Megúsztuk a kiesést a hoki-vb-n

2019.05.05. 11:03

Az utolsó három meccset rendezik Kazahsztánban, a divízió I/A csoportos jégkorong-világbajnokságon. Már az első roppant fontos volt nekünk, hiszen ha Szlovénia nyer, nem kell azon izgulni, mi lesz a nagyon erős kazah válogatott elleni meccsünk végeredménye. Szlovénia 9-0-ra kiütötte Litvániát, megtette azt a szívességet ezzel, hogy hátradőlve figyelhessük majd a vb zárómeccsét. Litvánia kiesett.

Az eleje volt csak izgalmas, az sem sokáig, már a negyedik perc végén vezetést szereztek a szlovénok, majd a fiatal, és nagyon tehetséges Jan Drozg bombagóljával már 2-0 volt. A második harmadban aztán végképp eldőlt minden 32 másodperc alatt esett a harmadik és negyedik, majd a harmad vége felé az újabb két gól.

Különösen Anze Kopitar szólója volt szenzációs, a teljes litván védelmen átkorcsolyázott, a kapust is elfektette, majd szépen emelte át rajta a korongot. Nem mindennapi látvány volt, amikor az ötödik gól után a két több mint ezer NHL-meccse, Kopitar, és a litván Dainius Zubrus beszélgetett egymással kezdőkörben.

Már a második harmadban is visszavett a tempóból a szlovén válogatott, litvánoknak még 5 a 3 ellen sem sikerült betalálni, pedig volt olyan is, hogy három szlovén ült a büntetőpadon. A harmadik harmadban is kapott hasonló esélyt a litván csapat, de ezzel sem tudott élni. A végén már mindenki arra vigyázott, meg ne sérüljön a nyári pihenő előtt. Ez pont az újpesti Andrej Hebarnak nem sikerült, aki a kapuvasnak ütközött, úgy kellett letámogatni.

Azért ebben a húsz percben is esett három szlovén gól. A 20 éves Jan Drozg – aki hároméves szerződést kötött a Pittsburgh-gel – mesterhármasig jutott. A szlovénok három vereség után a magyaroknak hatot, a litvánoknak kilencet vágtak. Negyedik helyen zártak, de ezzel senki sem elégedett a déli szomszédunknál. Luka Gracnar kapus az utolsó két meccsén shutoutot mutatott be, 121:11 perce nem kapott gólt a vb-n

Szlovénia-Litvánia 9-0 (2-0, 4-0, 3-0)

Gól: Sabolic, Drozg (3), Kopitar, Cimzar, Golicic, Ograjensek, Magovac.