C. Ronaldo trükkös átvétel után bombázott
További Futball cikkek
- Kerkez Milos pazar délutánja vonzza a jeles osztályzatokat
- Kerkez Milosék három góllal nyertek a Manchester United otthonában
- Furcsa körülmények között kapott piros lapot Dárdai Márton a Hertha mérkőzésén
- Kiadós verést kapott Balogh Botond csapata a Serie A-ban
- Hazaigazol a csapatot váltó, hetvenszeres magyar válogatott hátvéd
Franciaország–Németország 1–2
Előtte: Érdekes meccs lesz, hiszen amióta NDK és NSZK egyesült a német futballválogatott sosem győzte le a franciát, hat meccsen egy döntetlen mellett ötször nyertek a franciák. NSZK legutóbb 1987. augusztus 12-én tudott nyerni.
Közben: az első félidő vége előtt Valbuena fejelte a franciák gólját egy szabadrúgás után, az asszisztot a Newcastle hőse, a Chelsea-nek a hétvégén két gól rúgó Sissoko adta. A második félidőben gyorsan egyenlítettek a németek, Thomas Müller kapust és védőt átemelve lőtt gólt egy keresztlabdából. A 74. percben a Real Madrid-játékosok már a vezetést is megszerezték a németeknek, Özil passzából Khedira volt eredményes.
Portugália–Ecuador 2–3
Előtte: Ez lesz a két válogatott második hivatalos meccse. A premiert pontosan 40 évvel követi a második meccs.
Közben: gyors góllal szerzett vezetést a vendég Ecuador, a második percben Valencia volt eredményes. A portugálok a 23. percben tudtak egyenlíteni, C. Ronaldo volt a gólszerző, egy laza levétellel elküldte a védőjét, majd oldalról a kapuba lőtt. A második félidőben már Postiga góljával a portugáloknál volt az előny, de csak néhány pillanatig, mert Joao Pereire öngóljával egyenlített Ecuador. A 70. percben aztán újra előnybe került, Caicedo gólja után, amit meg is őrzött a meccs végéig.
Gol de CR7 vs Ecuador by Veabiri
Törökország–Csehország 0-2
Előtte: A magyar válogatottal egy csoportban szereplő török válogatott az utóbbi három meccsének mindegyikén legalább két gólt lőtt a cseheknek, nem mellesleg egyszer sem kapott ki.
Közben: Krejci már a negyedik percben vezetést szerzett. A csehek a 28. percben dupláztak, Lafata talált a kapuba, ezzel be is állította a végeredményt.
Anglia–Brazilia 2–1
Előtte: A brazil válogatott 1987 óta hetedszer látogat Londonba. Ezeken a meccseken csak egyszer nyert Anglia, négyszer is 1-1 lett a végeredmény. 1990 óta Anglia nem tudta legyőzni Brazíliát.
Közben: Újra a brazil válogatottban játszik Ronaldinho, aki közel egy év után került vissza a keretbe. A 22. percben Welbeck került nagyon jó helyzetbe, de a kapu közelében élesen fölé lőtt. A 28. percben Wayen Rooney meglőtte 33. válogatott gólját. Egy kipattanóra érkezett jó ütemben, és a 16-osról laposan lőtt a brazil kapuba. A 37. percben Neymar egyenlíthetett volna, remek beadást kapott, de két méterről sem tudott a kapuba találni csúszás közben.
A második félidő elején az angolok egyből helyzetbe kerültek, Gerrad 20 méterről lőtt veszélyeset, Julio Cesar kapus is nehezen fogta, de szerencséjére nem értek oda az angol csatárok. Három perccel később viszont Fred egyenlített. Cahill hátul labdát veszített, amiből már jött is a lövés, egy percre rá pedig Fred kapufáig jutott, amihez megint kellett az angol védelem bénázása. Az 55 .percben már Cahill veszélyeztetett, a szöglet utáni fejesét Cesar ujjheggyel tolta ki a kapufa alól. A 60. percben már a sokadik akció indult Walcottól, a brazil védők most sem tudtak vele mit kezdeni. A felszabadítás sem jött össze, így végül a tizenhatoson várakozó Lampard csavart kapufás gólt.
Hollandia–Olaszország 1–1
Előtte: Az olaszok 2005-ben nyerni tudtak Amszterdamban. Ráadásul a mostani holland válogatottból a legjobbak hiányoznak.
Közben: a 33. percben Dzsudzsák egykori csapattársa, Lens góljával vezetést szereztek a hollandok. A PSV-csatár szeptemberben két gólt is rúgott a magyar válogatottnak. A 61. percben Balotelli sérülés miatt kért cserét. Van Persie-vel ugrott fel fejelni, de a holland a földet érve ráesett. Az olaszok a meccs végén még döntetlenre mentettek, Verratti talált be a 91. percben.
Svédország–Argentína 2–3
Előtte: Ibrahimovic Messi ellen, persze ha mind a két futballista a pályán lesz. A Paris SG svéd sztárja 2009 és 2011 között volt a Barcelona sztárja. Ibrahimovic eddig 85 válogatott meccsén 39, Messi 76 találkozón 31 gólt lőtt.
Közben: Messi és Ibrahimovic is a kezdőben, de mégsem ők szerezték az első gólt. A svéd Lustig a harmadik percben lett öngólos. A folytatásban sem a két sztár volt a főszereplő, a 18. percben Olsson egyenlített, de egy percre rá már újra Argentínánál volt az előny. Agüero talált be. Öt perccel később Higuaín érkezett, és már kettővel mentek az argentinok. A különbséget Elm már csak későn tudta csökkenteni, a 95. percben a 2-3 a végeredményt is jelentette.
Románia–Ausztrália 3–2
Előtte: Csoportellenfelünk, amely ellen a vélhetően zárt kapus meccset játszunk majd márciusban az ausztrálok ellen készülnek fel. Az ellenfél választás céltudatos, hiszen az óceániai válogatott hasonlóan gyors és jól cselező szélsőkkel készül, mint a magyar válogatott.
Közben: a 35. percben Tanase juttatta vezetéshez Romániát. A Steaua-játékosa eddig két vb-selejtezőn lépett pályára, Andorra és Észtország ellen futballozott. A félidő vége előtt Ausztrália kapott tizenegyest, amit Wilkshire be is lőtt és egyenlített. Az 54. percben már az ausztráloknál volt az előny, Cornhwaite talált be. Románia viszont remekül hajrázott, a 80. percben Stancu, a 84.-ben Torje talált be, és fordított.
Skócia–Észtország 1–0
Előtte: Az észteket sikerült verni a vb-selejtezőben, most pedig azokkal a skót válogatottal játszanak, amelyet sosem tudtak eddig legyőzni. A korábbi hét válogatott meccsen öt skót siker és két döntetlen született.
Közben: a 39. percben Mulgrew rúgta a skótok gólját.
Spanyolország–Uruguay 3-1
A spanyolok szereztek vezetést a 16. percben, Mata asszisztját Fabregas tette kapuba. A 32. percben Rodriguez egyenlített. A második félidő elején a Puyol helyére beállt Piqué adott gólpasszt Pedrónak, ezzel újra vezetnek a spanyolok. A 75. percben Pedro duplázott, ezúttal Fabregas adta assszisztot.
Mali–Nigéria 1–4
Előtte: Mondhatni papírforma, hogy az Afrika-kupa elődöntőjében ott van a tavalyi bronzérmes és az egyik favorit. Mali a B csoportból nem a legsimábban jutott tovább, csak Nigert tudta verni, de egy iksz Kongói Köztársasággal és vereség Ghánától is legjobb nyolcat ért neki. Ott a rendező Dél-Afrikával meccseltek, és 1-1 után a tizenegyesek döntöttek. Az büntetőpárbaj Mali és kapusának megdicsőülését hozta. Diakité három 11-est is fogott. Nigéria is szenvedve kezdett, a D csoportban Zambiával és Burkina Fasóval is döntetlenezett, csak Etiópiát verte. A negyeddöntőben viszont azt az Elefántcsontpartot verte ki, amelyik tavaly is döntőzött. Érdemes figyelni Emenikére, aki könnyen a torna gólkirálya lehet.
Utána: Nagyon sima meccs volt, Echiejile, Ideye, Emenike és Musa lőtte a nigériai gólokat, pontosan egy óra játék után már 4-0-ra vezetett Nigéria. Cheick Diarra a 75. percben lőtte a szépítő gólt.
Burkina Faso-Ghána 1–1
Előtte: Arra valószínűleg senki nem fogadott volna, hogy Burkina Faso a legjobb négybe verekszi magát, de két értékes döntetlennel (Nigéria, Zambia) és Etiópia megverésével csoportelső lett. A kieséses szakaszban Togóval küzdött, és a hosszabbításban, Pitroipa fejesével, 1-0-s győzelemmel elérték az elődöntőt. Ghána már az kupa előtt az egyik esélyes volt, és az első, gyengére sikerült meccsük (2-2 a Kongói Köztársasággal) óta bizonyítják is, hogy nagyon erősek. A két másik csoportmeccsen és a negyeddöntőben, a Zöld-foki-szigetek meséjének vetettek véget, még gólt sem kaptak. Náluk Mubarak versenyezhet a gólkirályi címért.
Közben: Ghána már a nyolcadik percben cserére kényszerült, mert Pantsils lesérült. A játékos futás közben kapott a combjához. A 13. percben Ghána kapott érthetetlen okokból büntetőt, amit Wakaso Mubarak be is lőtt. A játékosnak ez volt a negyedik gólja a tornán. A játékvezető azt fújta be, hogy a felugró Panandétiguiri megérintette Atsut.
A 30. percben a ghánai Gyan kapott remek kiugratást, de kicsit kisodródva a kapusba lőtte. A másik oldalon Nakoulma került ziccerbe, de 12-ről az égbe bombázott. A 60. percben Burkina Faso Bancé góljával egyenlített. A rendes játékidőben maradt az 1-1, hosszabbítás következik. A hosszabbításban sem esett egy gólt, a büntetőpárbajt Burkina Faso 3-2-re nyerte, és ezzel döntős A Zöld-foki-szigetek teljesítménye mellett ez az Afrika-kupa legnagyobb meglepetés.
Eredmények:
Japán–Lettország 3–0
Azerbajdzsán–Liechtenstein 1–0
Horvátország-Dél-Korea 4–0
Kazahsztán–Moldova 3–1
Ciprus–Szerbia 1–3
Chile–Egyiptom 2–1
Norvégia–Ukrajna 0–2
Szlovénia–Bosznia 0–3
Albánia–Grúzia 1–2
Izrael–Finnország 2–1
Spanyolország–Uruguay 3–1
Macedónia–Dánia 3–0
Málta–Észak-Írország 0–0
Görögország–Svájc 0–0
Izland–Oroszország 0–2
Belgium–Szlovákia 2–1
Írország–Lengyelország 2–0
Wales–Ausztria 2–1
Paraguay–Salvador
India–Palesztína 2–4
Honduras–USA 1–1
Nepál–Pakisztán 0–1
Myanmar–Fülöp-szigetek 0–1
Észak-Korea–Laosz
Tanzánia–Kamerun 1–0
Zimbabwe–Botswana 2-1
Ruanda–Uganda 2–2
Kenya–Líbia 3–0