Cecília

A német futball nem volt még ilyen mélyen, hat vereség egy évben

2018.10.16. 23:12

Antoine Griezmann duplájával Franciaország 2-1-re verte Németországot, ami így még nyeretlen a Nemzetek Ligájában.

A németek a múlt héten a hollandoktól szenvedtek el súlyos vereséget, a világbajnok ellen javíthatott volna Joachim Löw csapata. Németországnak jól is kezdődött a meccs, egy kezezés miatt büntető lőhettek, Tony Kroos nem is hibázta el a 14. percben, megvolt a vezetés.

A múlt héten az izlandiak elleni barátságos meccsen nagyot mentő franciák csak a második félidőben tudtak egyenlíteni. Hernandez vitte el bal oldalon, a beívelésbe pedig a középen érkező Griezmann tette bele jó ütemben a fejét, a bal felső sarokból Neuer sem tudta kiszedni a labdát.

A 80. percben a franciák is büntetőhöz jutottak, mert Hummels feldöntötte Matuidit a 16-oson belül. Griezmann vállalta el a 11-est, amit a bal alsó sarokba küldött, és alakította ki a 2-1-es végeredményt.

Németország egy ponttal jelenleg az utolsó az A osztály 1. csoportjában, már csak egy meccse lesz, a két meccset játszó, hárompontos Hollandiát kéne megelőznie, hogy ne essen ki. A hétpontos franciák biztosan maradnak ebben az osztályban.

A németek soha nem látott mélyponton vannak, ez az első olyan évük, amikor hat vereséget szenvednek el.

Radar:

B osztály:
1. csoport:
Ukrajna-Csehország 1-0 (1-0)
gól: Malinovszkij (43.)
    Az állás: 1. (és feljutott) Ukrajna 9 pont/3 mérkőzés, 2. Csehország 3/3, 3. Szlovákia 0/2

Szlovénia-Ciprus 1-1 (0-1)
gól: Skubic (83.), illetve Papulisz (37.)

Norvégia-Bulgária 1-0 (1-0)
gól: Elyounoussi (31.)
    Az állás: 1. Norvégia 9 pont (4-1), 2 Bulgária 9 (5-3), 3. Ciprus 4, 4. Szlovénia 1

D osztály:
1. csoport:
Lettország-Georgia 0-3 (0-2)
gól: Kanakava (8.), Gvilia (29.), Csakvetadze (61.)

Kazahsztán-Andorra 4-0 (2-0)
gól: Szejdahmet (21.), Turiszbek (39.), Gomes (61., öngól), Murtazajev (74.)
    Az állás: 1. (és feljutott) Georgia 12 pont, 2. Kazahsztán 5, 3. Lettország 2 (1-5), 4. Andorra 2 (1-8)

4. csoport:
Gibraltár-Liechtenstein 2-1 (0-1)
gól: Cabrera (61.), Chipolina (66.), illetve Salanovic (15.)

Örményország-Macedónia 4-0 (1-0)
gól: Pizzelli (12.), Movsziszjan (67.), Hazarijan (81.), Mhitarijan (94.)
    Az állás: 1. Macedónia 9 pont, 2. Örményország 6 (6-4), 3. Gibraltár 6 (3-5), 4. Liechtenstein 3