Paolo Maldini 8. döntőjét játszotta, nyert
További Futball cikkek
- Végleges a kalapbeosztás, eldőlt, kik lehetnek a magyar válogatott ellenfelei a vb-re vezető úton
- Két helyet javított a magyar válogatott, már a legjobb 30 között jegyzik Marco Rossi csapatát
- Már a jelenlegi szezonban visszatérne a pályára az aranylabdás spanyol klasszis
- Az edzőként eddig bukdácsoló angol legenda újabb lehetőséget kapott a bizonyításra
- Nem megy messzire a Man. Unitedtől elküldött legenda, vezetőedzőként bizonyíthat
Az utóbbi négy évben kétszer láttunk Milan–Liverpool döntőt, és legalább egy angol csapat mind a négyszer eljutott a fináléig. Kétszer is büntetők döntöttek, a negatív hősök: Andrij Sevcsenko és John Terry. Paolo Maldini utolérte az egykori realos Francisco Gentót, nyolcadik BEK-, ill. BL-döntőjén játszott.
2004–2005
Csoda Isztambulban. Ezzel a címmel kommentálták a másnapi lapok a Liverpool–Milan BL-döntőt. Valóban elképesztő bravúrt hajtott végre a Liverpool. Az első félidő végére padlóra kerültek az angolok, a Milan már 3-0-ra vezetett. Aztán a második félidő első negyedórájában hat perc alatt ledolgozta hátrányát a Liverpool, majd büntetőkkel nyert.
Andrij Sevcsenko két évvel azelőtt kiharcolta a győzelmet a Milannak, de Isztambulban Serginho és Andrea Pirlo hibája után nem tudta berúgni, ez a Liverpool győzelmét jelentette. Az angol csapat 21 év után nyert újra.
Liverpool–AC Milan 3-3 (0-3). 11-esekkel 3-2
2005. május 25. Isztambul, Atatürk-stadion, 60 000 néző, vezette: Manuel Mejuto González (spanyol).
Liverpool: Jerzy Dudek – Steve Finnan (Dietmar Hamann, 46.), Sami Hyypiä, Jamie Carragher, Djimi Traoré, Harry Kewell (Vladimir Smicer, 23.), Xabi Alonso, Steven Gerrard, John Riise, Luis García, Milan Baros (Djibril Cissé, 85.). Edző: Rafael Benitez.
Milan: Dida – Cafú, Jaap Stam, Alessandro Nesta, Paolo Maldini, Clarence
Seedorf (Serginho, 85.), Ivan Gattuso (Rui Costa, 111.), Andrea Pirlo, Kaká, Hernán Crespo (Jon Tomasson, 85.), Andrij Sevcsenko. Edző: Carlo Ancelotti.
Gólszerző: Gerrard (54.), Smicer (56.), Xabi Alonso (60.), ill. Maldini (1.), Crespo (38., 43.).
Sárga lap: Carragher, Baros.
A 11-est belőtte: Hamann, Cissé, Smicer, ill. Tomasson, Kaká. A 11-est kihagyta: Riise, ill. Serginho, Pirlo, Sevcsenko.
2005–2006
Amióta Bajnokok Ligájának hívják a sorozatot, 2006-ban esett meg először, hogy a játékvezető kiállított valakit. Terje Hauge már a 18. percben felmutatta a piros lapot az Arsenal kapusának, Jens Lehmann-nak. Természetesen mezőnyjátékost kellett áldozni, és Arséne Wenger választása Robert Pirésre esett. A francia utolsó meccse Arsenal-mezben 19 percig tartott.
A kapusát elveszítő Arsenal hatalmas meglepetésre nagyon sokáig vezetetett a spanyol bajnoki címe után BL-győzelemre törő Barcelonával szemben. Az utolsó negyedórában Párizsban is csodát látott a közönség. Öt perc alatt megfordította a meccset a katalán csapat, a szintén utolsó meccsét játszó, csereként beállt Henrik Larsson vezérletével. A svéd csatár két gólpasszt is adott.
FC Barcelona–Arsenal 2-1 (0-1)
2006. május 17. Párizs, Stade de France, 80 000 néző, vezette: Terje Hauge (norvég).
Barcelona: Víctor Valdés – Oleguer (Belletti, 71.), Carles Puyol, Rafael Márquez, Giovanni van Bronckhorst, Edmílson (Andrés Iniesta, 46.), Deco, Mark van Bommel (Henrik Larsson, 61.), Ludovic Giuly, Ronaldinho, Samuel Eto’o. Edző: Frank Rijkaard;
Arsenal: Jens Lehmann – Emmanuel Eboué, Kolo Touré, Sol Campbell, Ashley Cole, Gilberto Silva, Cesc Fábregas (Mathieu Flamini, 74.), Robert Pirés (Manuel Almunia, 19.), Aleksandr Hleb (José Antonio Reyes, 85.), Fredrik Ljungberg, Thierry Henry. Edző: Arséne Wenger;
Gólszerző: Eto’o (76.), Belletti (81.), ill. Campbell (37.)
Sárga lap: Oleguer, Larsson, ill. Eboué, Henry.
Kiállítva: Lehmann (18.).
2006–2007
Csak két év telt el az isztambuli döntő után, és a Milan meg a Liverpool ismét finálét játszhatott. Amellett, hogy több volt a fantázia a Liverpool játékában, a Milan hatékonyabban védekezett, mint két évvel korábban. Filippo Inzaghi duplázott. A Milan ezúttal nem engedte ki a kezéből a serleget, bár a csoda kis híján megint megismétlődött. A 89. percben Agger szépített, de hiába hosszabbított három percet a játékvezető, ezúttal ez kevés volt. A Liverpool túl későn nyitott hajrát.
A térdsérüléséből visszatért Paolo Maldini pályafutása nyolcadik BEK-, illetve BL-döntőjén is pályára lépett, ezzel utolérte a Real Madrid egykori legendáját, Francisco Gentót.
AC Milan–Liverpool 2-1 (1-0)
2007. május 23. Athén, Olimpia-stadion, 68 000 néző, vezette: Herbert Fandel (német).
Milan AC: Nelson Dida – Massimo Oddo, Alessandro Nesta, Paolo Maldini, Marek Jankulovski (Kaha Kaladze, 80.), Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo, Massimo Ambrosini, Clarence Seedorf (Giuseppe Favalli, 92.), Kaka, Filippo Inzaghi (Alberto Gilardino, 88.). Edző: Carlo Ancelotti
Liverpool: José Manuel Reina – Steve Finnan (Alvaro Arbeloa, 88.), Jamie Carragher, Daniel Agger, John Arne Riise, Jermaine Pennant, Xabi Alonso, Javier Mascherano (Peter Crouch, 78.), Boudewijn Zenden (Harry Kewell, 59.), Steven Gerrard, Dirk Kuyt. Edző: Rafael Benitez
Gólszerző: Inzaghi (45., 82.), ill. Kuyt (89.)
Sárga lap: Gattuso, Jankulovski, ill. Mascherano, Carragher.
2007–2008
Sorrendben negyedszer jutott angol csapat a BL-döntőbe. Egyből kettő, amire korábban még sosem volt példa. A Manchester United az emlékezetes Bayern-verés óta először került ilyen közel a kupagyőzelemhez. Ahogy 1999-ben, a legutóbbi döntőben is elképesztő szerencséje volt a Alex Ferguson csapatának.
Az első negyvenöt percben született két gól után a 11-esek döntötték el a 16. döntőt, amelyet először rendeztek Kelet-Európában, Moszkvában. A Manchester United legbiztosabb büntetőlövője, Cristiano Ronaldo, aki egyébként csapata gólját is szerezte, hibázott, míg a Chelsea-ből mindenki biztosan belőtte a tizenegyesét. Így értünk el az utolsó párhoz. Nani berúgta, majd jött John Terry, és a lövés pillanatában elcsúszott. A dráma fokozódott, Giggs belőtte, Anelka kihagyta, a Manchester United harmadszor lett a Bajnokok Ligája védője.
Manchester United–Chelsea 1-1 (1-1). 11-esekkel: 6-5
2008. május 21. Moszkva, Luzsnyiki-stadion, 67 310 néző, vezette: Lubos Michel (szlovák).
Manchester United: Edwin van der Sar – Wes Brown, Nemanja Vidics, Rio Ferdinand, Patrice Evra (Anderson, 120.), Owen Hargreaves, Michael Carrick, Paul Scholes (Ryan Giggs, 87.), Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney (Nani 101), Carlos Tévez. Edző: Alex Ferguson.
Chelsea: Petr Cech – Michael Essien, Ricardo Carvalho, John Terry, Ashley Cole, Michael Ballack, Claude Makelélé (Belletti, 120.), Frank Lampard, Joe Cole (Nicolas Anelka, 99.), Didier Drogba, Florent Malouda (Salomon Kalou 92). Edző: Avram Grant.
Gólszerző: C. Ronaldo (26.), ill. Lampard (45.)
Sárga lap: Scholes, Ferdinand, Vidics, Tévez, ill. Makalélé, R. Carvalho, Ballack, Essien.
Kiállítva: Drogba (116.)
A 11-est berúgta: Tévez, Carrick, Hargreaves, Nani, Anderson, Giggs, ill. Ballack, Belletti, Lampard, A. Cole, Kalou. A 11-est kihagyta: C. Ronaldo, ill. Terry, Anelka.