Kína bejelentkezett a Liverpoolért
Kedden megírtuk, hogy egy hongkongi üzletember, Kenny Huang vezeti a versenyt a Liverpoolt megvásárolni igyekvő befektetők között, azóta kiderült, hogy Huangot a kínai kormány támogatja, a legnagyobb állami befektetési bank, a China Investment Corporation (CIC) áll mögötte.
A világ leggyorsabban fejlődő gazdaságát képviselő pénzintézet a kínai kormány tengerentúli befektetéseit intézi, a pénz tehát innentől kezdve nem lehet akadály. A Huang követelés valós, az üzlet csak akkor jön létre, ha 10 napon belül aláírják a szerződést, amire azért van szükség, hogy kellően meg tudják erősíteni a klubot az átigazolási szezonból hátralevő három hétben.
Roy Hodgsont, akinek a szerződésében pénzügyi garancia van arra, hogy ha új tulajdonos érkezik, akkor is ő marad az edző, a hírek szerint a bank megerősíti pozíciójában, és 150 millió fontot kap arra, hogy átalakítsa a keretét.
„Nyilvánvalóan sokkal egyszerűbb lenne terveznünk a jövőt az új tulajdonosokkal, de ebbe a kérdésbe nem mennék bele, mert nem ismerek minden részletet. Csak azt tudom, hogy a mostani tulajdonosokat nem kedvelik a szurkolók, ezért adják el a klubot.” - nyilatkozta Hodgson.
A Liverpoolért verseng egy New York-i befektetői csoport, a Rhone Group, a kuvaiti al-Kharafi család és egy szír származású kanadai menedzser, Yahya Kirdi, aki azt állítja, már meg is egyezett az eladásról az egyik tulajdonossal, George Gillettel. A klub adósságát birtokló RBS bank, és az eladást felügyelő Barclays Capital nem tud róla, pedig az üzletnek keresztül kell mennie mindkét érintetten.
A vevők között van egy meg nem nevezett mecénás, amit Keith Harris képvisel. A SkySport interjújában Harris a Liverpool ősellenségének számító Manchester United bekeretezett meze előtt ül, ennek ellenére kijelenti, hogy gazdag és eltökélt befektetőket képvisel.