Béres Alexandra újra curling-bajnok

2004.02.15. 21:13
A papírformának megfelelően a férfiaknál és a nőknél is a Wallis SC nyerte az ausztriai Kitzbühelben rendezett magyar curlingbajnokságot. A múlt év legjobb női játékosával, Szekeres Ildikóval, továbbá Béres Alexandrával felálló együttes mögött az Ice Skorpió SE szerezte meg a második, míg a Körleric SE a harmadik helyet.

A klub férficsapata, amelynek skipjét, Nagy Györgyöt az erősebbik nem hazai legjobbjának választották 2003-ban, a Sasok CC-t és a 101 CC-t utasította maga mögé a viadalon.

A bajnoki cím mellett a győztesek elnyerték a jogot, hogy a magyar színeket képviseljék a decemberi Európa-bajnokságon.

Eredmények
Férfiak (12 csapat): 1. Wallis SC (Nagy György, Németh Balázs, Viktora Zsolt, Barna Krisztián, Bartalus Gábor), 2. Sasok CC, 3. 101 CC
Nők (6 csapat): 1. Wallis SC (Szekeres Ildikó, Béres Alexandra, Nagy Gyöngyi, Bartalus Krisztina), 2. ICE-Skorpió SE, 3. Körleric SE