Kosaras győzelem a litvánok ellen

2005.08.14. 23:10
Az Európa-bajnoki pótselejtezőre készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott szombati vereségét követően vasárnap hosszabbításban legyőzte az Eb-címvédő Litvánia együttesét Debrecenben.

A litvánok, okulva az előző napi rossz kezdésből, már az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést és hat-hét pontos előnyüket az első negyed végéig megőrizték. A folytatásban azonban egyre inkább belelendültek Meszlényi Róbert tanítványai és Dénes két hármasával a második tíz perc elején egyenlítettek. Innentől kezdve jobbára triplaparádét láthatott a publikum, mivel mindkét gárda játékosai kiválóan céloztak. A félidő végére pedig maradt a döntetlen.

A szünet után tovább folytatta remeklését a magyar csapat, amely a több csere ellenére is "partiban maradt" ellenfelével. A jól teljesítő Dávid és Gulyás mellé ekkor Mészáros is felzárkózott, s végül Dávid utolsó mp-es hárompontosával a hosszabbítást is kicsikarta a hazai együttes.

A ráadásban felváltva estek a kosarak, ám a finisben a magyar játékosok voltak a higgadtabbak és szenzációs győzelmet arattak.

Magyarország-Litvánia 97-95 (18-24, 23-17, 27-27, 16-16, 13-11) - hosszabbítás után
Pontdobók: Gulyás 20, Mészáros 17, Dávid 16, Németh 14, Fodor G. 9, Dénes 8, Báder 5, Sitku, Fodor M. 3-3, Kálmán 2, illetve K. Lavrinovic 30, D. Lavrinovic 19, Salenga 16, Siskauskas 9, Jasaitis 7, Mindaugas 6, Javtokas, Ginevicius 4-4