A semmiből jöttek vissza Dzsudzsákék
További Futball cikkek
- 30 év után megkerült az elveszettnek hitt, egymillió fontot érő mez
- Műteni kellett a kapust, aki törött bokával védte ki a Manchester City szemét
- Szoboszlai Dominik kimagasló értékkel került be a Premier League álomcsapatába
- Visszavonul a Nemzetek Ligája-osztályozóra készülő válogatott kapitánya
- Késes támadásnak volt szemtanúja a korábbi válogatott futballista
Az Európa Liga korábban kezdődő csütörtöki meccsein a nagy hideg nem viselte meg sem a holland Twentét, sem a Leverkusent, magabiztosan nyertek. A hollandok a hajrában voltak jobbak a mínusz tizenöt fokban, de addig sem volt igazán átütő a Luzsnyiki műfüvén a Rubin.
A Leverkusen már a hajrá előtt is két góllal vezetett, aztán könnyedén passzolta ki az ukrán Metalisztet, végül négy góllal verte. A Harkiv öt góllal ütötte ki az első csoportmeccsen a Debrecent, most legalább annyira játszott alárendelt szerepet, mint a magyar bajnok tavaly szeptemberben.
A magyaroknak sem volt igazán jó napjuk, bár Dzsudzsák Balázs legalább pontszerző csapatban szerepelt.
A PSV a francia éllovas Lille-hez ment, és a fogadóirodák oddsai csak azért emelkedtek a meccs előtt, mert Rudy Garcia vezetőedző a fél kezdőjét lecserélte. Sokáig úgy látszott, ezzel nem lebecsülte, hanem csak pontosan felmérte a rivális erejét.
A hollandok az első percekben nem bírták a sebességet, egy szöglet után nem tudtak felszabadítani, Gueye ezt kihasználta, és a rosszul helyezkedő Isaksson mellett 20 méterről a kapuba bombázott. Dzsudzsáknak hamarosan volt egy lövése, de mellé ment, majd két beívelés, tehát nem gyors akció után volt helyzete a PSV-nek.
Újabb gólt viszont de Melo szerzett, egy pontos beívelés után pontosan fejelt a bal sarokba. A hollandoknak nagyon nem ízlett a letámadás és a helyenkénti agresszivitás, mert a Lille így is kényelmesen játszott.
A második félidő elején a Lille nemcsak a meccset, de a továbbjutást is eldönthette volna, annyi helyzete volt, de ezek egytől-egyig kimaradtak. A PSV teljesen váratlanul szépített, Dzsudzsák szöglete után Toivonen tette a kapura a labdát, ami a lécről Bouma elé pattant, aki bepasszolta. Az egyenlítés még ennél is váratlanabb volt, Toivonen labdát szerzett, betört a tizenhatoson belülre, de lövése nem lett volna jó, de egy védő belelépett, így a jobb alsóba pattant.
Egy perc alatt adta el a Lille azt, amiért nyolcvan percen át harcolt, és a kényelmes, udvarias tempóból már nem tudott felpörögni, hiába jöttek be a pihentetett játékosok.
Dzsudzsák a harmadik gólt is belőhette volna, de egy labdaszerzés után hiába rontottak rá a védelemre, passzolni akart lövés helyett, pedig nagyjából olyan helyzet volt, mint Helsinkiben, ahol a válogatottat győzelemhez segítette. A szélsőnek nem volt jó napja, görcsössége szembetűnő volt, de a Lille nem egy meccs alapján akarta leigazolni január végén 10 millió euróért.
Juhász Roland és az Anderlecht az első félidő végén egy szöglet után került hátrányba, a második elején kapott egy büntetőt, amit Wasilevski elhibázott. (A belgák tizenegyesekkel estek ki a Partizan elleni Bl-selejtezőn, azóta sem sikerült jobban értékesíteni a büntetőket.)
A második és a harmadik annyiban volt rokon, hogy kétszer távolról a védelem mögé ívelték a labdát, és ezt nem tudta lereagálni sem Juhász, sem társai.
A Stuttgartnak jól indult a meccs, Hajnal Tamás a huszadik percben a felezővonalról tökéletes labdát ívelt Harnik elé, aki rávezethette a kapusra, és szépen emelt át felette. Az utolsó negyedórára már nem tudta megőrizni az előnyét a sváb csapat, 2-1-re kikapott a Benficától.
Huszti Szabolcs nem került be a Young Boys ellen vezető, de végül vesztes Zenitbe. Két moszkvai csapat viszont nyert, a Szpartak 0-2-es félidő után fordított Baselben.
A Liverpool nem erőltette meg magát, szokásos gól nélküli döntetlenjét hozta. A Napoli is ugyanennyit játszott. A volt zetés Rudnevs megint fontos gólt lőtt, ő döntött a portugál Braga ellen.
Jegyzőkönyv:
Glasgow Rangers (skót)-Sporting Lisboa (portugál) 1-1 (0-0)gól: Whittaker (66.), illetve Fernández (89.)
Sparta Praha (cseh)-FC Liverpool (angol) 0-0
FC Basel (svájci)-Szpartak Moszkva (orosz) 2-3 (2-0)
g: Frei (36.), Streller (41.), illetve Kombarov (61.), Dzyuba (70.), Ananidze (92.) kiállítva: Shaqiri (78., FC Basel)
Young Boys (svájci)-Zenit (orosz) 2-1 (0-1)
g: Lulic (46.), Mayuka (94.), illetve Lombaerts (20.) kiállítva: Bisztrov (69., Zenit)
PAOK (görög)-CSZKA Moszkva (orosz) 0-1 (0-1)
g: Necid (29.)
Sevilla (spanyol)-FC Porto (portugál) 1-2 (0-0)
g: Kanouté (66.), illetve Rolando (58.), Guarín (85.)
Lille (francia)-PSV Eindhoven (holland) 2-2 (2-0)
g: Gueye (6.), De Melo (31.), illetve Bouma (83.), Toivonen (84.)
Napoli (olasz)-Villarreal (spanyol) 0-0
Anderlecht (belga)-Ajax Amsterdam (holland) 0-3 (0-1)
g: Alderweireld (32.), Eriksen (59.), el-Amdaui (67.)
Lech Poznan (lengyel)-Braga (portugál) 1-0 (0-0)
g: Rudnevs (72.)
Besiktas (török)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-4 (1-1)
g: Quaresma (37.), illetve Vukojevic (27.), Sevcsenko (50.), Yussuf (56.), Guszev (90., 11-esből) kiállítva: Quaresma (94.)
Benfica (portugál)-VfB Stuttgart (német) 2-1 (0-1)
g: Óscar Cardozo (70.), Jara (81.), illetve Harnik (7.)
BATE Boriszov (fehérorosz) - Paris Saint-Germain (francia) 2-2 (1-1)
g: Bressan (16.), Gordejcsuk (81.), illetve Mevlüt Erdinc (30.), Luyindula (89.)
Metaliszt Harkiv (ukrán)-Bayer Leverkusen (német) 0-4 (0-1)
g: Derdiyok (23.), Castro (72.), Sam (90., 92.)
Rubin Kazany (orosz)-Twente (holland) 0-2 (0-0)
g: de Jong (77.), Wisgerhof (88.)
Arisz (görög)-Manchester City (angol) 0-0