabiztosan, sok passzal tartó Barca.
A második félidőre Carlos Tevezzel próbálta meg veszélyesebbé tenni csapata támadásait Alex Ferguson, de a játékrész első perceiben jobban hiányzott a manchesteri középpályáról a lecserélt Anderson, mint amennyit segített az argentin csatár: előbb Thierry Henry cselezte ziccerig magát, majd egy – a brazil középpályás helyén megindított – támadás utáni szabadrúgásból lőtt kapufát Xavi.
A Manchester lassan átvette a játék irányítását, a széleken meginduló angolok több veszélyes támadást is vezettek, de a Barcelona kontráiban is volt veszély. Egy ilyen után dőlt el a Bajnokok Ligája döntője, Xavi tökéletes labdát tett a középre behúzódó Messi fejére, aki a nála két fejjel magasabb, de nagyon rosszul helyezkedő Rio Ferdinand mellől a kapu bal oldalába fejelt.
A középkezdés utáni első támadásból kis híján visszajött a meccsbe a MU, de Ryan Giggs nyolc méterről leadott lövésébe a védők, C. Ronaldo ismétlésébe pedig Victor Valdes vetődött bele. A gólt fejelő Messi után újabb furcsa esemény történt, amikor Ronaldo becsúszva szerelte a manchesteri tizenhatosnál Carles Puyolt, aki feldobta magát, és ezzel szabadrúgást harcolt ki csapatának.
A kétgólos előnyben lévő Barcelona az Henry-Seidu Keita cserével jelezte, elégedett az eredménnyel, az angolok a hajrához közeledve talán fel is adták a minden szinten fölénybe kerülő ellenféllel szembeni harcot. A védőfeladatát hibátlanul elvégző jobbhátvéd, Puyol is ért fel egy támadással, és került ziccerbe a 85. percben, de van der Sar védett.
Az utolsó percekben a Barcelona magabiztosan tartotta a labdát, a szokatlanul alárendelt szerepben játszó Manchester Unitednek még a szépítésre sem volt esélye. A 2009-es Bajnokok Ligája döntőjének lefújása előtt a katalán játékosok úgy passzolgattak, mint egy spanyol bajnokin.
Hazája bajnoki és kupagyőzelme után Európa legjobb csapata is lett a Barcelona, amely a BL-döntő első tíz percében zavarodottan kereste a labdát, de Eto’o gólja után végig uralta, és teljesen jogosan nyerte meg a finálét, a sorozat gólkirálya a kilencgólos Messi lett.