A Fidesz pártigazgatója és polgármestere a Ferencváros elnökségében
A közgyűlés elején Kovács Miklós programbeszédben a fradizmus erősítéséről, a klub gazdasági stabilitásról, a népligeti sporttelep 49 évre való megszerzéséről beszélt, a mintegy 250 résztvevő elfogadta a beszámolót – írta az ulloi129.hu.
A jelöltek bemutatkozása következett. Az elnökségi tagságra pályázó Fidesz-pártigazgató, az éppen az Egyesült Államokban tartózkodó Kubatov Gábor hangüzenetben mondta el programbeszédét: „Gyerekkorom óta fradista vagyok, nincs pénzem, csak munkát és rendet tudok tenni, közösen kell tenni a Ferencvárosért”.
A tíz jelölt bemutatkozása után titkos szavazás döntött a kilencfős elnökségről. A közel egy óráig tartó számlálás alapján Dr. Springer Miklós, az alapító unokája kapta a legtöbb voksot, Kubatov Gábor harmadik, Kovács Miklós hetedik volt a sorban, a korábbi elnök, Rieb György az utolsó előtti. Az elnökséget kilencen alkotják: dr. Springer Miklós, dr. Kocsis Máté, Kubatov Gábor, Sike András, Kökény Bea, Al Dahduh Muhammed, Kovács Miklós, Rieb György, Farkas József.
A testület ezután Kovács Miklóst választotta a következő négy évre a Ferencvárosi Torna Club elnökének. Az alelnök Kocsis Máté, a VIII. kerület polgármestere lett, aki terveiben beszámolt arról, hogy az Orczy-kertben könnyűszerkezetes jégkorongcsarnokot akar létrehozni.
Az FTC Zrt. vezetésében több változás történt a közelmúltban: Berki Krisztián vezérigazgató június 4-én lemondott posztjáról, helyére június 23-án Berkes Zoltánt nevezték ki, ő alig másfél hónap után, augusztus 5-én távozott.
Kovács Miklóst először augusztus 17-én választották elnöknek, azután, hogy Rieb György megnövekedett üzleti elfoglaltságaira hivatkozva lemondott. Kovács szeptember 24-en lemondott, mivel fontosnak tartotta, hogy ne egy másfél éves időszakkal gazdálkodó, hanem egy négy évre szóló mandátummal rendelkező vezető testület irányítsa a klubot.
Az Üllői útra tervezett új stadion bontási és építési munkálatait idén nyár elején kellett volna elkezdeni, az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat azonban kifogásokat emelt az engedélyekkel kapcsolatban, így azok nem emelkedtek jogerőre. Az egészségügyi szervezet szerint az új komplexum veszélyeztetheti a közegészségügyi feladatok ellátását, mert túl közel kerülne a szolgálat épületeihez.