Szegeden végezte ki a Zagreb a Picket

2008.10.18. 19:17 Módosítva: 2008.10.18. 19:24
A kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában a Pick-Szeged a HC Zagrebet fogadta. A vendégek végig vezettek és 36-30-ra nyertek. Vereségével a Szeged szinte biztosan nem jut tovább a csoportjából.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája H csoportjának 3. fordulójában a Pick Szeged a horvát HC Zagrebet fogadta. Két perc játék után 2-0-ra vezettek a vendégek, a Szeged az 5. percben, Puljezevics nagy védése után egyenlített, 2-2. Kevés gólt lőttek a csapatok, a zágrábi edző a 13. percben időt is kért.

Ezután meglódult az ellenfél, a 15. percben 7-4-re, a 17.-ben 9-6-ra vezetett. Puljezevics hiába védett jól, a hazai csapat nem védekezett hatékonyan, könnyű gólokat kapott. Állandósult a vendégek 2-3 gólos vezetése, a Pick csak a 26. percben, 12-12-nél érte utol a horvátokat.

Egy perccel később Petrea negyedik góljával a hazaiaknál volt az előny, de a 29. percben emberelőnyben két gólt lőtt az ellenfél. Ghonea még egyenlített, de a félidei eredményt (14-15) Lazarov állította be.

A második félidő elején még egyszer sikerült egyenlíteni, de innen jóformán csak egy csapat volt a pályán. A Zágráb Lazarov góljaival a 36. percben már néggyel vezetett (15-19), de a Szeged ezt a különbséget sem tudta tartani.

A 39. percben Ghionea Krivokapics passzából kínai figura után lőtte a 17. hazai gólt, majd Lazarov emberhátrányból egy perc alatt kétszer volt eredményes, ezzel lett 18-24. A meccs eldőlt, a félidő közepére teljesen szétesett a Szeged (20-29).

A hazai csapat katasztrofális védekezése miatt a horvátok tetszés szerint lőtték góljaikat, a 48. percben, Vukic találata után volt először tíz a különbség (21-31). A Szeged szerencséjére a Zágráb visszavett a tempóból, a vendégek elszórakozták a meccs végét, így sikerült kozmetikázni a végeredményen (30-36).

A Szeged a sok sérült miatt tartalékosan állt ki a meccsre, de ez sem indokolhatja a védelem csődjét. Újabb vereségével a Szeged szinte biztosan nem jut tovább a csoportból, a 3. helyezettek átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.

A Szeged a következő fordulóban, november 9-én a KEK-döntős Rhein-Neckar otthonában lép pályára. A hosszú idő talán elég lesz, hogy a sok sérült és beteg felépüljön.

Férfi BL, 3. forduló, H csoport

Pick Szeged-HC Zagreb (horvát) 30-36 (14-15)
Az állás: 1. HC Zagreb 5 pont (103-80), 2. Rhein-Neckar Löwen 5 (99-82), 3. Pick Szeged 2, 4. Wisla Plock 0