- Sport
- Futball
- magyarország
- anglia
- magyar válogatott
- angol válogatott
- válogatott
- marco rossi
- nemzetek ligája
Szenzációs bravúr: 60 év után ismét legyőztük az angol fociválogatottat!
További Futball cikkek
- Gabriel Jesus volt a vendégek nyerőembere, kiütötte ellenfelét az Arsenal
- Schäfer András gólt szerzett, csapata mégis csúfosan kikapott
- „Nagyon hibáztam, mérhetetlenül sajnálom" – megtörte a csendet a balhéba keveredett sportigazgató
- Tovább fogy Guardiola levegője, újabb pofonba szaladt a Manchester City
- A magyar válogatott játékosa szerződést hosszabbított a Puskás Akadémiával
Először az elitben a mieink – rögvest a világ legértékesebb kerete ellen
A Nemzetek Ligája első kiírását még a C ligában kezdte a magyar válogatott, Finnország mögött csoportmásodikként feljutott a B-be, ahonnan Oroszországot, Szerbiát és Törökországot megelőzve jutott fel Marco Rossi együttese a legjobbak közé.
Az Eb-döntős angolok állnak a legelőkelőbb helyen a Transfermarkt.de rangsorában, a teljes keret összértékét 1,3 milliárd euróra teszik, miközben a mieinké alig 110,25 millió euró (ráadásul Botka Endre sérülés, Gazdag Dániel pozitív koronavírusteszt miatt nem léphet pályára), ami a világ 40. helyére jó.
Összefoglaló
A találkozó előtt Marco Rossi szövetségi kapitány arról beszélt, hogy bár papíron minden ellenfelünk lényegesen erősebb mind a kereteket, mind a szakmai stábokat illetően, minden meccsre félelem nélkül kell érkezni, és pontosan így is kezdtek a mieink, akik már a harmadik percben veszélyeztettek Sallai Roland távoli lövésével.
Itt jegyeznénk meg, hogy bár a találkozó papíron zárt kapus összecsapás volt, a kilátogató mintegy 30 ezer gyerek elképesztő hangorkánt varázsolt a Puskás Arénába!
Az angolok persze gyorsan reagáltak, és Harry Kane, valamint Jarrod Bowen révén lehetőségek sorát alakították ki az első tíz perc során.
Szerencsére a mieink nem csüggedtek az egyre nagyobb angol nyomás ellenére sem, egy remek ellenakció végén pedig Loic Nego remek centerezése után Szoboszlai Dominik próbálkozása már Jordan Pickfordon is túljutott, de a lelassuló labdát a védők ki tudták húzni a gólvonal elől.
A folytatás is hasonlóképpen alakult, fölényben játszott az Eb-döntős, de valódi átütő erő nélkül, a magyar ellentámadásokban pedig azért benne volt a lehetőség, mint például fél óra játékhoz érve Nagy Zsolt előtt, akinek a löketét Pickford szögletre tenyerelte.
Percekkel később Szalai Ádám gondolta úgy, hogy meglepi a félpályáról a kint álló Pickfordot, utóbbi szerencséjére távoli tekerése végül a jobb oldali kapufa mellé csavarodott.
Az első játékrészben még egy veszélyesnek induló Nego–Szoboszlai összjátékot jegyezhettünk fel (utóbbi a hosszún érkezve nem tudta már a levegőbe felugorva jól visszatenni a labdát), illetve azt, hogy
bő 45 perc játék alapján bőven pariban voltunk a világbajnokság egyik favoritjával.
Igen ám, de ugyanez megvolt tavaly ősszel a vb-selejtezőkön is, aztán a második félidőben négyet rúgtak az angolok Budapesten, viszont Londonban tudtuk tartani az 1–1-et, így az volt a kérdés, melyik arcát mutatja ezúttal a magyar csapat a szünet után.
A kezdés mindenesetre ígéretes volt, hiszen előbb Nego szökött meg a jobb oldalon, majd Nagy Zsolt tüzelt kevéssel a bal alsó mellé – más kérdés, hogy Sallai már lesről fejelte elé a labdát.
A kezdeti lelkesedést kis híján letörte a szünetben beálló Bukayo Saka, aki az egész védelmet lefutotta, mielőtt kiszorított helyzetből a hosszú alsóba lőtt volna, Gulácsi Péter viszont ezúttal is a helyén volt.
Örömteli volt látni, hogy ezt leszámítva a mieink akarata érvényesült, és Szalai Ádám, valamint Nagy Zsolt is megtörhette volna a jeget – ezekben a percekben pont az első félidő ellentétét láthattuk, a magyar csapat irányított, az angolok kontrákkal veszélyeztettek.
A 66. percben pedig tulajdonképpen teljesen megérdemelten szereztünk vezetést! Nagy Zsolt harcolt ki – kissé talán könnyű síppal befújt – büntetőt az épp beálló Reece James mellett, Szoboszlai Dominik pedig a jobb alsóba lőtt (1–0).
A kapott gól után felpörögtek a fáradtan mozgó angolok, Bowen kapáslövése nem okozott gondot Gulácsinak, majd a védelem együttes erővel akadályozta meg Jude Bellingham egyenlítési lehetőségét.
A hajrá kezdetén Conor Coady szabadrúgás utáni fejese kerülte el centikkel a kapu jobb oldalát, de így is a mieink kerültek meccslabdához: a csereként beálló Kleinheisler László lövését csak kiütni tudta Pickford, a labda ajtó-ablak helyzetben találta Schäfer Andrást, aki az ötös elől fölélőtt.
Az angolok még Kane kiszorított helyzetével és Jack Grealish oldalhálóban kikötő lövésével próbálkoztak, ezen a napon viszont nem lehetett bevenni Gulácsi Péter kapuját, így a szigetországiak 22 meccs után ismét kikaptak!
A magyar válogatott az 1962-es világbajnokság (május 31.) óta először vertE meg Angliát!
NEMZETEK LIGÁJA
A LIGA, 3. CSOPORT, 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–ANGLIA 1–0 (0–0)
Puskás Aréna, zárt kapuk mögött, 35 000 néző. V: Dias (portugál)
MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai A. – Nego, Nagy Á. (Styles, 82.), Szoboszlai (Fiola, 82.), Schäfer, Nagy Zs. (Vécsei, 88.) – Sallai (Kleinheisler, 71.), Szalai Á. (Ádám M., 88.) Szövetségi kapitány: Marco Rossi
ANGLIA: Pickford – Walker (Stones, 62.), Coady (K. Phillips, 79.), Maguire – Alexander-Arnold (James, 62.), Bellingham, Rice, Justin (Saka, a szünetben) – Bowen, Kane, Mount (Grealish, 62.). Szövetségi kapitány: Gareth Southgate
Gólszerző: Szoboszlai (66. – 11-esből)
A TOVÁBBI MENETREND
2. FORDULÓ (június 7., kedd)
20.45: Olaszország–Magyarország
20.45: Németország–Anglia
3. FORDULÓ (június 11., szombat)
20.45: Magyarország–Németország
20.45: Anglia–Olaszország
4. FORDULÓ (június 14., kedd)
20.45: Anglia–Magyarország
20.45: Németország–Olaszország
5. FORDULÓ (szeptember 23.)
20.45: Németország–Magyarország
20.45: Olaszország–Anglia
6. FORDULÓ (szeptember 26.)
20.45: Magyarország–Olaszország
20.45: Anglia–Németország
(Borítókép: Bodnár Patrícia / Index)