Hogy szerezhet 11 pontot a Vidi az EL-ben?
További Futball cikkek
- Londoni bravúrgyőzelemmel tör Szoboszlaiék trónjára a szarkasereg
- Parádés átlövéssel jelentkezett a Török Kupában, góllal indította az évet a magyar válogatott szélső
- Válogatottjával hosszabbított, junior világbajnokát kitette keretéből az MTK Budapest
- A Bournemouth bejelentése után már csak idő kérdésének tűnik Kerkez klubváltása
- Másfél év után visszatért a Sepsi OSK-hoz a magyar válogatott védő
1985-ben szinte az egész ország Videoton-drukker volt, amikor az UEFA-kupa döntőjéig meneteltek Disztlék, időközben kiejtve a PSG-t, a Manchester Unitedet, majd két jugoszlávot: a Partizant valamint a Zseljeznicsart. A sorozat elején kevés jel utalt arra, hogy a Real Madriddal fognak játszani.
A hazai futball jelenlegi állapotában már az örömteli, hogy az Európa Liga csoportkörébe el tudott jutni egy magyar csapat. A Videoton nem került nehéz csoportba, ezért rendhagyó számtanórába fogtunk, még ha a továbbjutásnak nincs is igazán reális esélye. Paulo Sousa csapata ugyanis az UEFA együtthatók alapján a negyvennyolc klubból mindössze egyet előz meg, az azeri Nyeftcsi Bakut, amelyik a ciprusi BL-negyeddöntős Apoelt ütötte ki.
Végigvettük, milyen forgatókönyvek lehetnek.
Nulla pont:
Ehhez szinte semmit sem kell hozzáfűzni, a Debrecennél láthattuk, mennyivel másabb volt a BL-tempó a magyar bajnokságnál. Az EL-részvétel azonban egészen más. Éppen az említett DVSC a 2010/2011-es szezonban pontot is szerzett, igaz, a legyőzött Sampdoriának akkor már mindegy volt az a meccs.
Egy pont:
Az eddigi masszív védekezést valamint az EL csoportköréig tartó versenyben öt góltalan meccset látva egy döntetlen könnyen összejöhet. Akár egy újabb szívós, brusztolós játékkal elért 0-0.
Két pont:
Alapesetben két hazai döntetlenről beszélünk - nyilván a Genk és a Basel a szóba jöhető sebezhető rivális -, de még ennél is több lehet Sousa csapatában.
Három pont:
Mivel a Videotonnak a belga Gentet a nyáron sikerült legyőznie hazai pályán, a belga bajnokságban a Genthez hasonlóan eddig tizenegy pontot szerző Genket is el lehet kapni. Legalábbis papíron egy egyszerűnek látszik.
Négy pont:
A Genk legyőzése mellett, miért ne lehetne egy döntetlent is kicsikarni hazai pályán. Ha a védelem a legerősebb összeállításában képes kiállni a harmadik vagy a negyedik fordulóban, és nem lesznek még eltiltások, ez is előfordulhat.
Öt pont:
Akár oda-vissza lehet ikszelni a Basellel, amely messze nem annyira félelmetes, mint tavaly, amikor a Manchester United előtt sikerült továbbjutnia a BL-ben. 2010-ben hat pontot szerezve búcsúzott a BL-ből. Most viszont a Kolozsvár túlt erős volt neki, még a pontszerzés sem sikerült. Vagy éppen miért ne lehetne mindjárt az első meccsen egy pontot fogni ugyanolyan határtalan lelkesedéssel, mint Trabzonban? Nyilvánvaló, a góltalansági sorozat meg fog szakadni, de ha 90 perccel megtoldanák, akkor egy bravúrpont már Genkből is jöhetne, ami mondani sem kell, csak fokozná a futball-lázat. A Sporting ellen pedig telt ház lesz Sóstón, hétkor kezdődik, vagyis a környékbeliek még könnyen hazaérhetnek.
Hat pont:
Két győzelem vagy egy győzelem mellett három döntetlen. Ezt még emésztgetni kell, de ha az első meccs jól sikerült, ez a forgatókönyv is megvalósulhat. A Basel a negyedik a bajnokságban, sokat ikszelő csapat, aminek a csatársorával éppúgy akadnak gondok, mint a Vidiével.
Hét pont:
Na akkor induljunk ki abból, hogy ha a Gentet oda-vissza sikerült legyőznie a Vidinek a második selejtezőkörben. Ahogy említettük: a Genk éppúgy tizenegy pontos, mint a Gent, feltehetően hasonló a játékerejük. A Gent nagy nyomás alá helyezte a magyar csapatot, de kibírta. Mivel most csoportmeccsekről van szó, nem kizárt, a Genk óvatosabb lesz. De akkor is támadnia kell, kontrázni pedig az eddigi tapasztalatok alapján jobban megy a Vidinek, mint a felállt védelemmel szembeni játék. Ha a két győzelem összejönne a belgák ellen, akkor már igazán nem nehéz melléképzelni egy döntetlent a Basellel.
Nyolc pont:
Vagyis két döntetlen a Basellel a belgaverések mellett, és máris összejött nyolc pont, amivel már tovább lehet suhanni, ha a Sporting a várakozásoknak megfelelően mindenkit lenyom. Bár ehhez elsősorban formába kellene lendülniük a lisszaboniaknak, ami a hétvégén sem jött össze, pedig a Maritimo ellen sokáig vezettek. A Sporting három forduló után két ponttal áll, bajnoki álmaik idén sem lehetnek, ezért erre a sorozatra ismét fokozottan figyelhetnek, akárcsak tavaly, amikor az elődöntőig meg sem álltak.
Kilenc pont:
Három győzelem, vagy két győzelem és három döntetlen. Már-már Orbán Viktornak kell lennünk ehhez a fajta optimizmushoz. A Genk oda-vissza legyőzése után a Basel sem veri a Vidit, mi több, még egy pont lesz itthon a Sporting ellen is.
Tíz pont:
A tét emelkedik: a Genk oda-vissza és még a Basel is beleszalad a késbe egyszer, és még idegenben is lesz egy svájci 0-0 is. A pulzusunk az egekben, mint Sas Józsefé az 1982-es vb esélylatolgatásakor. (Ha Argentína feltámad, mi megverjük a belgákat.)
Tizenegy pont:
Miután kifújtuk magunkat, nem állunk meg, és eljutottunk a szentségtörésig. A Genk kétszeri legyőzése után mondjuk a Basellel két döntetlen, és a csattanó: győzelem Lisszabonban. Mondjuk 0-1, ahogy 1985-ben a Bernabeuban. A Sportingnak ugyanis már mindegy, az eredménytől függetlenül továbbjutott, nem lesz sok néző, mert mégiscsak december lesz, és mivel a következő fordulóban a Benficával játszanak, már arra figyelnek. Még csak az sem kell, hogy összekacsintsanak a két csapat portugáljai, elég, ha csak a C-csapatot küldik ki ellenünk.
Tizenkét pont:
Miután a kötelező, álomszerű összeesküvésen is túlvagyunk, játsszunk el a négy győzelem gondolatával, még ha az éppen kétszer annyi is, mint ami a hat meccsen a selejtezőben összejött. Úgyhogy talán itt illik is befejezni, mert ugyan a futballban bármi megtörténhet, a Vidinek először is jól jönne egy vérbeli befejező csatár Nikolics valamint Torghelle mellé, mert nagy lesz a tempó, és még ott vannak a hazai bajnokik is.