Hedvig
23 °C

Szalai Ádám bemutatkozott a Bundesligában

2010.01.16. 18:30
A Bundesliga első tavaszi fordulójában nyert, és visszavette a vezetést a Bayer Leverkusen, amely a fél órát kapó Szalai Ádámmal felálló Mainzot győzte le. Tartja a lépést a Hamburg, a Hertha Dárdai Pál nélkül idegenben gázolt.

Visszaállt a Bundesliga élére a német bajnokság egyetlen veretlen csapata: a Bayer Leverkusen a Bayern München pénteki győzelme után jó meccsen 4-2-re verte a Mainzot. Meglepetésre a 10. helyen álló vendégek szereztek vezetést, de a Leverkusen fordított, a félidő végén már 3-1-re vezetett.

A második játékrészbe belefért egy gólváltás, és a Real Madrid Castillától kölcsönbe érkezett Szalai Ádám mainzi bemutatkozása a 63. percben.

A Hamburg tartja a lépést az élen állókkal, a 3. helyezett HSV gond nélkül győzte le a Freiburgot 2-0-ra. A hazaiak Marcell Jansen góljával már a 7. percben vezettek, ehhez tett hozzá még egyet a visszatérő Mladen Petric az 55.-ben. A Hamburg négy pontra van az első Leverkusentől, és kettőre a Bayerntől.

Az Eintracht Frankfurt másodszor is legyőzte a Werder Brement, az első fordulóban aratott 3-2 után hazai pályán 1-0-ra. A rengeteg helyzetet hozó meccset az 57. percben esett Russ-találat döntötte el, a Frankfurt sikerével egy pontra feljött a 6. helyen álló brémaiakra.

A Hertha a sérült Dárdai Pál nélkül meglepő arányú győzelmet aratott Hannoverben, az utolsó helyen álló berliniek 3-0-ra nyertek, de még mindig hét pontra vannak az osztályozós helytől. A Bochum a Mönchangladbachot verte idegenben, és két pontra megközelítette ellenfelét a tabella középmezőnyében.