Jolán

Szögletből szerzett gólt Di María

2018.09.02. 10:56

A Nimes otthonában is győzött a Paris Saint-Germain (2-4) szombaton, így veretlenül vezeti a francia bajnokságot. A mérkőzés kifejezetten izgalmas volt, a PSG-nek csak a hajrában jött össze a győzelem, a találkozó azonban Ángel Di María és Kylian Mbappé miatt lesz emlékezetes.

A PSG első találatát Neymar szerezte a 36. percben, majd jött Di María káprázatos csavarása:

A 2-0-s első félidő után kicsit bealudt a PSG, a 70. percben már döntetlen volt az állás, de Kylian Mbappé egy góllal és egy gólpasszal végül győzelemhez segítette a csapatát. Ezt nem viselte valami jól a Nimes-csatár Teji Savanier, aki a hosszabbítás utolsó másodperceiben teljesen fölöslegesen felrúgta a PSG világbajnokát:

A megmozdulás piros lapot ért, azonban Mbappé is elborult a szabálytalanság után, és egy kiállításért cserébe fellökte Savaniert. Ez volt a támadó második piros lapja karrierje során, az első a francia bajnokságban.