
- Sport
- Futball
- szoboszlai dominik
- magyar válogatott
- válogatott
- magyarország
- izland
- izlandi válogatott
- montenegró
- montenegrói válogatott
- u17-es eb
- eb 2020
- eb 2024
- eb-selejtező
- bulgária
Szoboszlai Dominik egy személyben Chuck Norris, Stallone és Bruce Willis

További Futball cikkek
-
Nyíregyházi sikerével lépett még egyet a bajnoki arany felé a Puskás Akadémia
- Lepasszolhatja Szoboszlaival összeszólalkozó középpályását a Real Madrid
- Új edzőjével írta tovább 34 éve tartó sikersorozatát a Juventus
- Griezmann megdöntötte Messi rekordját, az Atléti pedig tett egy szívességet a Barcelonának
- Egyre nagyobb bajban Tóth Balázsék
A ráadásban lőtte ki az U17-eseket az Európa-bajnokságra
Az október 25. óta 23 éves középpályásra először talán az U17-es válogatott csapatkapitányaként figyelhetett fel a nagyérdemű.
Kiváló rúgótechnikáját és gólérzékenységét már ebben a korosztályban is gyakran megvillantotta, szerzett szabadrúgásgólt a Wales elleni felkészülési meccsen (a meccs idején még 16 éves sem volt!), az Eb-selejtezős elitkörben a végjátékban fordította meg az oroszok elleni meccset, majd jött a dráma:
A norvégok ellen a hosszabbítás harmadik percében lőtte ki az együttest a kontinensviadalra.
Szoboszlai kilövi a magyar válogatottat az U17-es Eb-re
„Ilyet a világ sem látott még, nemhogy magyar szurkoló! Elképesztő!” – jött is a lelkendezés Horváth Pétertől, és szerencsére messze nem utoljára ünnepelhettünk!
Az U19-es elitkörről lemaradt – mert közben felnőttválogatott lett
A horvátországi viadalon a csoportkör zárásán két gólt szerzett Feröer ellen a 4–0-s siker során, másodjára ekkor is pontrúgásból volt eredményes, így a tornát hatodik helyen záró U17-es válogatottban négy szabadrúgásgólt is jegyzett tehetségünk.
Az U19-eseknél az Eb-selejtezőkön Szlovénia ellen törte meg a jeget rögzített játékhelyzetből, a magyar csapat fordított, csoportját megnyerve pedig bejutott az elitkörbe – ahol Szoboszlai hiányában szerzett gól nélkül zárt a norvég, német, horvát hármas mögött, így nem jutott ki az Eb-re.
Adhatja magát a kérdés: vajon miért nem szerepelt a 2019 márciusi találkozókon a korosztályos csapat kulcsembere?
A válasz szakmailag nem túl bonyolult: ilyen ajánlólevéllel a tarsolyban akkor már a felnőttek között számítottak rá. Marco Rossi szövetségi kapitánynál 18 évesen és négy hónaposan debütált a címeres mezben, egy szlovákiai 0–2 utolsó bő fél órája során.
Hogy legyen a riválisról jobb emléke is, arról nem egészen fél évvel később gondoskodott, amikor pazar szabadrúgással szerezte meg első gólját a felnőtt válogatottban. Más kérdés, hogy északi szomszédunk végül ennek ellenére is megnyerte az Eb-selejtezőt.
Szoboszlai első (szabadrúgás)gólja a válogatottban (1:01-től)
A mieink számára kifejezetten kedves Nemzetek Ligájában egy évre rá Törökországban az ő lövése döntött, talán már mondani sem kell, hogy rögzített helyzetből bombázott óriási gólt a kapuba.
Elmaradt a csoda: az olaszok játszhatnak a Nemzetek Ligája négyes döntőjében
A 2–0-s vereség ellenére is állva ünnepelte a Puskás Aréna a magyar válogatottat.
Marco Rossi együttese meglepetésre Oroszországot, Szerbiát és Törökországot is megelőzte, és megnyerte a csoportját, ezzel feljutott az A ligába! Európa legerősebb együttesei közül Anglia, Németország és Olaszország volt az ellenfél, de nemhogy pont nélküli kiesés nem lett a vége, egészen az utolsó percekig esélyünk volt a négyes döntőre is – végül a második helyen zártunk.
A sorozatot amúgy az angolok elleni győztes büntetője indította, és a németországi gólpassza után biztosítottuk be a helyünket a legjobbak között, no de ne rohanjunk ennyire előre.
A ráadásban lőtte ki a magyar válogatottat az Európa-bajnokságra
Merthogy az előbb említett Európa-bajnoki selejtezősorozatnak még messze nem volt vége a szlovákok elleni vereséggel. A horvátokat (17 pont) és a walesieket (14) is legyőztük ugyan, de végül mindkét riválisunk, sőt még Szlovákia (13) is megelőzött minket (12), így a csoport negyedik helyén zártunk, ugyanakkor a Nemzetek Ligája miatt a pótselejtezőre bejutottunk.
A koronavírus-járvány miatt végül 2021-re halasztott négyes döntő fináléjában a bulgáriai győzelem után a mieink Izlandot fogadták, és a vendégek a 11. percben Gylfi Sigurdsson szerencsés (számunkra peches) szabadrúgásával egészen a végjátékig vezettek a Puskás Aréna nézőktől lezárt lelátói előtt.
A 88. percben azonban jött Loic Nego, és az óriási magyar nyomás egyenlítést hozott, és ha egy üzlet beindult, a 92. percben érkezett Szoboszlai, aki távoli lökettel lőtte ki a magyar válogatottat az Európa-bajnokságra.
„Milyen hosszabbítás? Semmilyen, semmilyen! Le kell fújni, Eb-re kell menni. Nem is kell menni, itthon kell maradni. Maradj otthon a Puskás-stadionban!” – örvendezett Hajdú B. István a találat után az összes magyar szurkolóval együtt.
Sajnos az akkor lipcsei futballistának a kontinensviadal a sérülése miatt kimaradt, de nélküle is több, mint tisztességesen helytálltak Marco Rossi fiai: a portugálok elleni utolsó percekben ugyan kapituláltunk (0–3), Franciaország ellen 1–1-re végeztünk, Németországban pedig még a végjátékban is továbbjutásra álltunk, de meg kellett elégednünk az iksszel, és a tisztes búcsúval (2–2).
Hőseink ismét nagyot küzdöttek, de kiestünk az Eb-ről
A magyar csapat Münchenben is helytállt, kétszer is vezetett, de végül döntetlent játszott a németekkel.
A felépülését követően az őszi világbajnoki selejtezőkön azonban már alapemberként tudott részt venni, San Marino ellen pedig egy rendkívül elegáns, majd egy újabb távoli góllal tette le a névjegyét, de a mieinknek nem jött össze a bravúr: Anglia (26 pont) és Lengyelország (20) mehetett a vb-re a csoportunkból, és még Albánia (18) is előttünk (17) zárt, így maradt az újabb negyedik hely.
A fentebb jelzett Nemzetek Ligája-remeklés viszont sosem látott esélyeket hozott, amivel szerencsére sikerült is élni.
A ráadásban harcoltuk ki az Eb-t – Szoboszlai főszereplésével
Merthogy a Bulgária elleni nyitányon többek között Szoboszlai remek szabadrúgásával nyertünk (3–0), majd a montenegrói gól nélküli döntetlen után itthon 2–0-ra megvertük Litvániát is – ezúttal gólpasszt adott a csapatkapitányunk.
Hivatalos: Szoboszlai Dominik a Liverpoolhoz igazolt
Soha nem fizettek korábban ennyi pénzt magyar labdarúgóért.
A szerbek elleni oda-vissza 2–1-es siker azt jelentette, hogy Litvániában egy sikerrel megvan az Eb. Ehhez képest a szünetben kétgólos hátrányban voltunk... Az időközben 70 millió euróért már a Liverpool mezére váltó futballista büntetőből szépített, majd szöglete után Varga Barnabás egyenlített (2–2).
Ezzel megmaradt a veretlenség, és a lehetőség, hogy egy bulgáriai pontszerzéssel kijusson a csapat, egy sikerrel pedig csoportelsőként tegye meg ezt. Jól is kezdtünk, hiszen Szoboszlai szabadrúgása után Ádám Martin fejesével hamar előnybe kerültünk, hogy aztán az egyetlen lehetőségéből egyenlítsen a játékrész hajrájában megfogyatkozó házigazda.
A fordulást követően hiába nyomtunk, Kerkez Milos is megkapta második sárga lapját, a bolgárok pedig később büntetőből fordítani tudtak. A 93. percben aztán megint jött a nagy esély, hogy Szoboszlai lője ki a válogatottat az Eb-re, hiszen remek szóló után ziccerbe került, Naumov azonban megakadályozta a csodás triplázást. A 97. percben viszont már ő sem tudta, Szoboszlai felívelt szabadrúgása után a menteni igyekvő Petkov fejelt a saját kapujába, 2–2, kint vagyunk az Eb-n!
Szoboszlai két gólpasszal vette ki a részét az Eb-t érő döntetlenből – a második a 97. percben jött...
Meglett a csoportelsőség is – Szoboszlai-mágiával
Így egyfelől felszabadult mérkőzésre készülhettünk a záráson, ugyanakkor volt tét is, hiszen 1976 óta az első év lehetett, amikor a magyar válogatott veretlenül zár. Ez pedig egyben azt is jelentette volna, hogy megvan a csoportelsőség, ezzel pedig jövő szombaton a második kalap az Eb-sorsoláson.
Ahogyan Bulgária otthonában, a nyomás ellenére az ellenfél itt is az első lehetőségéből betalált (0–1), és a második félidő derekáig hiába próbálkoztak a mieink, csak nem akart összejönni az egyenlítés.
Szoboszlai Dominik kicsit olyan, mint a csúcson lévő Lionel Messi volt Barcelonában
A bravúrok sorát bemutató Dibusz szerint bárkivel fel tudjuk venni a versenyt.
Akkor azonban jött Szoboszlai, és egy káprázatos szóló végén egyenlített, majd másfél perccel később fordított (2–1).
A hajrában Dibusz Dénes bravúrjainak sorozata akadályozta meg a vendégek egyenlítését, és hogy kerek legyen a vége, a 93. percben megint jött egy Szoboszlai-szabadrúgás, ami ezúttal kimaradt, de a kipattanót Nagy Ádám belőtte.
A 3–1-es sikerrel így meglett a veretlen naptári év – 1976 óta vártunk egy ilyen esztendőre –, a csoportelsőség és a 2. kalapos besorolás is.
Csoportelsőként a második kalapból várjuk az Eb-sorsolást, megmutatjuk, mit jelent ez!
A legutóbbi kiírás egyik elődöntőse és egyik szomszédunk biztosan nem lehet ellenfelünk.
A magyar válogatott csapatkapitányának hivatalosan ezt a lövését nem írták be gólpassznak, így „csak” négy góllal és négy gólpasszal zárt, amiből hármat-hármat az utolsó három fordulóban jegyzett.
Mert ahhoz már lassan kezdhetünk hozzászokni, hogy ha jön a kulcspillanat, akkor, mint egy jó akciófilmszereplő, Szoboszlai Dominik jön, és megmenti a napot.
És a legszebb az egészben? Hogy a Liverpool Európa-klasszisa ezt egyáltalán nem teherként éli meg, hanem lubickol a „nyomás” alatt.
Szoboszlai Dominik két góllal (és egy „gólpasszal”) járult hozzá a Montenegró elleni sikerhez
A magyar válogatott Eb-selejtezős mérkőzései
Március 27.:
Magyarország–Bulgária 3–0
Június 17.:
Montenegró–Magyarország 0–0
Június 20.:
Magyarország–Litvánia 2–0
Szeptember 7.:
Szerbia–Magyarország 1–2
Október 14.:
Magyarország –Szerbia 2–1
Október 17.:
Litvánia–Magyarország 2–2
November 16.:
Bulgária–Magyarország 2–2
November 19.:
Magyarország –Montenegró 3–1
Második félidei Szoboszlai-gála után csoportelsőként jutottunk ki az Eb-re
A hajrában Dibusz óriási bravúrokat mutatott be.
A G CSOPORT VÉGEREDMÉNYE | |||||||
1. MAGYARORSZÁG | 8 | 5 | 3 | – | 16–7 | 9 | 18 |
2. Szerbia | 8 | 4 | 2 | 2 | 15–9 | 6 | 14 |
3. Montenegró | 8 | 3 | 2 | 3 | 9–11 | –2 | 11 |
4. Litvánia | 8 | 1 | 3 | 4 | 8–14 | –6 | 6 |
5. Bulgária | 8 | – | 4 | 4 | 7–14 | –7 | 4 |
Ön szerint hogyan teljesít majd a magyar labdarúgó-válogatott a 2024-es Eb csoportkörében?
Kíváncsi a magyar válogatott szövetségi kapitányának eddigi karrierjére és életére? Megjelent az IndaPress kiadásában Folytassa, Mister! címmel Marco Rossi életrajzi könyve, exkluzív fotókkal és soha nem hallott történetekkel. Kattintson ide a könyv megvásárlásához!
(Borítókép: Szoboszlai Dominik 2023. november 19-én. Fotó: Kaszás Tamás / Index)

Ehhez a cikkhez ajánljuk
- Sport
Párizsi hőseink parádéztak Marrákesben
Muhari Eszter és Siklósi Gergely nyakába is aranyérem került.
1 órája
- Sport
Így működik a NOB boszorkánykonyhája: Kirsty Coventry váratlan győzelmének háttere
Thomas Bach, a leköszönő elnök addig keverte a kártyákat, amíg védence célba ért.
március 23., 11:09
- Sport
Szezon közben hívta vissza a magyar válogatott kapusát a Veszprém kézicsapata, áll a báll
A Benfica megtámadja az átigazolást.
március 23., 12:47
- Mindeközben
Egymásba szeretett a Megasztár énekesnője és a Hogyan tudnék élni nélküled? színésze
4 órája
- Sport
Oscar Piastri győzelemre váltotta első pole-pozícióját, a Ferrari párosát kizárták a Kínai Nagydíjról
Verstappen ezúttal nem jelentett gondot; Bearman átrepült a mezőny felén.
március 23., 09:39
- Sport
Újabb őrületes produkció a brazil tehetségtől, játszi könnyedséggel jutott tovább Miamiban
Eközben tovább folytatódott a csillaghullás a szupertornán.
március 23., 12:56
- Sport
Magyar éremeső jöhet Eperjesen
Az Indaplay élőben közvetíti a Challenger Teqball League vasárnapi döntőit.
március 23., 10:55
- Címlapon
Robbanás Moszkvában: lángokban Vlagyimir Putyin limuzinja
Az orosz titkosszolgálat főhadiszállásánál történt az incidens.
6 órája
- Mindeközben
Előkerült egy férfi, aki jobban hasonlít a Harry Potter sztárjára, Rupert Grintre, mint maga Rupert Grint
6 órája
- Sport
Jake Paul ezúttal a darts egyik világbajnokát hívta ki bokszmeccsre
Gerwyn Price szerint egy ütéssel végezne ellenfelével.
március 23., 09:52
- Sport
A Ferencváros légiósa győzelemre vezette honfitársait Debrecenben
A csehek megszenvedtek Feröer-szigetekkel. Erling Haaland 40 meccs/39 gól.
március 23., 07:01
- Sport
Meghalt George Foreman, minden idők egyik legnagyobb bokszolója
76 éves volt a legendás bunyós.
március 22., 07:30
- Címlapon
Az őrült ladás, a temetős robbantósok és az al-Kaida – merényletkísérletek, amiket túlélt Vlagyimir Putyin
Számtalanszor megpróbálták már likvidálni az orosz elnököt.
2 órája
- Sport
Piros lapot ért a vétlen fejbe rúgás a dél-amerikai rangadón – videó
A 23 éves argentin bombagóllal feledtette Messiék hiányát.
március 22., 08:52
- Sport
Mégis van olyan magyar csapat, amelytől beköltözik a félelem a Fradi-szívekbe?!
Tóth Barna karrierje 30 évesen kapcsolt hatodik fokozatba.
március 23., 15:26
- Sport
Szívet melengető gesztus a rideg profivilágban: először láthatta játszani apját az autista kisfiú
Három év után először kezdett a veterán.
március 22., 06:46
- Sport
Hiába a Barcelona magyar kapusának bravúrjai, nem sikerült megtréfálni a favoritot
A mieink már biztosan nem juthatnak ki a romániai Európa-bajnokságra.
március 22., 21:49
- Címlapon
Százmilliós luxusautótól búcsúzhat Putyin flottája, mutatjuk, mit veszíthetett Oroszország vezetése
Rolls-Royce-külső, hibrid hajtás, éjjellátó rendszer – ilyen az orosz csúcslimuzin.
3 órája
- Mindeközben
Emilión nevet a TikTok népe, aki hagyta, hogy a lánya megszépítse, minden az énekes arcára van írva
9 órája
- Sport
Olyan tettet hajthat végre Marco Rossi, amivel biztosan bevonulna a magyar futball történetébe
Bámulatos rekord irányába halad biztos léptekkel a magyar–olasz szakember.
március 23., 06:09
- Sport
Mindkét Ferrarit kizárták a Kínai Nagydíj után
Pierre Gaslyt is diszkvalifikálták.
március 23., 12:57
- Címlapon
Bill Gates szerint ez a három szakma éli túl a mesterséges intelligenciát
Szerinte teljesen átalakulhat a gazdaság.
8 órája
- Mindeközben
Kiara Lord után egy másik versenyző is a Farm VIP feladását fontolgatja: „Lehet, hogy én is hazamegyek”
10 órája
- Sport
Az Európa-bajnok Molnár Attila negyedik helyen végzett a fedettpályás világbajnokságon
Takács Boglárka viszont nem jutott döntőbe 60 méteren.
március 22., 14:35
- Sport
Egyetlen szezon után távozhat a Liverpool sztárja, akit Arne Slot rendszeresen mellőz
Nem favorizálja a vezetőedző, hamar véget érhet liverpooli pályafutása.
március 22., 16:08
- Sport
Kylian Mbappé boldog lenne, ha Zinedine Zidane venné át a francia válogatott irányítását
Nagy kiváltság lenne a támadó számára, ha Zidane kezei alatt játszhatna.
március 22., 11:40
- Címlapon
Figyelmeztetés érkezett Zelenszkijnek, veszélyesebb lehet a Putyin utáni világ Kijev számára, mint gondoljuk
17 órája
- Sport
Egyéni és egyetemi csúcsot úszott a 18 éves magyar úszótehetség Amerikában
Ábrahám Minna mindössze hat századmásodperccel maradt el a győztes mögött.
március 22., 10:43
- Mindeközben
Matt Damon nagy szakállal, Zendaya fehér ruhában látható az Odüsszeia forgatási fotóin
14 órája
- Sport
Fejsérülést szenvedett a Liverpool első számú kapusa, elhagyta nemzeti csapatát
A brazil kapus inkább visszatért klubcsapatához.
március 22., 12:36
- Sport
Remek hírt közölt Rossi, két kulcsjátékosa biztosan visszatérhet a törökök elleni visszavágón
Sallai Roland játéka még kérdéses a vasárnapi mérkőzésen.
március 22., 13:28
- Mindeközben
Besurranó tolvaj lett egy kutyából, mire rájött a sintér, mit akar, bolondot csinált mindenkiből
15 órája
- Mindeközben
Sydney Sweeney csobbant egyet a medencében, és ezzel robbantotta is a lájkbombát
tegnap, 22:00