Lázár, Olimpia
-2 °C
3 °C

Az olimpián nem voltak, de így is nagy évük volt

2017.02.14. 18:31

Tavalyi teljesítményük alapján 31 sportág 47 versenyzőjét, illetve csapatát díjazta keddi évértékelőjén a nem olimpiai sportágakat összefogó Nemzeti Versenysport Szövetség, olvasható az MTI hírében. 

A Nvesz a múlt év végén vált ki a Magyar Olimpiai Bizottságból és alakította meg saját köztestületét. Első nagy rendezvényén az elmúlt évi világ- és Európa-bajnokságokon érmes versenyzőket díjazták, köztük 11 világbajnokot és 16 Európa-bajnokot.

A Nvesz elnöke, Mészáros János szerint eredményes év volt a tavalyi, és 2017-ben pedig nagy delegációval vesznek részt a júliusi, lengyelországi világjátékokon, emellett sportágaik több hazai világversenyt rendeznek. 

"Óriási munka vár ránk. Megpróbáljuk ezt úgy kiépíteni, hogy maximálisan segítse a sportágak szakmai tevékenységét és eredményességét" - mondta. 

A szövetséghez tartozó sportágak legfontosabb külföldi versenyre, a négyévenkénti, idén július 20. és 30. között Wroclawban sorra kerülő világjátékokra túlnyomó részben már megtörtént a versenyzők kvalifikációja, és az elnök sikeres szereplést remél a magyar csapattól.

Az NVESZ által 2016-os eredményükért díjazottak:

  • Magyar Biliárd Szövetség: Tot Sándor Eb 3.
  • Magyar Búvár Szakszövetség: Kosina Gergő vb 1., Senánszky Petra háromszoros vb 1.
  • Magyar Darts Szövetség: Horváth Klaudia Eb 1., párosban Ihász Veronikával: Eb 1. 
  • Magyar Erőemelő Szövetség: Szabó Ágnes vb 1., Eb 2.
  • Magyar Fallabda Szövetség: Farkas Balázs U19 Eb 2.
  • Magyar Gó Szövetség: Markó Péter diák Eb 1., Pocsai Rita Eb 3.
  • Magyar Jet-Ski Szövetség: Kasza György vb 1., Vásári Ildikó Eb 1.
  • Magyar Karate Szakszövetség: Tadissi Yves Martial vb 2., Eb 3., világranglista 1., Sterck Laura vk 3.
  • Magyar Kendo Szövetség: Csabai Ferenc Eb 2., iaido Eb csapat  (Vass Gergely, Várvizi Attila, Budavári Anita, Farkas Bálint) Eb 3.
  • Magyar Kick-box Szakszövetség: Veres Roland háromszoros Eb 1., Murvai Lívia Eb 1.
  • Magyar Kung-fu Szakszövetség: Varga János Eb 1.
  • Magyar Kutyasport Szövetség: Köffer Lajos Eb 1., Koris Edina Eb 1.
  • Magyar Lábtenisz Szövetség: Vaszil Krisztián vb 2.
  • Magyar Lábtoll-labda Szövetség: Tóth Gábor Eb 1., Kunics Réka Eb 1.
  • Magyar Modellező Szövetség: Berta András vb 1.
  • Magyar Motorcsónak  Szövetség: Bodor Péter vb 2., Eb 2.
  • Magyar Muaythai Országos Sportági Szakszövetség: Fábián Kristóf Eb 1., Földvári Judit Laura Eb 2.
  • Magyar Nanbudo Szövetség: Kovács Aletta vb 2., 3.
  • Magyar Nemzeti Autósport Szövetség: Szabó Krisztián Eb 1.
  • Magyar Országos Görkorcsolyázó Szövetség: Gardi Dominika junior Eb
  • Magyar Országos Horgász Szövetség: felnőtt válogatott nemzetek világbajnoksága vb 1., Eb 1.
  • Magyar Rádióamatőr Szövetség: László Károly rádiós tájfutás foxoring vb 1., Lászlóné Hornyai Piroska rádiós tájfutás sprint vb 1.
  • Magyar Repülő Szövetség: Ferinc Vince autogyro vb 1.
  • Magyar Sárkányhajó Szövetség: Dóri Balázs, Eb 1., 3., Schiewerth Nelli Eb 2., 3.
  • Magyar Sport Ju-jitsu Szakszövetség: Gálik Máté utánpótlás vb 1., Tereza Cordeiro de Souza vb 2.
  • Magyar Sumo Szövetség: Papp Arnold Eb 1., Sárkány Vivien Eb 1.
  • Magyar Szkander Szövetség: Kovács Péter Eb 3., Kőváriné Ivánfi Brigitta vb 3., Eb 2.
  • Magyar TáncSport Szövetség: Szupergirls vb 1., Eb 2.
  • Magyar Testépítő és Fitness Szövetség: Kiss Virág vb 1.
  • Magyar Torna Szövetség, aerobik szakág: Bali Dániel vb 2., Hegyi Dóra vb 2.
  • Magyar Túrasport és Terepfutó Szövetség: Karlowits Juhász Tamás Borneo Ultra Trail 1., Őrsi Anna Isoma 1000 mérföld 1., egyedüli nőként teljesítette a Goldsteig Ultrarace-t (642 km)