Gál
22 °C

5-3: még sose verték el ennyire Mourinhót Angliában

2015.01.01. 20:46

Az újévi angol forduló esti meccsét a Tottenham és a Chelsea játszotta, és José Mourinho csapata gyorsan meg is szerezte a vezetést.

Diego Costa fél méterről passzolt az üres kapuba egy gyors támadás végén - Hazard húzott el a szélen, kapufája után Oscar lőtte rögtön vissza a labdát -, aztán váratlanul elveszítették a fonalat.

Negyedóra alatt ugyanis három gólt kaptak, és a félidőre így 3-1 volt az állás. Kane igazolta bombaformáját, ő egyenlített, Rose fordította meg a meccset, majd Townsend értékesített egy büntetőt.

Haladjunk sorjában: Kane 22 méterről tökéletesen lőtt jobb alsóba, miután remekül tartotta meg a labdát a védők között. A 21 éves csatár 16. gólját szerezte a szezonban, a ligában ez volt a hatodik találata.

Chadli labdája kijött a kapufáról, Rose közelről beterelte, majd Kane kiharcolt egy tizenegyest, miután eltolta Cahill mellett a labdát.

A fordulás után Kane jól fordult be, és belőtte a Spurs negyedik gólját a hosszúba, Hazard egy csodás kényszerítő után szépített, majd a lendületesen játszó Chadli rászolgált az első találatára. Terry lábai között ment el a labda, meg is pattant rajta.

Mourinho még négyet sem kapott soha a Chelsea-vel, nemhogy ötöt. Terry azonban a hajrában bekotort egy labdát, ezzel kialakította az 5-3-as végeredményt.

A Chelsea ezzel a góllal tartotta meg vezető helyét a tabellán, mert a Manchester City csak 3-2-re verte a Sunderlandet. Mindkét csapatnak 44-19-es a gólkülönbsége. A City győztes gólját egyébként Frank Lampard lőtte, aki a Chelsea kapitánya volt, de nem tartottak rá igényt.

Az Arsenal vereségéről itt olvashat, a Manchester United döntetlenjéről pedig itt.