![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=nSCbubuYpDWJZLZs0TssLrbt33Lk5kbipuiZrkg89G3.g7/stparam=xbrthjqpwp/fastid=iqxkuwfcditpsobpxffawmnxommq/nc=0)
Brazília Guardiolát szeretné szövetségi kapitánynak
![GettyImages-1239767162](https://kep.index.hu/1/0/4264/42649/426498/42649816_fa17c368ed447998d5b394d2bec4fd98_wm.jpg)
A Marca beszámolója szerint természetesen Brazília elsődleges célja a világbajnokság megnyerése, a Brazil Labdarúgó-szövetség viszont ezzel párhuzamosan a nemzeti csapat jövőjét illetően is készít elő terveket.
Juninho Paulista, a szövetség igazgatója egy korábbi interjú során úgy nyilatkozott, hogy Tite vélhetően távozik a vb után, az első számú jelölt pedig a brazil kispadra a Manchester Cityt 2016 nyara óta dirigáló Pep Guardiola.
A szövetség egyértelműen külföldi edzőt szeretne következő szövetségi kapitánynak, Guardiola testvérével pedig, aki egyben menedzsere is, már felvették a kapcsolatot. A 2026-os világbajnokságig szólna a megbízása, és bár anyagilag visszalépést jelentene a katalán mesternek a váltás – a mostani húszmillió euró helyett csak tizenkettőt keresne egy évben – szakmailag válogatott szinten aligha találhatna ennél tökéletesebb kihívást.
Mindenesetre az 51 éves szakembert a 2023-as szezon végéig szerződés köti a Cityhez, ha azonban a brazilok terve összejön, akkor a mostani lehet az utolsó szezonja a manchesteriek kispadján.
(Borítókép: James Williamson / Getty Images Hungary)
![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=nSCbubuYpDWJZLZs0TssLrbt33Lk5kbipuiZrkg89G3.g7/stparam=xbrthjqpwp/fastid=iqxkuwfcditpsobpxffawmnxommq/nc=0)