• Blog.hu
  • Fórum
  • Indavideó
  • Napi.hu
  • Dívány
  • Totalcar
  • Femina
  • Port.hu
  • We ❤︎ Budapest
  • Velvet
  • Címlap
  • Rovatok
  • Friss hírek
    • Facebook
    • Twitter
    • Tumblr
    • Reddit
  • Napi.hu
  • Dívány
  • Totalcar
  • Femina
  • Port.hu
  • We ❤︎ Budapest
  • Velvet
2023. 03. 21. kedd
Benedek
EUR 394,82 Ft USD 368,40 Ft GBP 451,62 Ft BUX 41 344 Ft OTP 9 482 Ft MOL 2 500 Ft
5 °C
17 °C
Belföld Külföld Gazdaság Kult Vélemény Tech-Tud Sport Fomo 24 Óra Blog Videó Podcast
  • Sport
  • Futball
  • Lényeg
  • videoton
  • trabzonspor
  • európa liga

400 milliót és főtáblát ért a Vidi védekezése

Dulai Péter
2012.08.30. 23:56
Index.hu logo

Kövesse az Indexet Facebookon is!

Követem!

További Futball cikkek

  • Szokatlan érzés esélyesnek lenni – vallják Marco Rossi kerettagjai Szokatlan érzés esélyesnek lenni – vallják Marco Rossi kerettagjai
  • Na ez már ráadás: 42 percet hosszabbított a bolíviai játékvezető
  • Megsérült a Bayern sztárja, a német válogatottban sem játszik
  • A Bayernnél reménykednek a válogatott szünet jótékony hatásaiban
  • Honnan hova jutott a magyar futball az elmúlt 12 évben?
Tovább a rovatra

A címlapról ajánljuk

Kapcsolódók (4)

Videoton–Trabzonspor 0 - 0
Vidi-Trabzon: ingyensörért lehet üvöltözni
Mindent bevetnek a sorsdöntő EL-meccs előtt. Az talán túlzás is, hogy hangellenőrök lesznek.
A Vidi telt ház előtt lőheti magát az EL-be
A csapat egy lépésre van Európa Liga főtáblájától. Nem kell őket félteni, de a törökörszági 0-0 után gólra kell játszani, kapni pedig végzetes lehet.
Nem a körmünket, kezünket le fogjuk rágni
Orbán Viktor a Vidire tippel, a győzelem arányát még nem látja. A transzferértékkel elmehetnek a fenébe.
A rendes játékidő 0-0 volt, a hosszabbításban sem esett gól, nagyot küzdött Paulo Sousa csapata. A tizenegyeseket jobban bírták, Bozsovics a törökök két tizenegyesét is kifogta. Videoton-Trabzonspor: tizenegyesekkel 4-2.

Az Európa Liga rájátszásának visszavágóját majdnem telt ház várta a Sóstói Stadionban. A múlt csütörtöki első meccs 0-0 lett, ami azt jelentette, hogy ha Nikolicsék nyernek, ott vannak a főtáblán.

A Videoton szokásához hűen egy csatárral kezdett, a Trabzonban kezdő Torghelle helyett
Nikolics volt elöl.

15
Galéria: Sztárcsapatot vert a VideotonFotó: Huszti István / Index

Az első tíz percben több jó kiugratási kísérlet volt a fehérváriaknál, a török védők a helyükön voltak. Az első komoly helyzet a 20. percben jött, egy szabadrúgás utáni kipattanót Mitrovics lőtt rá, a keményen meglőtt labda egy török védőn változtatott irányt, mielőtt centikkel a jobb kapufa mellett kiment.

Sousa csapata egyáltalán nem ijedt meg, az elején volt pár eladott labda, de utána visszaállt a rend. Pár percre rá jött az újabb veszélyes fehérvári helyzet, Brachi lőtt be a tizenhatos jobb sarkától egy szabadot, Caneira úgy ért bele a labdába, mint korábban a török védő, ez is csak centikkel ment mellé.

15
Galéria: Sztárcsapatot vert a VideotonFotó: Huszti István / Index

A 25. perc körül már egyértelműen a Videoton irányított, a vendégek helyzet nélkül hozták az első fél órát. Aztán rákapcsoltak, előbb Henrique került helyzetbe, de kemény lövését Bozsovics reflexmozdulattal föléütötte. Rögtön utána újabb török lövés ment alig fölé. A Videoton talán a pontrúgásaiból többet kihozhatott volna, kétszer is a kis szögletet erőltették, amiből aztán nem lett semmi. A szünet előtti utolsó 15 perc egyértelműen a törököké volt, a 40. percben Soner lőtt mellé egy szabadrúgást. A hazai drukkerek a 42. percben kezdték el éltetni Paulo Sousát, aki épp ezen a csütörtökön volt 42 éves.

A második félidő elején Walter Lee vitte lövőhelyzetig a labdát, de aztán eltörte, kis híján bedobás lett belőle. Sándor György óriási ziccert hagyott ki az 53. percben, remekül vitte be lövőhelyzetig a jobb oldalról, lőtt, de pont Onur kezébe.

Rögtön utána Tóth Balázs veszélyeztetett, egy szöglet után próbálkozott kapásból, a pattogó lövés nem sokkal ment mellé. A Trabzonspor is felpörgött, Soner próbálkozott távolról, Bozsovicsnak bravúrral kellett védenie. A vendégek egyre többet mentek el a széleken és tudtak beadni, egy ilyennél Henrique fejelt közelről, nem Bozsovicson múlt, hogy nem lett belőle török vezetés, mintha a kapufát is érintette volna a labda.

A török drukkerek úgy gondolták, hogy ha már sikerült becsempészni a görögtüzeket, akkor be is dobálják a pályára, emiatt kb. egy percet kényszerűen állt a játék.

A 69. percben jött az első hazai csere, Torghelle váltotta Nikolicsot. A beívelésekkel továbbra sem tudott mit kezdeni a magyar csapat, Zokora egy szöglet után lőtt, Bozsovicsnak kellett kitolnia a labdát.

Ebben az időszakban nem nagyon sikerült kijönni a saját térfélről, az erőszakosan játszó Torghelle kicsit túlpörgött, többször fújtak be ellene szabálytalanságot. Egy szerencsésen hozzákerült labdát játszhatott volna meg, előtte volt az üres terület, de harmincről inkább a lelátóra lőtte. Senol Gunes nem akart hosszabbítást, tíz perccel a rendes játékidő vége előtt behozta Vitteket támadni. Henrique került megint helyzetbe, de kisodródott, Bozsovics védett. A túloldalon egy ellentámadásból több is lehetett volna, mint ami végül lett, Sándor rosszul passzolt.

Már a rendes játékidő ráadásában jártunk, amikor Gyurcsó eldönthette volna a továbbjutást, a jobb szélen ment el, a hosszú sarkot vette célba laposan, de a török kapus bele tudott érni. A 94. percben egy emberként kiáltott gólt a stadion, de a vendégkapus egy ütközés után került be a labdával a kapuba, így természetesen jogosan járt kifelé a szabadrúgás.

A Videoton tűnt fáradtabbnak a ráadásra, az ellenfél térfelén labdát vesztettek, Henrique mehetett, megverte védőjét, aztán rosszul adott be. Itt már csak egy jól kijátszott ellentámadásban bízhattak Torghelléék, fölényben játszott a Trabzon.

A Videoton másodpercekre sem tudta megtartani a labdát, egyértelmű volt: valahogy ki kell húzni a tizenegyesekig. A törökök is elfáradtak, komoly helyzetig nem jutottak, de a labdát tartották. Az utolsó percekben feltámadt a magyar csapat, kétszer is sikerült elmenni a bal szélen, mindkétszer szabálytalanság lett a vége, a bedásból pedig egyiknél sem lett semmi, maradt a gól nélküli állás.

Az első körben Sapara és Caneira is belőtte, a másodikban Vittek és Brachi sem hibázott. A harmadik török büntetőt Soner elhibázta, gyengén lőtte, nem is helyezte, Bozsovics könnyen védte. Gyurcsó nem hibázott, 3-2-re ment a Videoton. A törökök újra hibáztak, Zokora lövését Bozsovics tolta kapufára. Mitrovics viszont nem rontott, a Videoton ezzel a büntetővel az Európa Liga csoportkörébe jutott.

Óriási bravúr ez a magyar csapattól, hiszen három kiemelt csapatot vert ki. Először a Slovan Bratislavát, majd a Gentet, most pedig a tavaly BL-főtáblás Trabzonsport. Hat meccsen egyszer sem kapott ki, ötön pedig gólt sem kapott.

A főtábla sorsolását pénteken tartják 13 órától, a Videoton negyedik kalapos. 400 millió forint jár az EL főtáblájára jutásért.

Garancsi István azt mondta, erősítéseket terveznek, ha bekerülnek a legjobb 48 csapat közé.

Ma is tanultam valamit 1-2-3-4.
Maradj otthon és tanulj valamit ...ma is, ...holnap is, ...holnapután is
Maradj otthon és tanulj valamit ...ma is, ...holnap is, ...holnapután is
Index.hu logo

Kövesse az Indexet Facebookon is!

Követem!

Ehhez a cikkhez ajánljuk



Bookline
Boldizsár Ildikó "Hogyan segítsek én terajtad?"
4845 Ft
Ananyo Bhattacharya Neumann János
5950 Ft
Ingatlan.com
  • Hírek
  • A luxusingatlanok piaca gyökeresen eltér az általános lakáspiactól
Money.hu
  • Hírek
  • Ekkora lakással tervezhetnek átlagfizetéssel a huszon- és harmincévesek
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Szerzői jogok
  • Adatvédelmi elvek
  • Süti szabályzat
  • Süti beállítások
  • RSS
  • Állás
  • Márkabiztonság
  • © 1999-2023 Index.hu Zrt.
    Cikk megosztása