Négy PSV-gólkirály sztár lett, egy eltűnt
További Futball cikkek
- A spanyol Szuperkupa döntőjében jön az év első el Clásicója
- A Német Labdarúgó-szövetség lesújtott Schäfer Andrásékra
- Sokba került a Kerkezék elleni vereség, kirúgta edzőjét az Everton
- Megőrült a Barcelona elnöke, előbb lelkendezett, majd pocskondiázta a szövetség vezetőit
- A spanyol élvonalba igazolhat a magyar válogatott őszi felfedezettje
A PSV Eindhoven a nyolcvanas évek közepétől meghatározó szereplője a nemzetközi futballnak, gólkirályai között volt, akinél bravúr volt a kiemelkedés a PSV-ből, de volt, akinél csak az első lépcső.
Ruud Gullit (1986 és 1987 gólkirálya) útja a Milanba vezetett, ott vezér lett, az Európa-bajnok holland csapat egyik legjobbja. 1987-ben aranylabdás lett, fél szezont a PSV-ben húzott le. 1995-től a Chelsea-ben már csak kiegészítő ember.
Wim Kieft egy gyengébb torinói év után a PSV-ben 1988-ban 29 góllal lett gólkirály, ebben az évben nyerte meg a klub a Bajnokcsapatok Európa Kupáját. A Bordeaux-hoz ment, egy év erőlködés után visszatért a hollandokhoz, és újra belelendült: 92-ben ismét a csapat legeredményesebb játékosa volt.
A két világklasszis brazil, Romario és Ronaldo is a Barcelonához ment, előbbi ott csinált karriert, utóbbi egy év után továbbállt a katalánoktól, és az Interben, valamint a Real Madridban teljesedett ki.
A 94-es szörnyű év lehetett a PSV-nél, mert egy balhátvéd tíz góllal megnyerte a házi rangsort. Arthur Numannak a Rangersnél volt még öt éve, miután elment.
Ugyanebben az idényben Nii Lamptey is ennyit lőtt, rá lecsapott az Aston Villa, de ami elég volt Hollandiában, az Angliában nem: a Villában tíz meccset kapott, gólt nem lőtt, utána a Coventry volt a következő állomás, majd a Venezia, később az Ankaragücü, ott öt év után már gólt is lőtt.
Lamptey az Anderlechttől jött, ahogy Luc Nilis is, aki három éven át volt a PSV legeredményesebbje. 33 évesen ő is az Aston Villába ment, de már csak három meccs jutott neki, utána visszavonult.
Ruud van Nistelrooy karrierjéhez keveset kell hozzáfűzni, a Manchester Unitedből is kiemelkedett, a Real Madridban is voltak jó szezonjai.
A szerb Mateja Kezsman viszont alig tudott hozzátenni a Chelsea-hez - 2004-ben váltott -, az Atletico Madridban már jobban ment neki, de a török Fenerig kellett mennie, hogy újra sikeresebb legyen. 46 meccsen 27 gólt ért el, a PSG-nél, a Zenitnél nem ment neki, még csak 32 éves, de már csak Kínában kellett.
Jan Venneggor of Hesselink a skót Celticet választotta 28 évesen, képességének megfelelő is volt a csapat, utána a Premier League szintjét csak a Hull Citynél ütötte meg, de harmincon túl már nem bírta felvenni az iramot. A bécsi Rapidnál kötött ki 2010-ben, de idén sokat volt sérült.
A perui Jefferson Farfán a Schalkét választotta, a BL-ben a négy közé jutott idén, és megnyerte a Német Kupát is. Amióta elment, nem annyira eredményes, igaz, Magath hátra rendelte, és magánéletével sem volt minden rendben. 92 meccsen 20 gólt lőtt, míg a PSV-nél 119 meccsen 57-et.
A 32 éves Danny Koevermans a csapatnál van jelenleg is, sokat volt sérült idén. Ibrahim Afellay mindössze hárommillió euróért – nem hosszabbítottak vele időben szerződést, ebből okulva Dzsudzsáknál megtették - ment a Barcelonához, ahol általában Pedro cseréje. Afellay és Dzsudzsák – az elmúlt három év legjobbjai - is sokat fejlődhet még.