Minden idők legnagyobb BL-tavasza jöhet
További Futball cikkek
- Már a jelenlegi szezonban visszatérne a pályára az aranylabdás spanyol klasszis
- Az edzőként eddig bukdácsoló angol legenda újabb lehetőséget kapott a bizonyításra
- Nem megy messzire a Man. Unitedtől elküldött legenda, vezetőedzőként bizonyíthat
- Kubatov Gábor: Nekem nincs olyan kíméletes főnököm, mint a Mol vezérigazgatója
- Válogatott védőnk csapata óriási zakót kapott, legendás edzője kiakadt
Nem panaszkodhat a címvédő Barcelona, a Real, a Bayern és a Sevilla sem, de egy-egy olasznak és angolnak nagyon belehúztak a pénteki BL-nyolcaddöntő-sorsoláson: az Inter-Chelsea és a Milan-Manchester United kiegyenlített csatát hozhat. Megtippeljük, szerintünk kik jutnak a legjobb nyolc közé a Bajnokok Ligájában, sőt, egészen a végéig elmegyünk.
Inter-Chelsea - február 24./március 16.
A milánói 0-0 szinte biztos, mindkét edző filozófiája mellett a csapatok játékereje is azt vetíti előre, hogy a visszavágón döntenek majd a továbbjutásról, ráadásul az első meccsen még mindkét csapat sztárjai - Eto’o, Muntari ill. Drogba, Essien, Kalou - az Afrika Kupát pihenik ki. Londonban sem várható nyílt mérkőzés, egy gól mindent eldönthet, ezt pedig a BL-specialista Carlo Ancelottinál nem sokan tudják eredményesebben lehozni. A Chelsea továbbjutását ígéri a közelmúlt is, az Inter a legutóbbi két évben elvérzett angol ellenfelével szemben (Manchester United, Liverpool).
Milan-Manchester United - február 16./március 16.
A két csapat 2007-es párharcát némi meglepetésre fölényesen nyerte a Milan - hazai pályán álomfutballal szedte szét az angolokat -, és most sem elképzelhetetlen az olaszok továbbjutása. A Manchester nem csak azért esélyes, mert hazai pályán játszhatja a visszavágót, hanem a Milan játékának gyakran esetleges, túlságosan Ronaldinhóra épülősége miatt is. Az angol bajnok idén még nem mutatott sokat erejéből, igaz, szüksége sem nagyon volt rá a BL-ben. Gyenge pont lehet a sérülésektől tizedelt United-védelem, ennek ellenére továbbjutásuk valószínű, még akkor is, ha négy próbálkozásból egyszer sem tudták kiverni a BL-ben, illetve a BEK-ben a Milant. Mindenképp emlékezetes meccsek lesznek, David Beckham először játszik nevelőklubja ellen és először megy az Old Traffordra ellenfélként.
Bayern München-Fiorentina - február 17./március 9.
Bár az olaszok nehéz csoportot nyertek meg, mégsem nevezhetőek egyértelmű esélyesnek, hiszen a Bayern a jobbára botladozással töltött ősz végére összeállni látszik. A Juventust Torinóban alázta meg, ráadásul Frank Ribéry és Arjen Robben nélkül, akik a Fiorentina ellen már biztosan pályára léphetnek. A Fiorentina fiatal csapat, BL-rutinja nem sok játékosnak van, de a Liverpool és a Lyon legyőzése miatt az önbizalmukkal biztosan nem lesz gond. A várhatóan izgalmas, szoros párharcot a Bayern München nyeri, de csak tizenegyesekkel.
Stuttgart-Barcelona - február 23./március 17.
Meglehetősen egyértelműnek tűnik a dolog, hiszen a minden sorozatban címvédő Barcelonának a Bundesligában is az alsóházban vergődő Stuttgart nem lehet ellenfele. Minden a katalánok továbbjutása mellett szól, óriási meglepetés lenne, ha a németek meg tudnák szorítani a Barcelonát. A Stuttgart esélye annyiban áll, hogy esetleg a címvédő játékosai is így gondolják, és lekezelik ellenfelüket. A két csapat ereje között akkora a különbség, hogy akár még ez is beleférhet, a Barca simán jut a legjobb 8 közé.
Olimpiakosz-Bordeaux - február 23./március 17.
Első pillantásra a leggyengébb páros, de a Bordeaux például a Juventus és a Bayern előtt nyerte meg az A csoportot, az Olimpiakosz pedig az utolsó körben az Arsenalt verte. Igaz, a franciák a Juve elleni pontszerzésüket egy lesgóllal szerezték, a németek ellen pedig megúsztak egy büntetőt és egy kiállítás a meccs elején, a görögök egy Arsenal-ifit gyűrtek le az angoloknak már lényegtelen meccsen. A francia bajnok sokkal erősebbnek tűnik, a hazatérő Gourcuffel az Olimpiakosznál nehezebb ellenféllel szemben sem lennének esélytelenek, a Bordeaux a favorit.
CSZKA Moszkva-Sevilla - február 24./március 16.
A spanyolok nem panaszkodhatnak a szerencséjükre, a leggyengébb csoportba kerültek, amit simán behúztak, a nyolcaddöntőben pedig a februárban a téli szünet miatt várhatóan fásult moszkvaiakat kapják. A CSZKA-nak óriási hátrány, hogy az első meccsre nem tudnak bajnokikkal készülni, a spanyolokat viszont megzavarhatja a Luzsnyiki-stadion műfüves borítása. A Sevilla két éve is meglepő vereséggel esett ki, a Fenerbahce 5-5-tel búcsúztatta a télen általában kicsit visszafogottabb spanyolokat. 2005-ös UEFA-kupa orosz győztesétől óriási bravúr lenne, ha legyőzné a következő két év nyertesét.
Lyon-Real Madrid - február 16./március 10.
Ez a Lyon már nem az a csapat, amely oda-vissza legyőzte a madridiakat. A hazai egyeduralomnak is vége, és a BL-ben sem úgy teljesítenek, ahogy megszokhattuk az aranykorban. A Real Madrid sokat költött a nyáron, ennek lassan meg kellene mutatkoznia eredményekben is, de Cristiano Ronaldo nélkül még Kakával sem tűnnek lényegesen erősebbnek a tavalyi csapatnál. Manuel Pellegrini még nem tudta rendesen összeszoktatni sztárjait, ha februárig ezt megoldja, a Real messzire juthat, nagyon messzire. A Lyont valószínűleg gyengébb formában is kiverik, hiszen a Marseille sem okozott gondot, a mostani Olympique pedig valószínűleg jobb a Lyonnál.
Porto-Arsenal - február 17./március 9.
A két klub általában a csoportkörben találkozik (2006-ban és 2008-ban is), idén az első egyenes kieséses körben is a londoniak az esélyesek, de nem feltétlenül egyértelmű a párosítás. Az Arsenal elsősorban befejező csatárokkal áll rosszul, az idei Porto pedig masszívabbnak tűnik, mint a korábbi években, bár a Chelsea-től azért így is kikapott a csoportban. A londoniak simán mentek tovább a kieséses szakaszba, és a Portónak sem kellett szétszakítania magát. Ha a portugálok a tavaly látott elszántsággal lépnek pályára Angliában - 2-2-t játszottak idegenben az MU-val -, meglepetést okozhatnak, de az esélyek az Arsenal továbbjutását vetítik.
A legjobb nyolc között már ágak lesznek, azaz a negyeddöntőktől ismert lesz, az egyesületek milyen ellenfeleken keresztül juthatnak a döntőbe.
Mi nem várunk eddig, megtippeljük a további menetrendet is. A Chelsea, MU, Bayern, Bordeaux, Barcelona, Sevilla, Real Madrid, Arsenal nyolcas után Bayern München-MU, Chelsea-Arsenal, Real Madrid-Bordeaux és Sevilla-Barcelona negyeddöntőket rendeznek. Nagyjából simán bemegy a négybe a MU, a Real, a Barca, a londoniak viszont megszenvednek, és büntetőkkel az Arsenal éli túl a kört.
Az elődöntőben összejön a klasszikus MU-Barca és a Real-Arsenal, a spanyolok, illetve katalánok - ha nem is simán -, bemennek a fináléba, ahol május 22-én, Madridban, a Real-stadionban mérkőznek. Minden idők talán legnagyobb Bajnokok Ligája-döntőjét, egy igazi El Clasicót, azaz Barca-Real-rangadóját tizenegyesekkel nyeri a Barcelona, és első klubként megvédi a BL-trófeát.