A finnek hetet lőttek

2013.05.11. 22:58

A szombati napon inkább a negyeddöntőbe igyekvőkről, illetve a kiesés ellen harcolókról szólt a jégkorong-világbajnokságon. Az Egyesült Államok tovább ment azon az úton, amin a vb előtt elindult. Magabiztos játékkal, különösebb megerőltetés nélkül nyert, olyannyira, hogy kapusuknak, Ben Bishopnak mindössze 13 lövést kellett fognia. A franciák első gólja kettős amerikai hátrányból esett. Lassan semmi meglepő nincs abban, hogy Svájc nyer, ez volt ötből az ötödik, ami mindenképp komoly eredmény.

A folytatásban aztán a két házigazda jött és mindkettő biztosan nyert, főleg a finnek, akik az utolsó negyedben lőtt négy góllal ütötték ki az osztrákokat. Azért 3-0 után az osztrákok ráijesztettek a finnekre, alig több mint két perc alatt gyorsan ütöttek kettőt, de az utolsó tíz percben a házigazda eldöntötte. Nyertek a svédek is, de valahogy nem látszik még mindig a lendület. Az tény, hogy a svédek 40-szer lőttek kapura a szlovénok 21 kísérletével szemben, de ez nem tűnik egyelőre túl magabiztosnak a negyeddöntők előtt.

Finland - Austria 7-2

Estére két meccs maradt. A németek a bennmaradásért folytatott küzdelemben sorsdöntő meccset nyertek a lettekkel szemben, így biztosan nem fognak kiesni. Ráadásul a lettek elveszítették Martins Cipulist is, akit 12 másodperccel a vége előtt zártak ki a meccsből egy fejre irányuló ütésért, minimum egymeccses eltiltást biztosan kapni fog.

A zárómeccs tétje az volt, hogy a norvégoknak sikerül-e fellépni a negyedik, azaz továbbjutást érő helyre. Az északiak két harmadon át vezettek Fehororszországgal szemben, és a végén 3-1-re nyertek.

H csoport

Egyesült Államok–Franciaország 4-2 (2-0, 0-1, 2-1)

Gólszerző: Gionta, Butler, P. Stastny, Moss, ill. Hecquefeuille, Treille.

Finnország–Ausztria 7-2 (2-0, 1-0, 4-2)

Gólszerző: Pihlström, Savinainen (2), Kontiola, Korpikoski, Hagman, Koskiranta, ill. Lukas, Herburger.

Németország–Lettország 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Gólszerző: Ullmann, Ehrhoff.

A csoport állása: 1. Finnország 14, 2. Egyesült Államok 12, 3. Oroszország 9, 4. Szlovákia 7, 5. Németország 7, 6. Franciaország 6, 7. Ausztria 5, 8. Lettország 3.