Kik ezek Pintér válogatottjában?
További Futball cikkek
- Táblagépre cserélte a kapuskesztyűt, Valenciában él, és BL-győztes játékosokkal üzletel az ex-újpesti
- Ismét megdőlt egy Puskás-rekord, de maradt még bőven
- Nem közelednek az álláspontok: Szalah továbbra is úgy számol, nyáron elhagyja a Liverpoolt
- A Liverpool vezetőedzője Szoboszlai Dominikot méltatta
- Megúszhatja a Barcelona, mégis regisztrálhatja az Európa-bajnok játékosát
Egervári Sándor szövetségi kapitány működése idején sokszor problémát jelentett, hogy a külföldön játszó, de válogatott futballisták nem kapnak elég lehetőséget klubjukban, így nem tökéletes állapotban kerülnek be a válogatottba. De mi a helyzet azokkal, akikre Pintér Attila számít, amikor majd összeállítja keretét az első hivatalos mérkőzés előtt?
Pintér Attila pénteken kihirdette a magyar válogatott második összetartására megálmodott keretét, ezúttal is NB I.-es játékosokra épít, légiósokat elkérni egy-egy ilyen telki edzésre nem nagyon van esély, várhatóan amúgy sem róluk szólnak majd a következő évek.
A mostani összetartásra meghívottak között nincsenek ott a Videoton-játékosok, akik edzőtáborba utaztak, igaz már az előző edzésre is csak Nikolics Nemanja és Gyurcsó Ádám kapott meghívót. A már többször válogatott Kovács István nem, de Szolnoki és Kleinheisler László sem merült fel.
Kapusoknál a debreceni Verpecz István a múlt szezonban alapember volt csapatában, az ősszel tíz meccse volt a Lokiban, nem volt még válogatott. A mezőkövesdi Horváth Tamás az ősz második felében lett stabil kezdő az NB I. tizenkettedik helyezettjénél, nyolcszor védett a bajnokságban ebben a szezonban. Balogh János az egyetlen NB II.-es játékos a keretben, végigvédte a szezont Nyíregyházán. Neki nemzetközi rutinja is van, három évig volt a skót Hearts kapusa volt, Várhidi Péter 2007-ben a törökök ellen lehetőséget adott neki a válogatottban, ez volt az egyetlen meccse a nemzeti csapatban.
Hosszú ideje a védelem a magyar válogatott leggyengébb pontja. Pintér úgy tervezi, hogy ezt a részt a magyar bajnokságból rakná össze. Ez valószínűleg azt jelenti, hogy nem számol a holland Heerenvenben alapember Kenneth Otigbára sem. A Middlesborough-ban játszó Varga József viszont érdekli, igaz ő csak Egervárinál játszott védőt szerencsétlenségére, az angol másodosztályban ütköző középpályásként számítanak rá.
Szóval kikből tervezi összerakni az NB I.-es válogatott védelmet?
Az NB I. tizenharmadik helyén álló Paks két játékost is delegál a védelembe. A huszonhárom éves Fiola Attila alapember volt, tizenhatszor játszott a kiesés ellen harcoló klubban, de az újoncként behívott Heffler Tibornak mindössze négy meccse volt, legutóbb november elején játszott az NB I.-ben. Az Egervárinál is válogatott Lipták kezdő volt Győrben, Lang Ádám a fiatal vonalat képviseli, tizenkétszer lépett pályára az ősszel, de tízszer csak csereként számolt vele Pintér még a Győr edzőjeként. A Haladástól beválogatott Bosnjak Predrag az előző szezonban még Veszprémben játszott, a Haladásban már stabil kezdő volt a szerb-magyar játékos.
Devecseri Szilárdot és Guzmics Richárdot nem nagyon kell bemutatni, előbbi a hollandok ellen öngólt fejelt, utóbbi a románok első gólja előtt gólpasszt adott az ellenfélnek, a debreceni Korhut már évek óta ott van a Loki-védelemben, de nem volt még válogatott. Csapattársa, Lázár Pál Egervárinál többször is játszott, nem véletlen, ha nem rémlik, hogy teljesített.
Pintér második kerete
Kapusok: Verpecz István (DVSC-TEVA), Horváth Tamás (Mezőkövesd-Zsóry), Balogh János (Nyíregyháza)
Védők: Fiola Attila (MVM Paks), Heffler Tibor (MVM Paks), Lang Ádám (Győri ETO FC), Lipták Zoltán (Győri ETO), Kádár Tamás (DVTK), Bosnjak Predrag (Szombathelyi Haladás), Korhut Mihály (DVSC-TEVA), Devecseri Szilárd (Szombathelyi Haladás), Guzmics Richárd (Szombathelyi Haladás), Lázár Pál (DVSC-TEVA)
Középpályások: Pátkai Máté (Győri ETO FC), Gyömbér Gábor (Ferencváros), Elek Ákos (DVTK), Szakály Péter (DVSC-TEVA), Holman Dávid (Ferencváros), Vass Ádám (MTK Budapest), Kalmár Zsolt (Győri ETO FC), Koltai Tamás (Győri ETO FC), Varga Roland (Győri ETO FC), Orosz Márk (Lombard Termál FC Pápa), Szatmári Lóránd (PMFC), Simon Krisztián (Újpest FC)
Támadók: Bacsa Patrik (DVTK), Futács Márkó (DVTK), Böde Dániel (Ferencváros), Rudolf Gergely (Győri ETO FC), Radó András (Szombathelyi Haladás), Priskin Tamás (klub nélkül)
A középpályára Pintér volt csapata, a Győr adja a legtöbb játékost. Koltai Tamás tizenkétszer volt már válogatott, de csak hat meccs van a lábában ebben a szezonban. A tizennyolc éves Kalmár Zsolt is csak kiegészítő ember volt, a háromszoros válogatott Pátkai Máté játékára rendszeresen számított Pintér. Varga Roland tagja volt a vb-bronzérmes U20-as válogatottnak, Győrben alapember, nagyválogatottban még nem mutatkozott be, többször játszott támadót csapatában.
A ferencvárosi Gyömbér Gábor neve már Egervári idején is felmerült a válogatottal kapcsolatban, az észtek elleni 5-1 alkalmával be is mutatkozott. Klubtársa, a húszéves Holman Dávid a szezont jól kezdte, de aztán egyre inkább visszaesett a Ferencvárossal együtt, alapvetően a kondíciójával vannak gondok.
A diósgyőri Elek Ákos sokszoros válogatott, a debreceni Szakály Péter csak kiegészítő ember volt Egervárinál, az MTK-hoz tartó Vass Ádám sok év után térhet vissza. Vass tizennyolc évesen mutatkozott be a nemzeti csapatban, Várhidi Péter kapitányként rendszeresen számított rá, de sérülései miatt az elmúlt egy évben alig volt játékban. Ő a Bresciában eltöltött évek alatt volt a csúcson, futballozott a Serie A-ban is, akkor nem kellett a válogatottnak, a kolozsvári CFR-nél rengeteget volt sérült. A pápai Orosz Márk alsóbb olasz klubokban kezdett, aztán hazaszerződött, ez a szerencséje, különben talán meg sem hívta volna Pintér. A Ferencvárostól igazolt mostani csapatához, ahol rendszeresen játszott az ősszel.
A huszonöt éves Szatmári Loránt szintén kipróbálta magát Olaszországban, onnan a következő állomás Paks, aztán a tulajdonosát és biztos anyagi hátterét nemrég elvesztő Pécs lett a következő állomás, ahol rendszeresen számolnak vele. Az újpesti Simon Krisztián a rövidre sikerült feyenoordos kaland óta először kezd magára találni az idén, hét gólja van a gyengén szereplő Újpestben.
A vidis Kovács, esetleg Kleinheisler adhatna még lendületet a középpályán, de ők nincsenek a keretben, és az előzőbe se hívták őket.
Nézzük a támadósort
Priskin Tamásnak nincs csapata, nem fizettek neki az orosz másodosztályú Alanyijánál, úgyhogy eljött, pedig a szezonban egész jól ment neki, hét gólt rúgott. Rudolf Gergely gólveszélyességéről sokat elmond, hogy az elmúlt másfél évben leginkább mémeket ihletett, az ősszel öt meccsen játszott, egy gólja volt. Ő úgy érzi, hogy csúcsformában van.
Böde Dánielt egy NB I.-es mezőnyre épített válogatottból nem nagyon lehet kihagyni, még ha ő is szenvedett a Fradival a Moniz távozása előtti hetekben, kilenc gólja van az idén. A Diósgyőrből két támadót is behívott Pintér. Futács Márkó játszott külföldön, Németországban az Ingolstadtban, Angliában alsóbb osztályú csapatokban, és végigjárta a korosztályas válogatottakat, az idén eddig három gólnál jár. A huszonegy éves Bacsa Patrik pedig a Diósgyőr legjobb góllövője, tizenhat meccsen hét találata van. Ott van még a keretből a góllövőlistán harmadik mindössze húszéves, szombathelyi Radó András, tíz gólja van az NB I.-ben, novemberben az osztrákok ellen az U21-es válogatottban gólt szerzett, a csapat 4-2-re kapott ki.
Pintér korábban kijelentette, semmit nem jelent a kor, nem erre fog építeni, ezért kaphatott helyet sok fiatal játékos is a keretben, és ezért érkezik majd a WBA-ban légióskodó, 35 éves Gera Zoltán is, amint olyan állapotban lesz. De azt is leszögezte a szövetségi kapitány, hogy akiket elhív az összetartásokra, még nem garantáltan válogatottak.
A nemzeti csapat februárban Törökörszágba edzőtáborozni megy, ide jó eséllyel nem engedik el a legtöbb légióst, úgyhogy lehet barátkozni a fenti névsorral.