További Futball cikkek
- Londoni bravúrgyőzelemmel tör Szoboszlaiék trónjára a szarkasereg
- Parádés átlövéssel jelentkezett a Török Kupában, góllal indította az évet a magyar válogatott szélső
- Válogatottjával hosszabbított, junior világbajnokát kitette keretéből az MTK Budapest
- A Bournemouth bejelentése után már csak idő kérdésének tűnik Kerkez klubváltása
- Másfél év után visszatért a Sepsi OSK-hoz a magyar válogatott védő
Figyelem: cikkünk a világot érthetetlenül komolyan vevők megzavarására alkalmas állításokat tartalmaz. Az összeesküvés-elméleti napra készült többi cikkünket itt találja. (Ezt a közleményt felsőbb erők utasítására, utólag illesztettük ide.)
A Barcelona az elmúlt évtized egyik, ha nem legsikeresebb focicsapata hat spanyol bajnoki címmel, két Spanyol Kupa-győzelemmel, négy Spanyol Szuperkupával, három Bajnokok Ligája-győzelemmel és két FIFA klub-vb-címmel.
De vajon nem túl sikeresek-e?
Amikor 2006-ban, az elmúlt időszakot nézve első BL-győzelmüket szerezték, már látszott az összekacsintás az UEFA-val. Akkor BL-döntőben az Arsenal volt az ellenfelük, melynek kapusát, Jens Lehmannt már a 18. percben kiállították. Utána hiába szerzett vezetést az angol csapat Sol Campbell fejesével, a végén mégis a Barcelona örülhetett, mert 2-1-re nyert, miközben a Thierry Henryt faragó védők még sárgát sem nagyon kaptak.
Megesik az ilyen, mondhatnánk, de ugorjunk 2009-re, a BL-elődöntőhöz. Az első meccsen a Chelsea jól tartotta a 0-0-t Spanyolországban, majd jött a londoni visszavágó. Michael Essien góljával előnybe került a Chelsea, majd Eric Abidal kiállításával emberhátrányba került a Barcelona, ám Andres Iniesta és a csapat heroikus küzdelmének köszönhetően a hosszabbításban egyenlítettek, így döntőbe jutottak.
Csakhogy a Chelsea vagy négy tizenegyest nem kapott meg - sorban a Florent Malouda és Didier Drogba elleni szabálytalanságok, majd Gerard Pique és Eto'o kezezése kerülte el a bíró figyelmét. Azt a meccset Tom Ovrebo vezette, akit azóta sem kértek fel újabb BL-meccsre... Az csak ráadás volt, hogy az UEFA honlapján a meccs előtt megjelent a fotó a későbbi végeredménnyel.
2011-ben a nagy rivális Real Madriddal találkoztak az elődöntőben, José Mourinho csapata simán kikapott Pepe és a portugál edző kiállítása mellett. Mourinho viszont a meccs végén előhozta a 2009-es esetet, majd közölte, hogy ha úgy akarják, senkinek nincs esélye a Barcelona ellen, és hogy legalább olyan nehéz volt kiváló csapatot csinálni, mint komoly hatalomhoz jutni.
Ez a hatalom viszont 2014-re óriásira nőtt. Amellett, hogy a spanyol bajnokságban szinte minden a Real és a Barcelona beleegyezésével történik (a bírók kijelölésétől kezdve a tévés jogdíjak szétosztásáig), és hogy az UEFA is a Barcelona kedvére intézi a játékvezetők sorsolását, idén nyáron már egy újabb szervezetbe is behatolt a katalánok manipulációja.
Alighogy megvásárolták a Liverpooltól 95 millió euróért a világbajnokságon harapásért négy hónapra eltiltott Luis Suárezt, máris arról lehetett olvasni, hogy a Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) csökkenteni fogja az uruguayi játékos büntetését. Méghozzá annyira, hogy gond nélkül megkezdhesse majd a felkészülést és a szezont új csapatával.
Biztos, ami biztos, azért a Barcelona úgy intézte, hogy a Real Madrid elleni első rangadó egy nappal később legyen, mint ameddig az eltiltás eredetileg tartana, hogy ha mégsem sikerülne a háttérmunka, akkor se legyenek gondban, de ne legyen kétségünk, Suárez már szeptemberben, de lehet, hogy még augusztusban pályán lesz.
És ha már sikerrel beépültek a CAS-ba is, az sem lesz majd meglepetés, amikor hosszas tárgyalások után a szervezet eltörli, vagy minimálisra csökkenti a klub két átigazolási időszakból való kizárását.
A Barcelona dolgát az is segítheti, hogy nagyon jó viszont ápolnak a nemzetközi futballéletet pénzzel irányító Katarral. Az ország légitársasága a jelenlegi mezszponzoruk (évi 30 millió euróért), a klub korábbi elnöke, Sandro Rosell pedig több projektben is segítette Katart. Azt a Katart, ami vett magának egy világbajnokságot 2022-re a FIFA-tól, ami persze tagadja vádakat és kiáll amellett, hogy a szavazásnál minden rendben volt, Katar pedig tisztességes úton nyerte meg a rendezést. Pénzes barátokkal pedig szinte bármit el lehet érni.