Minden csoportmásodik bejut a 12 csapatos pótselejtezőbe, ez ugyancsak tíz együttest érint. A maradék két helyre a Nemzetek Ligájából érkezik az a két legjobb csoportgyőztes, amely saját selejtezős csoportjában nem került be az első kettőbe – tehát sem egyenes ágon nem tudott kijutni csoportelsőként, sem a pótselejtezőre nem kvalifikálta magát másodikként.
EBBŐL A SZEMPONTBÓL NAGY ELŐNY, HOGY A MAGYAR VÁLOGATOTT NAGY MEGLEPETÉSRE OROSZORSZÁGOT, SZERBIÁT ÉS TÖRÖKORSZÁGOT IS MEGELŐZVE MEGNYERTE B-LIGÁS CSOPORTJÁT,EZZEL EGYRÉSZT FELJUTOTT AZ „A” LIGÁBA, MÁSRÉSZT JÓ ESÉLYT SZERZETT MAGÁNAK ARRA, HOGY AKKOR IS MARADJON ESÉLYE A KIJUTÁSRA, HA NEM TUD A VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐS CSOPORTJA ELSŐ KÉT HELYÉN ZÁRNI.
Az A ligában Franciaország, Belgium, Olaszország és Spanyolország lett a négy csoportgyőztes, nekik a papírforma szerint illene legalább az első kettőben végezni (a franciák az ukránokkal, a finnekkel, a bosnyákokkal és a kazahokkal, a belgák a walesiekkel, a csehekkel, a fehéroroszokkal és az észtekkel, az olaszok a svájciakkal, az északírekkel, a bolgárokkal és a litvánokkal, a spanyolok pedig a svédekkel, a görögökkel, a grúzokkal és a koszovóiakkal kerültek egy ötösbe).
A B ligában a 11 pontunk Wales (16), Ausztria (13) és Csehország (12) mögött csak a 4. legjobb lett, összességében pedig így fest tehát a csoportelsők listája:
FRANCIAORSZÁG, BELGIUM, OLASZORSZÁG, SPANYOLORSZÁG, WALES, AUSZTRIA, CSEHORSZÁG, MAGYARORSZÁG, SZLOVÉNIA, MONTENEGRÓ, ALBÁNIA, ÖRMÉNYORSZÁG, GIBRALTÁR ÉS FERÖER.
Az előző beosztásból látszik, hogy ezek közül Belgium, Wales és Csehország is egy ötösbe, az E csoportba került, márpedig innen maximum kettő biztosíthatja helyét automatikusan a világbajnokságra vagy a pótselejtezőre, a harmadik mindenképpen előttünk lenne ezen a rangsoron.
Ha az A ligásokból mindenki hozza a papírformát, és az E csoportban sem előzik be ezt a hármast a fehéroroszok vagy az észtek, akkor viszont az a helyzet áll elő, hogy már csak Ausztria pöckölhetné ki a mieinket, az osztrákok 2. kalaposként a finoman szólva sem kiemelkedő erősségű Dánia, Skócia, Izrael, Feröer, Moldova ötössel küzdenek.
Természetesen a legjobb a csoportgyőzelem és az automatikus kijutás lenne, ezt csak azért vezettük le, hogy olvasóink láthassák, akkor sincs minden veszve (sőt!), ha a mieink végül nem tudnák borítani a papírformát az angolokkal és a lengyelekkel szemben.
Németország villámrajtot véve nyert, Olaszország és Svájc is könnyedén győzött, Spanyolország viszont csak egy pontot szerzett. A nap eseményeiről bővebben itt!
Vége. Vezettünk két góllal is, egy perc rövidzárlat után egyenlítettek a lengyelek, de újra nálunk volt az előny. A végén Lewandowski megvillant, így 3–3-mal zártunk. A meccs előtt alighanem gond nélkül aláírtuk volna, most azért van némi hiányérzet.
Csínbe kapta a labdát, megkapta a második sárgáját.
Támad a csapat a győzelemért.
Árnyékra repült, de megússza.
Amennyi gól volt itt, nem is meglepő...
A szabadrúgás után félfordulatból, 17 méterről a jobb felső mellé lőtt.
Felborította Piateket.
Nem volt jó a begurítás.
Konkrétan először csinált bármit a meccsen, de ezt nagyon bevágta a bal felsőbe... 3–3
Még egy szabálytalanság búcsúzóul.
Kalmár megy majd le.
A félpályánál okos taktikai fault.
OTT VAN!!! Kalmár szögletét kiüti a kapus, majd beadása után Szalaitól elkerül a labda, de Kalmár visszaszerzi, Lang megcsúsztatja Szalai beadását, Orbán pedig közelről bevágja. 3–2
Most nyomunk, Kalmár beadását is szöglet követi.
Volt aggodalom azért, de megoldották.
Váratlan helyen tűnt fel a hátvéd, beadását szöglet követheti.
Lang találta fejbe Lewandowskit, sárga.
Becsúszva akadályozta meg a ziccert.
Egy lengyel felívelés után kihúzta a labdát.
Jön az újabb csere.
Nem volt sok kapura lövése az ellenfélnek, de azoknál nem volt esélye, most már megvan az első védése.
Hátha ez is ilyen hatékony lesz.
Szczesny könnyedén húzza le a labdát.